Lietuvos parlamentarai buriasi į Trumpo draugų grupę

Keliolika Lietuvos parlamentarų antradienį pranešė sudarę laikinąją JAV prezidento Donaldo Trumpo  draugų grupę.

Grupei vadovaus konservatorius Laurynas Kasčiūnas, jo pavaduotojais tapo Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Iš viso prie grupės prisidėjo 16 parlamentarų iš skirtingų Seimo frakcijų.

Seimo nariai sako sieksiantys išsaugoti JAV įtaką Europos saugumui.

„Esame įsitikinę, kad Europa ir Europos Sąjunga neturi savęs projektuoti europocentristine jėga ir savo geopolitinę bei kultūrinę galią ji turi grįsti euroatlantinės civilizacijos pagrindais“, – rašoma parlamentarų pareiškime.

„Todėl itin palankiai vertiname Europos Sąjungos ir JAV bendradarbiavimą bei JAV prezidento administracijos iniciatyvas, stiprinančias NATO, JAV išlaidų Europos valstybių gynybai didinimą, paramą Europos Sąjungos energetinei nepriklausomybei nuo autoritarinių valstybių“, – teigiama jame.

Parlamentarai tvirtina, kad Lietuva kartu su JAV privalo būti pasirengusios toliau stiprinti transatlantinius ryšius, „įskaitant laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą, NATO matomumo ir karinio atgrasymo Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, abipusiai naudingos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, strateginių projektų ekonomikos, energetikos, saugumo bei kitose srityse vystymą“.

Apie susikūrusią grupę paskelbta per plenarinį Seimo posėdį.

Pastaraisiais metais tarp Europos Sąjungos ir JAV tvyro įtampa dėl prekybos, klimato kaitos, politikos Irano atžvilgiu, gynybos finansavimo bei kitų klausimų.

Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai anksčiau yra pareiškę, kad Europa nebegali kliautis vien JAV karine galia ir todėl pati turi rūpintis savo saugumu, o prancūzų prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė kurti Europos kariuomenę.

Tarptautinėje politikoje Lietuvos aukščiausiems politikams ir diplomatams tenka laviruoti tarp vis dažniau išsiskiriančių JAV ir Vokietijos-Prancūzijos dueto pozicijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų