Lietuvoje sparčiai plinta „lietuviškoji“ COVID-19 atmaina: serga ir gavę abi skiepų dozes

Vyriausybės ekspertų teigimu, Lietuvoje intensyviai plinta naujai aptikta COVID-19 atmaina. Tikėtina, kad ji kilusi iš Centrinės Afrikos, bet ji vadinama „lietuviškąja“, mat jos plitimas pastebėtas čia. Pastebima, kad nuo šios atmainos nebūtinai apsaugo net abi COVID-19 vakcinos dozės.

Šiuo metu Lietuvoje, kaip rašoma Vyriausybės apžvalgoje, vis dar vyrauja atmainos, prieš kurias vakcinos yra efektyvios – „britiškoji“ ir „ispaniškoji“. Bet šalyje intensyvėja naujai aptiktos B.1.620 atmainos (tikėtina, kilusios iš Centrinės Afrikos) plitimas – sekoskaitos būdu nustatyta virš 100 atvejų, kurie po penkias apskritis išplito iš pirminio nesuvaldyto įvežimo.

„Po truputį kelią skintis pradeda ir B.1.620 (Centrinės Afrikos kilmės) atmaina, kurios pirmieji bendruomeninio plitimo atvejai Europoje buvo nustatyti Lietuvoje. 

Nuo to laiko vienas „lietuviškos“ B.1.620 šakos atvejis nustatytas ir Vokietijoje. ECDC dėl šios atmainos išreiškė tokio pat lygio susirūpinimą, kaip ir dėl „indiškosios“ šio viruso atmainos“, – rašoma Vyriausybės apžvalgoje.

Pirmieji „lietuviškosios“ atmainos atvejai fiksuoti Vilniaus bei Utenos apskrityse, tačiau didžiausias protrūkis buvo Anykščių rajone, po kurio ši atmaina išplito po didžiąją dalį Lietuvos. 

Viena iš šios atmainos pavojingumo priežasčių yra E484K mutacija, kuri padeda virusui išvengti imuninio atsako, sudaryto prieš atmainas be šios mutacijos. 

„To pavydžių turime ir Lietuvoje – iš 101 šia atmaina užsikrėtusių asmenų 13 asmenų buvo paskiepyti pagal visą dviejų dozių vakcinacijos programą ir 5 iš jų buvo 44–57 metų asmenys, o kiti – 68+“, – rašoma apžvalgoje.  


Rašyti komentarą...
M
Mila
2021-05-12 12:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam žmonėms skiepytis jei nepadės skiepai kitai atmaina.
Atsakyti
-14

A
Anykštenas
2021-05-12 12:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Leiskit paklausti? Tai kur tas Anykščių virusas, jau Anykščiai gal ne Lietuva? baikit kliedesius rašinet, debila nelaimingi
Atsakyti
-17

R
Ricyla
2021-05-12 12:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nauja atmaina reiktu pavadint senelio vardu
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų