Imunitetą nuo COVID-19 Lietuvoje turi jau beveik milijonas gyventojų

Imunitetą nuo COVID-19 Lietuvoje turi jau beveik 1 mln. žmonių. Kaip praneša Vyriausybė, pastaruoju metu fiksuojama ir rekordinė testavimo dėl koronaviruso apimtis.

Vyriausybės teigimu, skiepijimo tempas Lietuvoje yra didelis – per pastarąsias 7 dienas vienam nustatytam naujam COVID-19 atvejui teko 10 žmonių, gavusių pirmą vakcinos dozę.

Pagal paskiepijimą pirma ir antra dozėmis Lietuva yra pasiekusi tokį tempą, koks Jungtinėje Karalystėje buvo per skiepijimo piką kovo antroje pusėje (0,9 dozės 100 gyventojų per dieną).

Testavimo apimtis yra rekordinė – per praeitą savaitę nuo COVID-19 ištirta 150 tūkst. asmenų, tačiau atvejų skaičiaus augimas yra sustojęs ir pagreitis pirmą kartą po dviejų mėnesių pertraukos tapo neigiamas.

Nors situacija ligoninėse išlieka įtempta, kaip pastebi Vyriausybė, bet Vilniaus ir Kauno regionuose augimas sustojo. Atvejų ir hospitalizacijų daugėja tik Šiaulių regione, kur ilgą laiką buvo mažiausiai atvejų ir hospitalizuotų asmenų.

Šiuo metu Lietuvoje, kaip rašoma Vyriausybės apžvalgoje, vis dar vyrauja atmainos, prieš kurias vakcinos yra efektyvios – „britiškoji“ ir „ispaniškoji“, bet šalyje intensyvėja naujai aptiktos B.1.620 atmainos (tikėtina, kilusios iš Centrinės Afrikos) plitimas – sekoskaitos būdu nustatyta virš 100 atvejų, kurie po penkias apskritis išplito iš pirminio nesuvaldyto įvežimo.

Šiuo metu pagal visą vakcinacijos schemą iš viso paskiepyta 14,3 proc. asmenų.


Rašyti komentarą...
A
Ataskaita-briuseliui
2021-05-12 15:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt kalba apie imunitetą ant popieriaus. Nes kitame straipsnyje rašo, kad serga ir pasiskiepyję.
Atsakyti
0

K
Kokį
2021-05-12 12:49:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Imunitetą jei skiepyti serga,ką jūs svaigstat,nu trydos gal imunitetą įgauna,kada baigsis tas melas ir afera?Nukreipinėjat dėmesį nuo valdžios bezpridielo vagiant milijardus ir tiek.
Atsakyti
-1

c
cha
2021-05-12 13:59:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir paskiepyta milijonas , bet ar jie turi imunitetą , jeigu serga net ir paskiepytieji ? Vis tik nereiktų džiaugtis , kol neįrodyta , kad imunitetas jau susiformavęs !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų