Lietuvos prezidentė kreipėsi į Lietuvą

Šių metų didelio masto prie Lietuvos sienos vykstančioms Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad 2017“ pasirengta geriau nei bet kada anksčiau, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

6

„(...) noriu pasidžiaugti, kad esame gerokai geriau pasirengę negu per pratybas „Zapad“ 2009 ir 2013 metais. Dabar mes ir patys esame pasirengę geriau: daugiau atgrasymo ir gynybinių instrumentų turime savo teritorijoje, taip pat mums padeda mūsų partneriai, mūsų draugai iš NATO – daugiau matyti, daugiau girdėti ir daugiau žinoti“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė valstybės vadovė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad minėtos karinės pratybos jau vyksta, nors oficiali jų pradžia paskelbta ketvirtadienį.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Zapad“ išvakarėse – tarptautinės karinės pratybos Ukrainoje

„Pirmiausia noriu pasakyti, kad pratybos „Zapad“ jau vyksta ir vyko gerą mėnesį. Matėme, kaip koncentruojama vis daugiau kariuomenės, kaip vyksta pasirengimas. Taigi, koncentruotis tik į 14-20 dienas tikrai neverta, nes tai vadinamoji aktyvioji fazė, o iš tikrųjų tai yra VIP-inė dalis, kai atvažiuoja svečiai, yra parodomosios pratybos. Taigi, ir prieš šią datą ir po jos tas aktyvumas bus padidintas“, – teigė D.Grybauskaitė.

Anot jos, apie šias pratybas ji su Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentais informuos pasaulį, lankydamasi Jungtinėse Tautose Niujorke.

„Turime visi kartu kalbėti, kaip vertiname tokias pratybas, kaip esame pasirengę, ir atkreipti pasaulio dėmesį į tai, kas vyksta mūsų pasieniuose“, – sakė prezidentė.

Rusija ir Baltarusija savaitės trukmės bendras karines pratybas pradeda ketvirtadienį. Maskva skelbia, kad pratybose dalyvaus mažiau nei 13 tūkst. karių, Vakarų pareigūnai mano, kad iš tiesų mokymuose bus apie 100 tūkst. karių.

Lietuvos karinės žvalgybos teigimu, labai tikėtina, kad pratybų „Zapad“ scenarijuje bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO. Dalis mokymų rajonų bus greta Lietuvos valstybės sienos, todėl Lietuvos pareigūnai neatmeta incidentų ir provokacijų tikimybės.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2017-09-14 09:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip ir visi prezidentai prieš karą bėga slėptis , jei pamenate Smetona ir pabego
Atsakyti
-7

P
Pikta
2017-09-14 09:33:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką reiškia garsiai kalbėti, informuoti... ar, kitaip tariant, provokuoti? Karinės pratybos prasideda... O mūsų valstybės VADOVAI ima ir pasprunka iš valstybės palikdami laukimui... tik kaži kokiam laukimui? Mirties, baimės ar valdžios sugrįžimui kai pratybos pasibaigs. Pirmas Smetona pabėgo, o db- VISI... Gal jūs žinot daugiau ir rūpi tik savo saugumas, pamirštant LT gyventojus, kurie eina iš proto dėl savo vaikų, savo bei artimųjų gyvybių...
Atsakyti
0

G
Gintaras
2017-09-14 09:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Esame pasirengę, esame pasiruošę"... Tai ko ir jaudinatės, ko myžate į kelnes lyg naujagimiai? Bijo to ruso kaip velnias kryžiaus... Tik šūkauti už JAV nugaros garsiai moka. Kelnės prišlapintos iš baimės ir tik rėkaujame pasislėpę. Štai toks lietuvio paveikslas man akyse iškyla. Turėkite gėdos ir savigarbos! Na taip, kita vertus nei mes save mokame gerbti, nei savus, nei kaimynus. Tik kažkam padus bučiuoti ant žemės pakritę sugebame. Kažkokia išsigimusi ta mūsų tauta. Nieko gero negaliu apie ją pasakyti, kad ir kaip gaila.Apsimyžėliai rėksniai. Trumpai ir aiškiai.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų