• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas karščiausių ir įtempčiausių savaitgalių ugniagesiams. Per kelias dienas ugniagesiai gesino daugiau nei 200 gaisrų visoje Lietuvoje. Tai 6 kartus daugiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu savaitgaliu. Lietuvoje pleškėjo gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, garažai.

Vienas karščiausių ir įtempčiausių savaitgalių ugniagesiams. Per kelias dienas ugniagesiai gesino daugiau nei 200 gaisrų visoje Lietuvoje. Tai 6 kartus daugiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu savaitgaliu. Lietuvoje pleškėjo gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, garažai.

REKLAMA

Vienas karščiausių savaitgalių, kalbėdami apie pastarąsias kelias dienas, tvirtina ugniagesiai. Ugniagesiai vyko į daugiau nei du šimtus gaisrų. 

Šalia Zapyškio sekmadienį užsiliepsnojo sodyba. Į įvykio vietą buvo iškviesti net septyni ekipažai. Į nelaimės vietą atvykę ugniagesiai rado jau beveik sudegusį gyvenamąjį namą ir toliau siautėjančią ugnį. Atvira liepsna pleškėjo šalia stovėjęs ūkinis pastatas ir garažas. Sudegė ir du automobiliai, šeima prarado namus ir turtą.

Taip pat šalia Jurbarko sekmadienį užsidegė prie namo stovėjęs automobilis. Vėliau automobilis ėmė riedėti, priartėjo prie kaimyno namo ir uždegė šalia augusius medelius. Ugnis nuo medelių persimetė ant namo stogo, apdegė gyvenamojo namo stogas, išdegė palėpės vidus.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso per tris dienas ugniagesiai vyko gesinti 232 gaisrus. Trys žmonės gaisrų metu nukentėjo. Ugniagesiai gelbėtojai tikina, kad tokio įtempto savaitgalio nepamena. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu savaitgaliu – ugniagesiai sulaukė 6 kartus daugiau iškvietimų.

REKLAMA

„Didesnis gaisras kilo Šiauliuose pramonės gatvėje, degė angaras, kurio gesinimas iš tiesų užtruko daugiau nei aštuonias valandas“, – sako ugniagesių atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Vis dėlto dažniausiai gaisrai, pasak ugniagesių, kyla dėl neatsargaus gyventojų elgesio. 

„Tai arba miško lankytojai neretai neatsargiai elgdamiesi sukelia gaisrus, numesdami nuorūkas, kūrendami laužus, kepsnines. Pavojų kelia net tokie paprasti dalykai kaip žvakutės nuo uodų“, – teigia A. Gudžiauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Gana įtemptas savaitgalis ir policijai. Sekmadienio naktį Kaune susidūrė policijos tarnybinis transporteris ir lengvasis automobilis. Smūgis buvo toks stiprus, kad policijos automobilis apsivertė ant stogo.

Pareigūnai iš apsivertusio automobilio išsiropštė patys. Pasak policijos departamento, tąkart pareigūnų ekipažas gavęs skubų iškvietimą, įjungęs sirenas ir švyturėlius skubėjo į pagalbą vyrui, kuriam grėsė pavojus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau savaitgalį policija neapsiėjo ir be kuriozinių situacijų. Sekmadienį ryte Vilniuje vyras išėjęs į daugiabučio kiemą su šratasvydžio ginklu pradėjo šaudyti. Tai yra žaisliniai ginklai, iš pažiūros primenantys tikrus, naudojami šratasvydžio sporte. Be tinkamų specialių apsaugų, tokie ginklai gali sužeisti. Iš daugiabučio kieme šaudžiusio vyro policija paėmė du šratasvydžiui skirtus ginklus.

„Jis apgadino kaimyno automobilį, tai čia toks įvykis  A kategorijos, kai yra ginkluotas žmogus tai pareigūnai reaguoja nedelsiant į tokius įvykius“, – sako policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė.

REKLAMA

Tiesa, netrūko nelaimių ir kituose miestuose – štai Lazdijuose pro vasarnamio antro aukšto langą iškrito aštuonerių metų mergaitė, o Vilniuje pro langą iškrito paauglė. Abi jos gydomos ligoninėje. 

Druskininkuose skendo vyras. Aiškėja, kad vyras buvo nemažai išgėręs, įšoko į vandenį, o ten jam sustojo širdis. Vyras po vandeniu praleido daugiau nei 15 minučių. Vis dėlto pačių greitosios medikų nuostabai – vyrą pavyko atgaivinti. Tai, pasak greitosios medikų, itin retas atvejis, kai tiek laiko vandenyje praleidęs vyras gali būti dar gyvas. 

REKLAMA

„Narai ištraukė per penkioliką minučių. Greitoji laukė vietoje. Širdis sustojus, bet atgaivintas. Neaišku, kaip ten toliau jam seksis, bet buvo nuvežtas su širdies veikla“, – pasakoja Vilniaus greitosios medicinos pagalbos tarnybos direktorius Tadeušas Rodz.

Ugniagesiai per savaitgalį ištraukė keletą skenduolių. Taip pat savaitgalį neapsieita be traumų. Kas atšilus orams sportavo krepšinio aikštelėje, kas norėdami atsigaivinti šokinėjo į vandenį. Štai vienas vyras žaisdamas krepšinį susilaužė čiurną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne pirmas čia jau, dešimtas gal. Čia jau tokia krepšininkų dalelė, žinot. Ta pati koja, ir dabar pusę vasaros ilsėtis, knygą skaityti“, – sako kalbintas vyras.

„Tiesiog nukritau, ėjau, nepastebėjau laiptuko ir patempiau koją. Čia jau aš praėjusią savaitę buvau atvažiavęs, nes patempiau čiurnos raiščius, o dabar nežinau, gal jau plyšo ar iš viso lūžęs“, – pasakoja kitas pacientas.

O pastaruoju metu ugniagesiai gelbsti ne tik žmones.

„Ugniagesiai vyko laisvinti paukščius ortakiuose ir panašiuose dalykuose. Matyt, paukščių jaunikliai dar tik mokosi skraidyti“, – sako A. Gudžiauskas.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų