Lietuvos prezidentė įvertino NATO pajėgumus

Tokio dydžio ir masto pratybos yra svarbi agresorių atgrasymo plano dalis, jiems siunčiama aiški žinia, kad NATO yra vieningas, stiprus ir pasirengęs ginti kiekvieną savo narę, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji penktadienį Generolo Silvestro Žukausko poligone Švenčionių rajone stebėjo NATO karines pratybas „Geležinis kardas 2016“.

Šalies vadovės teigimu, intensyvus pratybų kalendorius demonstruoja aukštą Aljanso karių pasirengimo lygį.

Anot D.Grybauskaitės, Lietuvos kariuomenė antrus metus iš eilės dvigubina tarptautinių pratybų skaičių. Šiemet mūsų šalyje jų surengta 14. Per pratybas gerinami Lietuvos karių koviniai įgūdžiai, sąveika su NATO šalių kariais ir įgyvendinamos kolektyvinės gynybos užduotys.

Tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2016“ kartu treniravosi kariai iš 11 NATO šalių: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos. Dviejuose Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje ir Rukloje vienu metu iš viso susitelkę apie 4 tūkst. sąjungininkų karių.

Pratybos „Geležinis kardas“ yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos dalis. Šios pratybos Lietuvoje rengtos trečią kartą. Jomis siekta stiprinti bendrų veiksmų koordinaciją su NATO sąjungininkais.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų