REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį prasidėjusioje neeilinėje Seimo sesijoje generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Taip pat sudaryta komisija, kuri Seimo balsavimui teiks siūlymą, ar duoti sutikimą R. Žemaitaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Pirmadienį prasidėjusioje neeilinėje Seimo sesijoje generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Taip pat sudaryta komisija, kuri Seimo balsavimui teiks siūlymą, ar duoti sutikimą R. Žemaitaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę dėl jo antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

„Turime Seimo nario viešus pasisakymus ir ekspertų, specialistų išvadas, kuriose konstatuota, kad šiuose pasisakymuose kurstoma neapykanta prieš žydų tautybės asmenis, todėl šiandien ir kreipiausi į Seimą, su prašymu leisti patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė generalinė prokurorė.

Už balsavo 81 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai.

„Jurgi, turiu jums tokį moralinį klausimą. Kaip jūs vertinate žodžius „žydai nekenčia lietuvių labiau negu kad lietuviai žydų“? Tai yra Fainos Kukliansky žodžiai. Ir savo frakcijos nario Kęstučio Masiulio žodžius: „Visos žydų moterys buvo prostitutės pokario metu Vilniuje“. Kaip jūs vertinate tokių politikų viešus pasisakymus spaudoje ir televizijoje?“ – Seimo vicepirmininko Jurgio Razmos klausė R. Žemaitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

J. Razma atsisakė vertinti kitų žmonių pasisakymus.

„Aš siūlyčiau tam antisemitui Žemaitaičiui netepti savo kakiukais kitų. Aš iš tikro esu kalbėjęs televizijos laidoje, diskutavęs šita tema ir sakiau, kad yra kai kurių asmenų platinami labai klaidingi stereotipai. Lietuvoje 19 amžiaus pabaigoje buvo varganiausia tautinė mažuma, vien Vilniuje iš 9 barakų daugumoje gyveno daugiausia žydai <...> tuose barakuose plito ir prostitucija, ten buvo ir žydų moterų“, –– sakė Seimo narys K. Masiulis.

REKLAMA

Neeilinėje Seimo sesijoje taip pat sudaryta komisija, kuri Seimo balsavimui teiks siūlymą, ar duoti sutikimą R. Žemaitaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Tyrimo komisijoje dirbs 8 Seimo nariai: Irena Haase, Andrius Navickas, Linas Slušnys, Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Andrius Bagdonas  (Liberalų sąjūdžio frakcija), Tomas Vytautas Raskevičius (Laisvės frakcija), Tomas Tomilinas (Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“), Dovilė Šakalienė (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija).

REKLAMA
REKLAMA

Komisijai vadovaus Seimo narys B. Matelis, tyrimą atlikti pavesta iki vasario 14 d.

V. Čmilytė-Nielsen: balsų Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimui nepritrūks

Seimui pirmadienį renkantis į neeilinę sesiją, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen neabejoja, kad balsų Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimui nepritrūks.

„Neliečiamybės klausimas nėra koalicinis – jis net ne politinis, mano galva, tai pakankamai techninis Seimo sprendimas“, – žurnalistams prieš neeilinį Seimo posėdį pirmadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Politikos tame nematau“, – pridūrė parlamento liberalė.

Papiktino Žemaitaičio antisemitiniai pareiškimai

Prašymą panaikinti R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę Seimui N. Grunskienė atsiuntė dar sausio viduryje, tačiau parlamentarai jo nesvarstė, nes nevyko Seimo posėdžiai. Šis klausimas įtrauktas į pirmadienį prasidedančios kelias dienas truksiančios neeilinės Seimo sesijos darbotvarkę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai nori R. Žemaitaičiui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones. Pirmadienį Seimas planuoja sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri įvertintų, ar prokurorų kreipimasis nesusijęs su politiniu Seimo nario persekiojimu.

Anot prokuratūros, jos turimi duomenys leidžia manyti, kad Seimo narys socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė antisemitinius tekstus, kuriuose viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę. 

Anksčiau R. Žemaitaitis buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, tačiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn jį galima tik Seimui davus leidimą. Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra.

REKLAMA

Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo. Šiuos įrašus R. Žemaitaitis skelbė pernai gegužę. 

„Pasirodo, be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“, – viename įrašų feisbuke teigė Seimo narys.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.

Seimo narys atmeta kaltinimus antisemitizmu.

politinis susidorojimas ir nieko daugiau
Už Žemaitaitį Žemaičiai, už Žemaitaitį Aukštaičiai, už Žemaitaitį VISA LAITUVA! be Masiuko
Dabar Zemaitaitis,o sekanti bus Sirinskiene tie kurie pasako tiesas tai jie visi ismetami is seimo,o sovietiniai visi svarus teisingi sedi seimo kedej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų