Mažiau uždirbantiems turi gerą žinią

Finansų ministras žada mažesnius mokesčius mažiau uždirbantiems. Vilius Šapoka sako, kad jiems bus mažinamos tiek socialinio draudimo įmokos, tiek pajamų mokestis, be to, didės neapmokestinamasis pajamų dydis. Konkrečius skaičius finansų ministras žada paskelbti jau netrukus.

„Viena iš didžiausių, pavadinkime, skylių mokesčių sistemoje, tai yra darbo apmokestinimo sistema, kuomet Lietuvą, jeigu lygintume su kitomis šalimis, su darbo santykiais susiję mokesčiai ir įmokos „Sodrai“ yra didesni nei Europos Sąjungos vidurkis. (...) Šioje vietoje Vyriausybė ne kartą deklaravo, jog tai yra vienas iš prioritetų sumažinti su darbo santykiais susijusią mokesčių naštą ir netrukus apie konkrečius pasiūlymus Vyriausybė paskelbs“, - antradienį Žinių radijui sakė V.Šapoka.

|Jo žodžiais, ketinama peržiūrėti visą darbo apmokestinimo sistemą.

„Mes žiūrime kompleksiškai, kad bendras apmokestinimas mažėtų, tai palies tiek socialinio draudimo įmokas, tiek gyventojų pajamų mokestį. Atitinkamai tai yra labai susiję ir su neapmokestinamų pajamų dydžio didinimu“, - teigė ministras.

Pasak V.Šapokos, pokyčius turėtų pajusti visų pirma mažiausiai uždirbantieji.: „Kadangi turime ryškią skurdo problemą ir pajamų nelygybės problemą, daugiausiai naudos ir daugiausiai pajamos išaugs tiems, kurie uždirba mažiausiai. Bet teigiamą poveikį taip pat pajus ir vidurinė klasė, tie, kurie uždirba iki vidutinio atlyginimo ir kažkiek daugiau“.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-05-16 10:51:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai reikėjo mažinti mokesčius. Kiek mokesčių sumokėtų vokietis gaudamas 300€/mėn ir kiek sumoka lietuvis? Juk nesąmonė... Jei valstybė nesugeba pasiekti, kad darbo užmokesčiai būtų leidžiantys žmogui pragyventi, tai bent už minimalų dirbančius turi drausti savo lėšomis iš biudžeto, o ne lupti paskutinę odą nuo žmogaus. Dabar nuo kelių uždirbtų šimtinių pusę atiduoda mokesčiams, o kas milijonus uždirba ir 5% ne visada sumoka. Tai kokia čia valstybė? O pridėk 21% PVM, tai dar ir nuo tų likusių valstybę paremiam. Gaunasi, kad atiduodame per 70% savo uždarbio ir vis vieną biudžete skylės. Rojus, o ne valstybė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų