Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyti 6806 nauji COVID-19 atvejai, 11 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 6806 nauji COVID-19 atvejai, 11 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 5737, antrą – 1064, trečią – penki žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1390 COVID-19 sergančių pacientų, keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 70 iš jų – reanimacijoje. 

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje mažiausiai vieną kartą užsikrėtė apie 945 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė per 8,5 tūkst. žmonių.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 2350,2 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 48,3 procentus.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

REKLAMA

Antradienį 91 gyventojas buvo paskiepytas pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, 426 gavo sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepyti 599 žmonės.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,7 proc. gyventojų.

Visi praėjusią parą nuo COVID-19 mirę žmonės buvo vyresni nei 70-ies, pilnai paskiepyti – penki iš jų.

Oficialu: atšaukiami privalomi respiratoriai renginiuose

Nuo kovo 8 d. atšaukiamas reikalavimas renginiuose uždarose erdvėse privalomai dėvėti respiratorius. Tiesa, reikalavimas dėvėti medicininės kaukes išlieka. Tokie pakeitimai numatyti sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

REKLAMA
REKLAMA

Jame nurodoma, kad vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėtų ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Ragina nepamiršti kitų saugumo taisyklių

Primenama, kad renginio organizatoriai privalo užtikrinti kaukių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti kaukių nedėvinčių asmenų.  

Taip pat įpareigojama iki renginio ir per pertraukas leisti video ar garso įrašą apie privalomą kaukių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje.

Prie įėjimo į renginio vietą organizatoriai privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) paslaugų gavėjui apie tai, kad renginio metu privaloma dėvėti kaukes, jei renginys organizuojamas uždaroje erdvėje. Taip pat, rekomenduojama iki renginio ir per pertraukas leisti vaizdo ar garso įrašą apie privalomą kaukių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje.

REKLAMA
REKLAMA

Respiratorius arba medicinines kaukes dėvėti rekomenduojama ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, jei nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Portalas tv3.lt primena, kad dar praėjusią savaitę Vyriausybė panaikino prekybos ploto vienam pirkėjui ribojimo reikalavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų