• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujuosius metus pasitiko vairuotojus ir pėsčiuosius ne itin džiuginantys orai. Savaitgalį gatvėms ir šaligatviams pasidengus plonu ledu, pasipylė ir traumos, buvo ir labai sunkių sužalojimų. Kaip informuoja medikai, daugumai pacientų prireikė stacionarinio gydymo.

7

Naujuosius metus pasitiko vairuotojus ir pėsčiuosius ne itin džiuginantys orai. Savaitgalį gatvėms ir šaligatviams pasidengus plonu ledu, pasipylė ir traumos, buvo ir labai sunkių sužalojimų. Kaip informuoja medikai, daugumai pacientų prireikė stacionarinio gydymo.

REKLAMA

Dėl šalį užklupusio plikledžio Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) komandai pastarasis savaitgalis buvo itin intensyvus, informuoja atstovė spaudai Asta Bagdonavičienė.

Per praėjusią parą į RVUL Skubios pagalbos skyrių kreipėsi 330 pacientų, iš jų 60 teko hospitalizuoti. Traumatologinio pobūdžio pagalbos prireikė 179 pacientams.

„Tai tikrai didelis skaičius, šio šaltojo sezono „rekordas“, nes įprastai per parą kreipiasi apie 100 traumatologinių pacientų. Tarp sužalojimų vyrauja tipinės griuvimo traumos – dažniausios patologijos yra riešų, čiurnų lūžiai, taip pat yra ir sudėtingesnių –  blauzdikaulių ir šlaunikaulių – lūžių, atskirą dalį sudaro raiščių patempimai, įvairūs sumušimai, patirti griuvimo metu“, – informuoja A. Bagdanavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, pirmadienis jokio atokvėpio medikams taip pat nežada, nes nuo pat ryto Skubios pagalbos skyriuje pacientų srautas yra didžiulis.

REKLAMA

„Dėl didelio vadinamųjų „ekstrinių“ pacientų antplūdžio, šią savaitę Ortopedijos ir traumatologijos centre bus ribojamos planinės operacijos.

Todėl visiems labai patariame įvertinti meteorologines sąlygas, pasverti savo jėgas ir gerai pagalvoti, ar tikrai būtina kažkur eiti. Jei visgi kelionės slidžia danga išvengti nepavyks, reikėtų avėti tinkamą avalynę – patogius batus neslystančiu padu ir su aulu, kuris padeda stabilizuoti čiurną.

Eiti reikia lėtai ir šiek tiek sulenkus kelius, nelaikyti rankų kišenėse, žiūrėti po kojomis. Ypač saugotis reikėtų lipant laiptais, nes kritimai nuo jų baigiasi sunkiomis traumomis, kurių pasekmės gali būti pačios liūdniausios, – nurodo A. Bagdanavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalį išaugo pacientų srautas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje. Kaip informuoja Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas, sekmadienį 11 val. ryto į ligoninę pradėjo plūsti gyventojai su patirtomis traumomis.

„Diena išsiskiria tuo, kad traumos yra sunkios. Pagrindinės traumos patirtos blauzdikaulių, kulkšnių, riešų srityje. <…> Mūsų vidurkis yra 70-80 traumų per parą, o vakar jau sulaukėme ir padidėjimo – 119“, – informuoja S. Tvirbutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, LSMU Kauno ligoninėje stacionarinio gydymo prireikė 27 žmonėms. Iš jų sekmadienį – 19.

„Vakar buvo išskirtinė diena. Dabar vis dar atvyksta žmonės, bet tikėtina, kad dėl įprastų konsultacijų“, – teigia jis.

Eismo sąlygas sunkina plikledis, rūkas

Eismo sąlygas pirmadienio rytą sunkina plikledis ir rūkas, įspėja kelininkai. Automobilių kelių direkcijos 6 val. ryto duomenimis, šiaurės rytų, vidurio ir ypač rytų Lietuvoje valstybinės reikšmės keliuose susiformavo plikledis.

REKLAMA

 Keliai barstomi, tačiau vairuotojai įspėjami rinktis saugų, ne maksimalų leistiną greitį. Vakarų Lietuvoje ir Jonavos, Kaišiadorių bei Panevėžio rajonuose eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis siekia iki 100 metrų.

Kitur šalyje dėl besitęsiančio lietaus magistraliniai keliai šlapi, krašto ir didesnio intensyvumo rajoniniai keliai taip pat daugiausia šlapi, tik šiaurės vakarinėje dalyje vietomis su šlapio sniego provėžomis.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai visoje šalyje yra provėžoti, slidūs, vietomis padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų