• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Masinė migracija bus neišvengiama“, – sako mokslininkas Andrejus Spiridonovas. Taip jis kalba apie vis labiau šylantį klimatą, kuris tampa nebepakeliamas subtropinėse ir tropinėse šalyse. Jau dabar matome, kad geresnio gyvenimo bei vėsesnio oro ieškoti į Europą kasmet atvyksta tūkstančiai migrantų.

„Masinė migracija bus neišvengiama“, – sako mokslininkas Andrejus Spiridonovas. Taip jis kalba apie vis labiau šylantį klimatą, kuris tampa nebepakeliamas subtropinėse ir tropinėse šalyse. Jau dabar matome, kad geresnio gyvenimo bei vėsesnio oro ieškoti į Europą kasmet atvyksta tūkstančiai migrantų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

Vilniaus universiteto chemijos ir geomokslų fakulteto profesorius A. Spiridonovas ir jo kolegos skaičiuoja, kad milijardai ties žemės gaublio pusiauju gyvenančių žmonių po kelių dešimtmečių išėję į lauką čirškės, kaip spirginami šašlykai ant žarijų, todėl beliks vienintelis kelias – dumti į Šiaurę.

„Jau ir dabar mes galime pamatyti, kad pietų, pietryčių Azijoje pasiektos kritinės temperatūros, kai tai nėra suderinama su žmogaus fiziologine sandara, kai žmogus nebegali pakelti tos šilumos, arba tenka didžiąją laiko dalį praleisti namuose nieko nedarant, arba miršta. Įsivaizduokite, tie plotai įsiplės iki milijonų kvadratinių kilometrų – nei žmonės, nei augalija negalės egzistuoti“, – sako A. Spiridonovas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva ir mūsų regionas – Šiaurės ir Rytų Europa taps labai geidžiama vieta gyventi ir daugintis. Nes čia yra itin gausūs geriamo vandens telkiniai, derlingos žemės ir žemesnės temperatūros. 

REKLAMA

Indijoje gyvena 1 milijardas 400 milijonų žmonių, o jie plotu yra kelis kartus mažesni nei Europa, tai teoriškai jie čia tilptų, bet ar ant vieno savo tautiečio jūs priimtumėt 50 užsieniečių? 

Bangladeše, kuris plotu yra mažesnis už Lietuvą, gyvena žmonių daugiau nei Rusijoje. Ir tankiai gyvenamos šalys: Bangladešas, Indija, Pakistanas bus labiausiai paveiktos klimato kaitos šalys“, – teigia VU mokslininkas.

Vyksta anomaliniai reiškiniai

Gali būti ir taip, kad pasaulyje dėl nepakeliamo karščio, dėl maisto ir vandens bei tinkamų gyventi žemės plotų prasidės įvairiausi karai ir konfliktai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Paskaičiuota, kad ledynai sparčiai gali ištirpti Tibete, o jie maitina Indijos upes, tai įsivaizduokit, konfliktas tarp Kinijos ir Indijos vien dėl to disbalanso“, – sako A. Spiridonovas. 

O viskas tik dėl to, kad sparčiai šiltėja mūsų klimatas. O pamažu iš proto besikraustančią gamtą pradedame jausti ir mes. Staiga balandžio pradžioje galime vaikščioti su šortais ir trumpais sijonais, arba atvirkščiai – po karščio bangų iš spintų traukiame žiemines striukes ir valome sniegą nuo automobilių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Meteorologai sako, kad tai yra cirkuliacijos sutrikimai, globalios cirkuliacijos sutrikimai ir tai yra pliūpsniai ateinantys iš pietų, iš Sacharos su visom dulkėm, kurios paprastai nusėda kur nors Pietų Europoje, tai įprastas reiškinys, o čia jos nukeliavo tūkstančius kilometrų šiauriau, tai čia – anomaliniai reiškiniai“, – tikina gamtos mokslų ekspertas. 

Anomaliniai reiškiniai kyla, nes, pagal skaičiavimus, žmonija per metus į atmosferą paleidžia net 37 milijardus tonų anglies dioksido – CO2, kuris sukelia vadinamąjį šiltnamio efektą. Dėl jo, kaip manoma, ir vyksta klimato kaita su pragaištingais padariniais. 

REKLAMA

„Dabar Brazilijoje 150 tūkstančių žmonių neteko namų, buvo potvynis didelis – visi šie reiškiniai susiveda į vieną faktorių – žmonės išmeta labai didelį CO2 ir faktiškai yra valdantysis pasaulio parametras. Mes išeiname iš komforto zonos, kurioje mūsų civilizacija išsivystė, į kažkokį svetimą pasaulį, ne iš mūsų periodo“, – sako Andrejus Spiridonovas.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

Nesiruošiam priimti nė vieno
Nesiruošiam priimti nė vieno
Tegul visi "demokratai" - italijos, vokietijos, prancūzijos, olandai - juos priima. Jie jau nebeatskiria kas šiandien yra prancūzas ar olandas, tai daugiau bus ten pas juos juodukų ar mažiau - jokio jiems skirtumo. Lietuvoje juodų lietuvių tikrai neužsiveisime. Ir arabai mums čia nereikalingi. Europietiška Lietuva neturi planų pavirsti musulmoniška šalimi ar iš baltaveidžių pavirsti juodais ar pilkais
ne del saltesnio klimato jie cia traukia o del wigeriu kurie jiems uzdirba pasalpas stato butus ir infrastruktura gydo nemokamai ir visada jauciasi kalti del ju problemu.Saltesnio klimato jei nori yra Rusijos platybes, bet va ten niekas nieko neduoda..
tikrai ne dėl karščio čia tie migrantai tempiami
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų