Lietuvos ligoninėje dirbantis gydytojas apie mirtis nuo COVID-19: Po velnių.. Ir dar tik rugsėjo vidurys

Lietuvoje koronaviruso situacija sparčiai prastėja. Trečiadienį užfiksuota virš 1 tūkst. naujų atvejų, o medikai siunčia perspėjimą, kad ligoninių skyriai sparčiai pildosi COVID-19 pacientais.

Savo mintimis apie prastėjančią situaciją „Facebook“ paskyroje pasidalijo ir gydytojas anesteziologas, reanimatologas. Vyras pasakoja, kad situacija darosi vis prastesnė, o kai kurių pacientų nebegelbėja net deguonies kaukės.

„...nežinau kaip tai padaryti, bet reikia vėl pradėt fotografuoti, filmuoti ir visuomenei rodyti kovidinius pacientus, ypač kol jie ligoninėje, bet dar ne reanimacijos skyriuje. Ne tam, kad iš tų susirgusių, dažniausiai nesiskiepyjusių ir nesisaugojusių, pacientų pasijuokti ar juos pažeminti.

Ne, jokiu būdu - jie tokie patys žmonės su savo norais, svajonėmis, įsitikinimais. Tiesiog kažkaip reikia pasidalinti su visuomene ta tylia jų kančia, nes medikai nebegali tame dalyvauti vieni. Vėl esame tarp kūjo ir priekalo, tarp teorijos ir praktikos, tarp kažkokios dalies visuomenės rožinės fantazijos ir juodos realybės“, – rašo gydytojas.

Anot jo, dalis koronavirusu užsikrėtusių pacientų žiauriai dūsta, o reanimacijos palata – kelionė tik į vieną pusę:

„Vaizdas labai niūrus, nors dar tik rugsėjo vidurys. Tie tylūs, nieko, tik daugiau deguonies kraujyje visomis savo ląstelėmis trokštantys, pacientai klupi lovose kaip musulmonų maldininkai, guli kniūbšti ant pilvo apsikabinę deguonies kaukę, bet vis tiek žiauriai dūsta. Negerėjant situacijai, tokius pacientus atsivežame į reanimaciją, tačiau ir jie, ir mes suprantame, kad dažniausiai tai kelionė į vieną pusę.“

Su koronaviruso pacientais dirbantis specialistas pasidalijo ir žiauria statistika. Jis ir vėl primena, kad dar tik rugsėjo vidurys, o situacija jau kėbli.

„Rugsėjo "pasiekimai"

- išduoti mirties liudijimai 55, 56, 53 metų pacientams

- išduoti mirties liudijimai 70 mečių porai, vyrui ir žmonai, dususiems kartu ir mirusiems vienas po kito reanimacijoje

- 40 metų neturintis vaikinas prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato - kad ir kaip stengėsi ir kvėpavo, plaučiai tiek pažeisti, kad deguonis nebepatenka į kraują, skirk nors 100 proc. mišinį

Po velnių.. Ir dar tik rugsėjo vidurys.“

Trečiadienį užfiksuotas COVID-19 atvejų šuolis – nustatyti 1298 susirgimai, mirė 16 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 1298 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

13 iš 16 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

4011 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą pirmąja arba antrąja doze paskiepyti 9488 žmonės.

REKLAMA

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 863 žmonės, 80 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo šešiais.

Ligoninės ir mirtys

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 108 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo kiek mažiau – 96.

47 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Deguonis papildomai tiekiamas 728 žmonėms.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė penki 80-89 metų žmonės, taip pat keturi, kuriems buvo nuo 70 iki 79 metų. Trys mirusieji priklausė 60-69, du – 50-59, vienas – 40-49 metų amžiaus grupėms.

Pilnai paskiepyti buvo trys žmonės, kuriems buvo nuo 60 iki 89 metų.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4740 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 63. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9503 mirtys.


Rašyti komentarą...
B
Bobule
2021-09-15 19:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protrukiai bus dar didesni,tai pasitarnaus galimybių pasas.Žmones pasiskiepije ir turintis tuos pasus visai nesisaugo.Nes yra meluojama,kad serga ir miršta tik nesiskiepije,.Pasiskiepije ir serga ir miršta ir taip pat sunkiai. Ką skiepų reklamuotojai sakys tada,kai pradės masiškai sirgt pasiskiepije.,nes jie tai pat nešioja virusą . Geriau reikia aiškinti spie saugumo priemones
Atsakyti
-16

J
Janė
2021-09-15 19:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Jonas Kiek klasių esi baigęs ir kokiai sektai priklausai?
Atsakyti
-1

t
to> jo jo
2021-09-15 19:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip buvo?paaiskink, kaip buvo?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų