• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje koronaviruso situacija sparčiai prastėja. Trečiadienį užfiksuota virš 1 tūkst. naujų atvejų, o medikai siunčia perspėjimą, kad ligoninių skyriai sparčiai pildosi COVID-19 pacientais.

Lietuvoje koronaviruso situacija sparčiai prastėja. Trečiadienį užfiksuota virš 1 tūkst. naujų atvejų, o medikai siunčia perspėjimą, kad ligoninių skyriai sparčiai pildosi COVID-19 pacientais.

REKLAMA

Savo mintimis apie prastėjančią situaciją „Facebook“ paskyroje pasidalijo ir gydytojas anesteziologas, reanimatologas. Vyras pasakoja, kad situacija darosi vis prastesnė, o kai kurių pacientų nebegelbėja net deguonies kaukės.

„...nežinau kaip tai padaryti, bet reikia vėl pradėt fotografuoti, filmuoti ir visuomenei rodyti kovidinius pacientus, ypač kol jie ligoninėje, bet dar ne reanimacijos skyriuje. Ne tam, kad iš tų susirgusių, dažniausiai nesiskiepyjusių ir nesisaugojusių, pacientų pasijuokti ar juos pažeminti.

Ne, jokiu būdu - jie tokie patys žmonės su savo norais, svajonėmis, įsitikinimais. Tiesiog kažkaip reikia pasidalinti su visuomene ta tylia jų kančia, nes medikai nebegali tame dalyvauti vieni. Vėl esame tarp kūjo ir priekalo, tarp teorijos ir praktikos, tarp kažkokios dalies visuomenės rožinės fantazijos ir juodos realybės“, – rašo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, dalis koronavirusu užsikrėtusių pacientų žiauriai dūsta, o reanimacijos palata – kelionė tik į vieną pusę:

„Vaizdas labai niūrus, nors dar tik rugsėjo vidurys. Tie tylūs, nieko, tik daugiau deguonies kraujyje visomis savo ląstelėmis trokštantys, pacientai klupi lovose kaip musulmonų maldininkai, guli kniūbšti ant pilvo apsikabinę deguonies kaukę, bet vis tiek žiauriai dūsta. Negerėjant situacijai, tokius pacientus atsivežame į reanimaciją, tačiau ir jie, ir mes suprantame, kad dažniausiai tai kelionė į vieną pusę.“

REKLAMA

Su koronaviruso pacientais dirbantis specialistas pasidalijo ir žiauria statistika. Jis ir vėl primena, kad dar tik rugsėjo vidurys, o situacija jau kėbli.

„Rugsėjo "pasiekimai"

- išduoti mirties liudijimai 55, 56, 53 metų pacientams

- išduoti mirties liudijimai 70 mečių porai, vyrui ir žmonai, dususiems kartu ir mirusiems vienas po kito reanimacijoje

- 40 metų neturintis vaikinas prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato - kad ir kaip stengėsi ir kvėpavo, plaučiai tiek pažeisti, kad deguonis nebepatenka į kraują, skirk nors 100 proc. mišinį

REKLAMA
REKLAMA

Po velnių.. Ir dar tik rugsėjo vidurys.“

Trečiadienį užfiksuotas COVID-19 atvejų šuolis – nustatyti 1298 susirgimai, mirė 16 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 1298 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

13 iš 16 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

4011 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą pirmąja arba antrąja doze paskiepyti 9488 žmonės.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 863 žmonės, 80 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo šešiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 108 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo kiek mažiau – 96.

47 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Deguonis papildomai tiekiamas 728 žmonėms.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė penki 80-89 metų žmonės, taip pat keturi, kuriems buvo nuo 70 iki 79 metų. Trys mirusieji priklausė 60-69, du – 50-59, vienas – 40-49 metų amžiaus grupėms.

Pilnai paskiepyti buvo trys žmonės, kuriems buvo nuo 60 iki 89 metų.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4740 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 63. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9503 mirtys.

Vaikai gyvena Vokietijoje, pas juos rodė laidą, vok. medikai buvo susitikę su pfizer skiepų vienu iš kūrėjų ir gamintojų, kai jų paklausė, ar jūs patys esate pasiskiepiję savo sukurta vakcina, atsakymas buvo neigiamas, tuomet jų paklausė, kodėl, paaiškinimas buvo labai įdomus sakyčiau: kadangi iki metų galo turime milijoninius vakcinų užsakymus, skiepytis nerizikuoame, kad kartais neiškristume.....Manau, kad paaiškinimas nereikalingas, išvadas pasidarykite patys..
Jau tamstai ryškūs debilizmo požymiai ir reiškiasi, maniau, kad skiepas ne toks žalingas, deja apsirikau.
Koks dar klausimas !!! Jug tam virūsas ir sukūrtas kad išnaikint kad išmirtu žmonės , gydytojam taip pat isakymas negydit ir neišgydit žmonių , todėl tokia mirčių statistika !!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų