Ligoninės atstovas apie pagimdžiusią 13-metę: „Ji, ko gero, pati nesuprato, kas įvyko“

Aiškėja daugiau detalių apie vaikų vasaros stovykloje pagimdžiusią 13-metę. Mergaitė pagimdė beveik 3 kilogramų mažylę, į ligoninę iš stovyklos nepilnametė atvežta jau su kūdikiu.

Gydytojai džiaugiasi, kad šis, tikrai nedažnas gimdymas pasibaigė laimingai, o 13-metė mama esą į viską reagavo labai ramiai.

Į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninę 13 metų mergaitė atvežta liepos viduryje. Nepilnametė laiką leido vaikų vasaros stovykloje, surengtoje viename Alytaus rajono miestelių. Iki pamainos pabaigos buvo likę nedaug, kai 13-metei, prieš vidurnaktį, prasidėjo sąrėmiai.

„Po dvyliktos nakties buvo atvežta 13-metė, pagimdžiusi, kaip manoma, stovykloje. Pas mus buvo atvežta jau su vaikučiu, po gimdymo“, – sako ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrij Kačiurin.

Anot gydytojo, nepilnametė pagimdė mergaitę. Kūdikio svoris – beveik 3 kilogramai. Mažylė su mama ligoninėje neužsibuvo – kadangi abi jautėsi gerai, medikai po kelių dienų išleido namo, į Kauną. Pati 13-metė į įvykį, kad tapo mama, esą reagavo ramiai.

„Man sakė, kad ji, ko gero, pati nesuprato, kas įvyko, kaip įvyko, kaip toliau gyventi, kas bus toliau. Ji nevertina visos tos situacijos, nes ji pati dar vaikiško mąstymo“, – sako D. Kačiurin.

Ar mažylės tėvas pilnametis, ar ne – neatskleidžiama. Jam gresia ne tik tėvystės džiaugsmai, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

„Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK straipsnį dėl lytinės aistros tenkinimo, pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą“, – sako Alytaus policijos atstovė Eglė Kačinskienė.

Alytaus gydytojai sako: tokios jaunos gimdyvės šioje ligoninėje nėra buvę. Teigiama, kad apie tai, jog mergaitė nėščia – nežinojo nei stovyklos darbuotojai, nei jos tėvai.

„Tokio amžiaus neprisimenu, neprisimena ir mūsų gydytojai, kurie dirba gana seniai. O nepilnamečių gimdyvių taip, būna. Viena, dvi per metus“, – sako D. Kačiurin.

Specialistai kalba apie vaikų lytinį švietimą: esą apie tai dar kalbama per mažai. Lietuvoje kasmet nepilnametės susilaukia vaikų. Medikai džiaugiasi, kad 13 – metės gimdymas baigėsi laimingai, kūdikis gimė sveikas, o mama jaučiasi gerai. Tačiau, anot gydytojų, gimdyti tokio amžiaus yra rizikinga.

„Vis dėlto tai yra vaikas. Tai yra vaikas, nesubrendęs organizmas. Ir mąstymas vaikiškas, ir visa fiziologija dar yra vaiko. Ir apie kokį gimdymą mes galime kalbėti, iš tikrųjų“, – tvirtina D. Kačiurin.

Statistika rodo, kad nėščių nepilnamečių mažėja. 2001 metais registruota 10 paauglių iki 15 metų. Nuo 15 iki 17 – net pusseptinto šimto. Pernai, oficialiais duomenimis, laukėsi viena mergaitė iki 15 metų. Nuo 15 iki 17 – 108. Jauniausia gimdyvė Lietuvoje – paauglė, gimdymo metu neturėjusi nė 12 metų.


Rašyti komentarą...
D
D
2021-07-28 21:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip stovyklos darbuotojai nesuprato? Nebent mergaite labai stambi ir nesimatė?
Atsakyti
-7

B
Babyte
2021-07-28 22:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu, mes vel griztame i balanos gadyne, kai zmones praktiskai vestuviu nakti suzinodavo is kur vaikai atsiranda.
Atsakyti
-11

T
To šokas
2021-07-28 20:30:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkija pasisako gal jau pasisakė, prieš bet kokį abortą, pvz. gims nesveikas, ar būsi išprievartauta kokio pridurko ir t.t. gimdymas privalo įvykti.
O dėl šito, reti atvejai, bet deja jie buvo ir bus.
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų