Alytaus rajone vaikų vasaros stovykloje 13-metei netikėtai prasidėjo gimdymas: apie nėštumą nežinojo net tėvai

Netikėtas įvykis vienoje iš Dzūkijoje vykstančių vaikų vasaros stovyklų. Alytaus rajone 13-metei prasidėjo gimdymas. 

Šią žinią pranešė naujienų portalas dzukijosveidas.lt. Tikinama, kad apie nepilnametės nėštumą nežinojo nei tėvai, nei stovyklos organizatoriai.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba gavo pranešimą, kad liepos 14 d. naktį Alytaus rajone vykstančioje vaikų stovykloje paauglei prasidėjo gimdymas. Nepilnametė skubiai išgabenta į ligoninę, kur sėkmingai ir pagimdė kūdikį. 

Asmuo, kuris nurodomas kaip galimas kūdikio tėvas, yra pilnametis, todėl dėl lytinių santykių su mažamete, kreiptasi į teisėsaugą. Institucijos pradėjo tyrimą dėl šio įvykio. 

Nepilnametės šeima turėjo sunkumų

Naujienų portalui tv3.lt patvirtinta, kad Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai pranešimą apie vaikų vasaros stovykloje, esančioje Alytaus rajone, pagimdžiusią nepilnametę gavo naktį iš liepos 13 d. į 14 d. Vaiko teisių gynėjai nedelsiant  nuvyko į ligoninę, bendravo su gydytoju, aiškinosi, ar nepilnametei reikalinga kokia nors pagalba.

Pranešimas buvo gautas po to, kai nepilnametė pagimdė ir buvo pristatyta į ligoninę Alytuje. Pirminiais duomenimis apie mažametės nėštumą artimieji nežinojo.

Mūsų žiniomis, nepilnametė ir kūdikis jaučiasi gerai. Asmuo, kuris nurodomas kaip galimas kūdikio tėvas, yra pilnametis. Dėl lytinių santykių su mažamete, kreiptasi į teisėsaugą. Vyksta tyrimas. Nepilnametė mama su tėvais gyvena Kauno mieste.

Nepilnametės šeima anksčiau turėjo sunkumų, jai buvo teiktos socialinės paslaugos. Šiuo metu šeima gali gyventi savarankiškai, turi galimybę ir yra pasirengę padėti dukrai pasirūpinti kūdikiu.

Vaiko, šiuo atveju naujagimio atstovas pagal įstatymą gali būti tik pilnametis asmuo, todėl skubiai atliekama procedūra nustatyti vaiko globėją iki mamai sueis 18 m. Tokiais atvejais pirmiausiai kreipiamasi į artimus asmenis, kad nepilnametė mama galėtų gyventi su kūdikiu, artimųjų padedama įgytų motinystės įgūdžių.  Šiuo atveju kūdikio globėjais taps seneliai. Nepilnametė su kūdikiu toliau gyvens savo tėvų namuose.

Šaltinis: Laura Baliukonienė / dzukijosveidas.lt


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-07-27 12:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik visiskas asilas gali nematyti nestumo pries pat gimdyma. Kur buvo stovyklos darbuotojai?
Atsakyti
-13

M
Mama
2021-07-27 12:02:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tėvu klaidos,nes mama nesugebėjo dorai išaiškinti apie lytinius santykius,o gal net apie tai nekalbėjo su dukrą.Juk vis tam nerandame laiko.Vis kažkur skubam,o kur?Tai kažkas baisaus,juk ji dar vaikas
Atsakyti
-10

N
Nu
2021-07-27 12:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pipiec ką cia daugiau nepasakysi
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų