Pasipiktinę nuo rugsėjo sumažintais atlyginimais Marijampolės pedagogai neišmokėtą jų dalį pasiryžę susigrąžinti per teismus.

Šiomis dienomis atlyginimus už rugsėjį gavę Marijampolės savivaldybės mokyklų pedagogai neteko žado. Algos jau buvo aptirpusios. Mokytojai netrukus išsiaiškino, kad atlyginimai sumažinti ne nuo spalio, kaip dar prieš naujų mokslo metų pradžią žadėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, o nuo rugsėjo.

"Mano atlyginimas sumažėjo apie 300 litų. Ne tik dėl to, kad truputį mažiau vedu pamokų, bet ir dėl sumažėjusios bazinės algos. Mūsų šeimai tai nemenki pinigai, nes reikia išlaikyti du mokyklinio amžiaus vaikus, o vyras jau kurį laiką tai dirba, tai ne", - LŽ guodėsi vienoje Marijampolės mokykloje dirbanti Virginija L.

Kai kurie LŽ kalbinti Marijampolės mokyklų vadovai neslėpė, kad nurodymo mokėti sumažintus atlyginimus mokytojams sulaukė iš Marijampolės savivaldybės administracijos. "Mokytojai mus kaltina sumažinus atlyginimus, nes esame darbdaviai. Bet tai daryti mums liepė mokyklų steigėjas - savivaldybė. Kitaip elgtis negalėjome", - tikino mokyklų vadovai.

"Nekaltiname mokyklų direktorių, nes ne jie kalti, bet vis vien ruošiame dokumentus ir per teismus bandysime išsiieškoti mums priklausančią neišmokėtą atlyginimų dalį. Kitą savaitę vyks šalies švietimo darbuotojų profsąjungų koordinacinės tarybos posėdis ir tarsimės, kaip elgtis, jei paaiškėtų, kad panašiai atlyginimai sumažinti ir kitose savivaldybėse. Mano žiniomis, Ukmergėje, Vilniuje, Panevėžyje atlyginimai išmokėti nesumažinti, o kaip yra kitur - kol kas tiksliai nežinome", - LŽ sakė Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

REKLAMA

Marijampolės savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Gražina Rainienė neneigė, kad atlyginimai tiek pedagogams, tiek kultūros, sporto darbuotojams buvo sumažinti nuo rugsėjo savivaldybės iniciatyva. Mat rugpjūčio pabaigoje priimtas Vyriausybės nutarimas sumažinti bazinės mėnesinės algos dydį, pagal kurį skaičiuojami atlyginimai, įsigaliojo nuo rugsėjo. Tačiau Darbo kodekse numatyta, kad apie atlyginimų mažinimą darbdavys darbuotojams turi pranešti ne vėliau kaip prieš mėnesį. Tuo remdamasi Švietimo ir mokslo ministerija visos šalies pedagogus tikino, kad atlyginimai jiems mažės tik nuo spalio.


Rašyti komentarą...
p
poka
2009-10-24 22:35:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
paskubėjo nuskriausti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų