• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis žada surengti laikinosios sostinės gyventojų apklausą dėl paminklo buvusiam šalies vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis žada surengti laikinosios sostinės gyventojų apklausą dėl paminklo buvusiam šalies vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui.

REKLAMA

„Mes visada darome apklausas“, – po savivaldybės tarybos posėdžio žurnalistams sakė meras.

„Mes darysime ir apklausą, ir vietą rinksime – žmonės rinksis. Mes padarome viską greičiau ir iki galo – nenusileidžiame kaip Vilniuje“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Pasak jo, apklausos metu miesto gyventojų bus teiraujamasi tiek dėl vietos monumentui, tiek klausiama, ar apskritai reikia Kaune statyti paminklą A. M. Brazauskui.

„Be abejo klausime“, – teigė meras.

Opozicija sukritikavo priimtą sprendimą

Savo ruožtu laikinosios sostinės opozicija tokį V. Matijošaičio užmojį kritikuoja. Kauno miesto savivaldybės tarybos mažumos lyderis, konservatorius Paulius Lukševičius po posėdžio žurnalistams akcentavo, jog vienašališkai iškeltus ketinimus turėtų įvertinti ekspertai ir atsakingos institucijos.

„Mes neturime istorinės atminties politikos ir kas ką nori, tas tą inicijuoja”, – kalbėjo opozicijos lyderis.

„Į tai turėtų atsakyti istorikai. Tai negali būti vieno žmogaus įgeidis”, – pridūrė Kauno miesto tarybos narys.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos lyderis akcentavo, kad idėja įamžinti A. M. Brazauską Kaune yra skaldanti iniciatyva.

„Kaunas visąlaik buvo laisvės kovos miestas ir daugeliui prezidentas Brazauskas asocijuojasi su sovietine praeitimi“, – pažymėjo P. Lukševičius.

REKLAMA

Jam antrino ir bendrapartietė Adrijana Filinaitė, tarybos posėdžio metu atkreipusi dėmesį į A. M. Brazausko komunistinę praeitį.

„Reikėtų nepamiršti, kad jis buvo ne tik eilinis komunistų partijos narys, bet ir pirmasis sekretorius. Yra nemažai tokių citatų, kur jis išties prieštarauja Lietuvos nepriklausomybės, Lietuvos valstybingumo idėjai”, – kalbėjo A. Filinaitė

Tuo tarpu V. Matijošaitis tokią kritiką atmeta. Mero teigimu, jis pats A. M. Brazauską prisimena kaip daug dirbantį, ūkišką ir verslų žmogų.

REKLAMA
REKLAMA

„Brazauską aš gerai pažinojau kaip ūkišką, daug dirbantį žmogų su inžinerinio mąstymu. Jis Lietuvai, manau, daugiausiai iš visų vadovų yra davęs“, – kalbėjo meras.

Antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba pritarė siūlymui statyti paminklą buvusiam šalies vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui.

Po tarybos sprendimo savivaldybė skelbs oficialų konkursą dėl paminklo statymo. Specialiai suburta komisija vėliau vertins paminklo projektinius pasiūlymus ir priims galutinius sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad praėjusią savaitę V. Matijošaitis pranešė apie iniciatyvą statyti paminklą A. M. Brazauskui istorinės Prezidentūros kiemelyje.

Šis Kauno mero siūlymas spėjo sulaukti kritikos – kultūros ministras Simonas Kairys teigė kategoriškai nesutinkantis su V. Matijošaičio užmojais. Ministro teigimu, idėja yra bloga vietos prasme.

Skeptiškai apie mero siūlymą pasisakė ir premjerė Ingrida Šimonytė bei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad prieš įamžinant tokias politines asmenybes reikia turėti aiškią strategiją, o tai, anot jo, turėtų įvertinti ne politikai, bet istorikai.

A. M. Brazauskas ėjo Lietuvos prezidento pareigas 1993-1998 m. Jis buvo pirmasis tiesiogiai išrinktas šalies vadovas.

A. M. Brazauskas mirė 2010 m. birželio 26 d.

Komunistas ir liks komunistu. Matijošius lipa ant galvos, jau įsijautė į visagalio vaidmenį. Nori paminklą statyti savo patronui. Tik kad tas nevertas paminklo. Per prievartą nutemptas į Nepriklausomybę, prišnekėjęs nesąmonių Sąjūdžio metu.....vėliavą išvadinęs skuduru, .... tokiam užtenka biusto kapuose. Daugiau jis nenusipelnė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų