Lietuvoje – 40 mirčių nuo koronaviruso, nustatyti 902 nauji susirgimai per praėjusią parą – 27 mirtys

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 902 nauji COVID-19 atvejai, mirė 27 žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 2937 žmonės.

Praėjusią parą taip pat detalizuota 13 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Iš viso Lietuvoje registruoti 161 tūkst. 348 šios infekcinės ligos atvejai, 95 tūkst. 627 asmenys pasveiko, 62 tūkst. 451 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2272 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyta 24 tūkst. 995 žmonės.

Praėjusią parą Lietuvoje atliktas 7 tūkst. 601 tyrimas dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 751 tūkst. 38.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2155 COVID-19 pacientai, 177 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1288, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 112 žmonių.

Paskelbtas mirusiųjų amžius

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 27 žmonės, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš viso mirė 12 moterų ir 15 vyrų.

Daugiausia mirusiųjų – 13 – priklausė 80–89 metų grupei.

Dar penki žmonės buvo 60–69 metų amžiaus, po keturis mirusiuosius registruota 70–79 ir 50–59 metų amžiaus grupėse.

Vienam mirusiajam buvo nuo 90 iki 99-erių metų.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,5 tūkstančio.

Iš 691 reanimacijos lovos užimta 414. Iš 648 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 275, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimta 2411 iš 6380.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. 

Per praėjusią parą izoliuoti 1477 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 95187 žmonės. 

REKLAMA

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 97 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti). 

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose 

Pirmadienį registruota 10 koronavirusinės infekcijos atvejų, susijusių su protrūkiu Skuodo globos namuose, iš kurių 9 yra gyventojai ir vienas darbuotojas. Iš viso nuo spalio 28 d. registruota per 50 su protrūkiu susijusių infekcijos atvejų. 

Dar 10 atvejų, registruotų vakar, siejama su protrūkiu Plungės rajono savivaldybės ligoninės Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriuje. Visi asmenys yra pacientai. 

Taip pat tęsiasi protrūkis Kauno socialinės globos centre „Vija“. Iš viso nuo spalio 14 d. registruoti 34 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 22 yra darbuotojai ir 12 gyventojų. 

Be to, fiksuoti COVID-19 ligos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiu Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose. Iš viso nuo gruodžio 19 d. registruotas 31 koronavirusinės infekcijos atvejis, įskaitant antrinius, t. y. darbuotojų šeimų narius. 

Be to, praėjusią parą registruoti atvejai (po du ar kelis), siejami su protrūkiais Šilutės baldų gamybos įmonėje, Klaipėdos autobusų įmonėje, Varėnoje veikiančioje antstolio kontoroje, Šiaulių baldų gamybos įmonėje, Biržuose veikiančioje gumos ir plastiko gamybos įmonėje, Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Kupiškio rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje, medienos apdirbimo įmonėje Radviliškyje. 

Vilniaus apskrityje aktualūs protrūkiai šiuo metu fiksuoti: Grigiškių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus arkivyskupijos Carite (Šv. Stepono g. 35), Vilniaus miesto socialinės paramos centre, Vilniaus globos namuose „Užuovėja“, Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, Vilniaus Mykolo Sopočkos Hospise, Vilniaus Antavilių pensionate, Trakų rajono Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“, Vilniaus rajono Prūdiškių socialinės globos namuose, Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre. 

REKLAMA

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 75. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Keturi scenarijai

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos COVID-19 valdymo susitikime prof. Ramunė Kalėdienė ir prof. Mindaugas Stankūnas pristatė pasiūlymus dėl keturių karantino apribojimo scenarijų, jų metu taikomas priemones bei socialinių palaikymo burbulų kūrimo principus kiekvienam karantino scenarijui.  

Socialinis palaikymo burbulas – vieno asmens namų ūkio bendravimas su kitu namų ūkiu, siekiant suteikti emocinę ir praktinę pagalbą didesnį izoliacijos stresą patiriantiems žmonėms.

Keturi scenarijai paremti naujų atvejų skaičiumi 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
G
Gen.
2021-01-12 12:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažiau patikrinimų, mažiau ir rasta susirgimų
Atsakyti
0

L
Laimis
2021-01-12 10:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darau išvada- konservatoriai mažina susirgimus- atseit karantinas padėjo o miršta vis daugiau žmonių, tai nesekit pasakų,,,
Atsakyti
-4

j
jxhd
2021-01-12 10:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oras atsalo, ziema tai ir sumazejo. Visi sedi namie prie radiatoriu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų