• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje

Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje (JK), trečiadienį pranešė kariuomenė.

4

Lietuvos kariai išvyko į ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje (JK), trečiadienį pranešė kariuomenė.

REKLAMA

Pirmoji šiais metais 18-os Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė dalyvaus su prieš Rusijos invaziją kovojančios Ukrainos karių mokymo operacijoje „Interflex“.

Lietuva šiuose mokymuose dalyvauja nuo 2022-ųjų rudens. Kaip BNS informavo kariuomenė, tai antroji nuo praėjusių metų ir pirmoji šiemet tokia misija, ateityje planuojama siųsti dar septynias karių rotacijas.

Mokymai vyks JK ginkluotųjų pajėgų mokymo infrastruktūroje.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad Lietuva visomis įmanomomis priemonėmis rems Ukrainą kiek reikės, „iki pat Rusijos pradėto karo pabaigos“.

„Taip pat stiprinsime Ukrainos kariuomenės pajėgumus ir karui pasibaigus: mūsų teikiama parama turi padėti tiek laimėti šį karą, tiek ir užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą ilguoju laikotarpiu. Remiame Ukrainos kariuomenę ir didiname jos atsparumą ne tik atliepdami dabartinius poreikius, bet ir siekdami užtikrinti atgrasymą ateityje“, – pranešime sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodoma pranešime, nuo sausio antrosios pusės kariuomenė pradeda intensyvų Ukrainos karių rengimo ciklą. Mokymai vyks Sausumos, Karinėse oro bei Specialiųjų operacijų pajėgose, Karo policijos, Mokymo ir doktrinų valdybos rengiamuose kursuose, taip pat bendruose kursuose su JK, Vokietija ir Šiaurės šalimis, skirtuose apmokyti Ukrainos karius valdyti ir prižiūrėti perduotą ginkluotę, įrangą ir techniką, paruošti įvairių lygių vadus ir įvairių sričių karinius specialistus.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenės daliniuose Ukrainos kariai mokomi kovoti su 60 mm minosvaidžiais ir dalyvauja Karo policijos instruktorių rengimo kursuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų