Ligoninėse – apgultis: vos spėjama gelbėti susižeidusius

Įvairių Lietuvos miestų gyventojams ketvirtadienio rytas tapo tikru iššūkiu. Lijundra ir jos tirpinamas sniegas slidžiu ledu padengė Panevėžio ir Šiaulių miestų šaligatvius.

Dėl ledu aptrauktų šaligatvių Genovaitei kelionė pas stomatologą baigėsi ligoninėje. Netikėtai paslydus moteris patyrė itin sunkią kojos traumą.

Labiausiai moterys pergyvena, kad traumas patyrė prieš pat šventes. Mat sugipsuotos galūnės gis ne vieną mėnesį.

Plikledžiu pasidengę šaligatviai ir itin slidžios gatvės darbu užvertė ne vieno didmiesčio traumatologus. Štai Panevėžio medikams dėl susitraumavusių paslydėlių teko vieną po kitos planuoti operacijas. Traumuotų pacientų antplūdį pajuto ir Šiaulių medikai.

Miestuose plikledis šaligatvius ir kai kurias mažiau pabarstytas gatves padengė po nakties. Tačiau ryte ėmus lyti situacija dar pablogėjo. Vietomis tirpstantis sniegas virto grynu ledu, o tokia šlapia danga pasidengę šaligatviai tapo itin pavojingi.

Medikai gyventojams ypač vyresnio amžiaus rekomenduoja be reikalo iš namų nekelti kojos, ypač kai gamta krečia tokias išdaigas. Tačiau daliai gyventojų tai nė motais, kai iš namų veja reikalai, neatidėliotini darbai.

Dėl mažai barstomų šaligatvių ir valomų gatvių gyventojai kasmet savivaldybes užverčia skundais. Tačiau šios teisinasi tvarkančios tiek kiek pajėgia ir turi lėšų. Pirmiausiai skubama nuvalyti miesto centrą, autobusų stoteles, bei šaligatvius iki jų. O štai šaligatviai prie daugiabučių ir jų kiemai jau seniai  pačių gyventojų reikalas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų