naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepriklausomas kandidatas Mykolas Majauskas siekia tapti Vilniaus meru. Antrą kartą savo sėkmę mėginantis politikas sako, kad didžiausia sostinės problema – urbanistinės inovacijos, įkalinančios gyventojus kamščiuose. Jo įsitikinimu, Vilnius turi potencialą tapti patogiausiu miestu gyventi, jei bus įgyvendinti esminiai infrastruktūros projektai.

Nepriklausomas kandidatas Mykolas Majauskas siekia tapti Vilniaus meru. Antrą kartą savo sėkmę mėginantis politikas sako, kad didžiausia sostinės problema – urbanistinės inovacijos, įkalinančios gyventojus kamščiuose. Jo įsitikinimu, Vilnius turi potencialą tapti patogiausiu miestu gyventi, jei bus įgyvendinti esminiai infrastruktūros projektai.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt pristato ciklą „Kandidatų portretai“, kuriame kviečiame susipažinti su kandidatais į Vilniaus miesto mero postą. Vienodi klausimai – skirtingi atsakymai: nuo miesto vizijos iki mėgstamiausių knygų ir filmų.

Didžiausia Vilniaus problema

Aš šiandien problemą matau urbanistinėse inovacijose, kurios įkalina gyventojus kamščiuose. Jeigu paskaičiuotume, tai apie 100 tūkst. gyventojų kiekvieną dieną kamščiuose papildomai praleidžia apie valandą laiko, vidutinį darbo užmokestį – 10 eurų, ir taip 200 darbo dienų per metus. Turime apie kelis šimtus milijonų eurų nuostolio gyventojams ir miesto ekonomikai. Pridėkime taršą, pridėkime kuro išlaidas, ir matysime labai reikšmingus ekonominius netekimus. Ir kažkam labai rimtai turėjo nurauti stogą, kad imtų eksperimentuoti su Vilniaus gyventojais ir juos per prievartą bandyti suvaryti į viešąjį transportą, kuris iki šiol nėra kokybiškas ir patogus.

Didžiausias Vilniaus privalumas

Vilnius turi potencialą tapti patogiausiu miestu gyventi. „The Economist“ atlieka tarptautinius reitingus, kuris įvardino 10 pačių patogiausių miestų gyventi reitingą. Vilnius, įgyvendinus esminius infrastruktūros projektus, sutvarkius paslaugas, kad jos būtų arčiau namų, turi galimybę patekti į šį dešimtuką, o gal net penketuką. Tai tokį tikslą aš sau keliu.

REKLAMA

Pirmas darbas tapus meru

Prioritetas, mano giliu įsitikinimu, sutvarkyti miesto transportą, sustabdyti gatvių nusiaurinimo darbus, didinti sankryžų pralaidumą, grąžinti žaliąsias rodykles ir užtikrinti, kad švietimo, sveikatos paslaugos būtų arčiau namų, kad gyventojams nereikėtų per visą centrą važinėti norint gauti kokybiškas paslaugas.

REKLAMA

Ko trūksta Vilniui, kad būtų kaip didžiosios Europos sostinės: Paryžius, Londonas, Berlynas?

Ką ir rodo tarptautiniai tyrimai ir reitingai, yra kelios dedamosios, kurios apsprendžia miesto patogumą: susisiekimas, sveikatos ir švietimo paslaugos. Taip pat ir kultūros prieinamumas ir aplinka. Pagal visus šiuos rodiklius Vilnius labai stipriai atsilieka nuo geriausių pasaulio miestų gyventi kaip Viena, Melburnas ar Ciurichas. Šioje situacijoje mes turime drąsiai investuoti į infrastruktūrą, kad susisiekimas mieste būtų patogus, turime investuoti į švietimo įstaigas taip, kad jos būtų arčiau namų ir kokybiškos, turime steigti esamų poliklinikų filialus miegamuosiuose rajonuose, kad nereikėtų važiuoti per visą miestą. Tai mano supratimu, darbų baras yra labai platus, ir jį reikia įgyvendinti. Papildomai turime skirti dėmesio komunalinių sąskaitų mažinimui. Labai svarbu, kad būtų paleista biokuro jėgainė, jog būtų atnaujintos šilumos punktai, jog būtų mažoji ir kvartalinė namų renovacija. Šitie dalykai yra labai svarbūs ir juos reikia įgyvendinti.

REKLAMA

Nauja viešojo transporto rūšis: metro, tramvajus – už ar prieš

Šiandien reikia užtikrinti, kad esamos transporto priemonės ir infrastruktūra atitiktų gyventojų poreikius. Ir tik įsitikinus ir atlikus esamus darbus, kurie turi būti padaryti, ir matant, kad jie yra nepakankami, galima kalbėti apie papildomas transporto rūšis. Bet esamoje situacijoje turime didinti sankryžų pralaidumą, stabdyti gatvių siaurinimą, grąžinti žaliąsias rodykles ir užtikrinti, kad esamas viešasis transportas, o ypatingai greitieji maršrutai, būtų tankesni ir atitinkantys realų gyventojų poreikį.

REKLAMA
REKLAMA

Mėgstamiausia Vilniaus vieta

Aš myliu visą Vilnių, tačiau daugiausiai laiko praleidžiu Vilniaus senamiestyje, kur ir užaugau. Vilniaus senamiestis man yra brangus, malonus, ypatingas.

Mėgstamiausia knyga

Skaitau įvairias knygas. Pastaruoju metu skaičiau Matthew Mcconaughey „Žalioji mylia“, kuri paliko labai malonų įspūdį. Matthew labai įdomus žmogus, kuris transformavosi ir parodė, kad kiekvienas žmogus gali transformuotis. Aš tikiu, kad ir Vilniaus miestas gali transformuotis į patogų ir mielą miestą.

REKLAMA

Knyga, kurios niekam nerekomenduotumėte

Tokios knygos neturiu.

Mėgstamiausias filmas

Dabar žiūriu serialą su Christane Bale „Blyškiai mėlynos akys“. Jis yra apie amerikiečių poetą Edgarą Alaną Poe. Tai tik pradėjau žiūrėti, tikrai kabina ir rekomenduočiau pasižiūrėti.

Kokia daina skambės, jei laimėsite mero rinkimus?

Man atrodo, kad mažiau dainų reikia, o daugiau darbų. Ypatingai rinkimų kampanijos metu matau, kad yra daug auksaburnių, daug pažadų, bet, mano supratimu, reikia mažiau pažadų ir auksaburnių, o daugiau auksarankių, kurie dirbtų darbus, o ne muzikos klausytųsi.

REKLAMA

Dienos darbai baigti, kokį vakarą rinktumėtės

Mano vakarai visi yra labai vienodi. Aš grįžtu po darbo namo apie 18-19 valandą, mes pavakarieniaujame ir aš migdau vaikus. Toks darbo ir gyvenimo ritmas pas mane yra jau ne vienerius metus.

Užaugęs norėjau būti…

Užaugęs norėjau būti teisininku, bet tėvai norėjo, kad būčiau ekonomistu. Galų gale, esu nei ekonomistas, nei teisininkas, nors baigiau ekonomikos mokslus.

jau pazadais manes nebesugundys niekas tik darbai ,o tavo majauskai darbeliai ne labai dziugina ir pasikeisti turbut nebeimanoma
Balsuosiu uz V.Sinica. Visi kiti ant vieno kurpalio!
Nu koks jis nepriklausomas - jį prekybininkai pagavo už kiaushų, nebepaleis. Padovanojo torgovcams krūvą milijonų, bet nei viena pica, jokie dienos pietūs neatpigo. Todėl taip anksti ir namo grįžta - matyt velnio sidabrinių dar vis neperskaičiavo. Prakeikė kažkas Vilnių - kandidatuoja žemių prichvatizatorius abonentas, gudrutis majowskis, darbo partijos komjaunuolė pelytės snukeliu, nukrypęs laisvūnas...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų