Lietuvos sporto universitetas iškėlė esminę sąlygą jungtuvėms su kitais universitetais

Lietuvos sporto universitetas (LSU) sako, kad į bendrą Kauno universitetą jungtųsi tik tuo atveju, jei tai darytų visi dabar veikiantys universitetai.

„Jeigu būtų Kaune vienas universitetas, mes turbūt labai rimtai galvotume, kad jungtumėmės į vieną integruotą universitetą. O dabar yra pasiūlymas dalinis, kuriame mažai mums tos vertės prisidės: jeigu kartu jungtųsi ir LSMU, ir KTU, ir VDU – mums reikia, kad visi kartu būtų, tada būtų gerai“, – BNS penktadienį sakė LSU Senato pirmininkas Albertas Skurvydas.

Ministro pirmininko sudaryta darbo grupė šią savaitę pasiūlė Kaune sukurti plačios aprėpties universitetą, į kurį būtų sujungti Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Aleksandro Stulginskio bei Lietuvos sporto universitetas. Pagal siūlymą, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas liktų kaip atskira akademija.

A.Skurvydas sakė, kad dabartinis siūlymas universiteto bendruomenės netenkina, nes nepadės sukurti pridėtinės vertės, o bendradarbiavimas su kitomis aukštosiomis mokyklomis Kaune vyksta ir dabar.

REKLAMA

Pasak jo, LSU vizija būtų po pertvarkos perimti kituose universitetuose išsibarsčiusias sporto studijas.

„Mes turėtume integruoti visą sportą mokslą Lietuvoje – kaip ir pasiūlė tarptautiniai ekspertai. (...) Iš kitų institucijų, kur yra išsibarstę po trupučiuką sporto mokslų ir yra labai mažos pajėgos, turėtų integruoti viskas LSU“, – kalbėjo LSU atstovas.

Jis teigė, kad LSU yra gerai vertinamas ekspertų, be to, nesiskundžia studentų skaičiumi, išsilaiko finansiškai, vykdo aktyvią mokslinę veiklą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų