REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Užgavėnės dar tik antradienį, šalies miestai ir miesteliai jau ūžė nuo linksmybių, o ore tvyrojo ne tik sočių blynų kvapas, bet ir deginamos Morės dūmų debesys.

Nors Užgavėnės dar tik antradienį, šalies miestai ir miesteliai jau ūžė nuo linksmybių, o ore tvyrojo ne tik sočių blynų kvapas, bet ir deginamos Morės dūmų debesys.

REKLAMA

Susirinkusieji į žiemos palydėtuves Rumšiškėse šoko trypė, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, tik štai atsirado ir tokių, kas žiemą iš kiemo vijo, bet prisipažino – dar taip norisi pasidžiaugti sniegu.

Būrėjos, velniai ir kiti smagūs Užgavėnių personažai sugužėję į Rumšiškių buities muziejų laidė gerkles varydami žiemą iš kiemo: Žiema bėk iš kiemo, žiema bėk iš kiemo.“

Išbandė tradiciją

Ir stojo aplinkinių palaikomas vienas pagrindinių Užgavėnių veikėjų Kanapinis grumtis su Lašininiu. Juk dar senovėje tikėta – kas laimės šioje kovoje – to ir viršus.

Kad kova baigtųsi Kanapinio, pranašaujančio pavasarį, naudai, kiekvienas galime prisidėti. Kaip sako vienas Užgavėnių personažų, kad pavasaris greičiau ateitų, turėtume paisyti Užgavėnių tradicijų. Pirmiausia, kuo garsiau linksmintis.

REKLAMA
REKLAMA

„Šokinėti, linksmiem būti, dar ir sniego yra, ir išsivolioti reiktų. – Ką tai reiškia, kodėl? – Einam, išbandysim ir sužinosite. Va, išsivoliojom gerai, tai jau tie metai bus tobuli“, – patarė persirengėlė. 

REKLAMA

Senbernis Sidaras paantrino. 

„Užgavėnės, tai atsilinksmint, atsivalgyti, atsitrepėsti, atsiženyti reikia, ba paskui 7 nedėlias geležinė tylta, dešra užkabyta, armoška užrakinta“, – sakė Užgavėnių personažas.

Pasidalino receptu

Tad kokios gi žiemos palydėtuvės be blynų, kitų skanėstų. Susirinkusieji net ir patys tapo kulinarais, ir blynų sau išsikepė be kitų pagalbos. Net ir tie, kas kepti tingėjo, alkani neliko. Šventės rengėjai ir blynais vaišino, ir receptu dalijosi.

REKLAMA
REKLAMA

„Gerai išsimiegoti, visą naktį, rytą su meile pabust, gražiai išbučiuoti žmoną, visus artimuosius, ir neužmiršti miltų su vandeniu, tai blynai garantuoti. Ir dar mielių įdėti“, – patarė šventės šefas. 

Galima sužinoti net ir greitai ateis pavasaris ar ne, mat čia pat sukinėjasi ir orakulas. Sukinėjasi ir gervė – pavasario pranašė. Ir ne tik pavasarį pranašauja.

„Užgavėnių gervė, ji kaip meilės deivė. Anksčiau būdavo kaip koks aukščiausias vyras kaime apsirengia gerve, ir dziubina, dziubina merginas ir linki meilės, kad ištekėtų“, – pasakojo personažė Morė Kuniškė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuomonės išsiskyrė

Panašu, kad pavasaris ne už kalnų, mat į dausas smagiai išlydėta ir Morė – užgavėnių simbolis.

„Negaila Morės? – Jeigu ją sudegina, tai reiškia, kad bus pavasaris. – Nesinori jau tos žiemos? – Ne, norim šilumos“, – sakė šventės dalyviai. 

„Gana lengvai išvarysim. – Kodėl? – Žadėjo sniego duoti trupučiuką, ir vos tik, vos tik, o paskui nors žolytę glostyk. – Man tai dar ne, aš labai mėgstu slidinėti“, – šventės dalyvių nuomonės išsiskyrė. 

REKLAMA

Kad ir kaip ten būtų, antradienį tikrosios Užgavėnės, o po jų, septynios savaitės Gavėnios – negalima nei linksminstis, nei sočiai valgyti. O po septynių savaičių atkeliaus gražiausia pavasario šventė – Velykos, jau greičiausiai ir žiema bus išvaryta, ir vėl ateis linksmybių metas.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų