Lietuvių politikai netiki, kad Kremliui pavyks palaužti ES vienybę

Lietuvių politikai tiki, kad visos Europos Sąjungos šalys po poros mėnesių sugebės pademonstruoti vienybę ir pratęs sankcijas Rusijai, jeigu ši taip ir nežengs konkrečių bei nedviprasmiškų žingsnių deeskalacijos Ukrainoje linkme.

Interviu „Verslo žinioms“ Gediminas Kirkilas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas, paklaustas, ar birželį ES sugebės apsispręsti dėl sankcijų pratęsimo Rusijai, atsakė: „Manau, kad daugelis Europoje supranta, jog dar negalime sau leisti atšaukti sankcijų“. G.Kirkilas sakė, kad konfliktas Rytų Ukrainoje yra tik prigesęs, bet neužgesęs.

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius nemato, kad Rusija demonstruotų norą ir siekį normalizuoti padėtį regione bei santykius su Vakarais. Todėl politikas spėjo, kad sankcijų pratęsimo klausimas dar ilgai išliks aštrus.

„Po Rusijos valdžios spektaklių savo ištikimai auditorijai, po tebesitęsiančių karo žaidimų Karaliaučiaus srityje, aukščiau Baltijos jūroje, Kryme ir tolimoje Šiaurėje viena yra aišku – ES ir NATO pajėgos neturi teisės atsitraukti“, - „Verslo žinios“ cituoja P.Auštrevičių.

Tuo tarpu buvęs europarlamentaras Leonidas Donskis tikras, kad Vakarai savo reakcija į Maskvos veiksmus dažniausiai atsilieka nuo realybės: „Vėluojama ir Maskva turi iniciatyvą savo rankose. Maskva jaučia, kad Ukraina Vakarams kol kas tiek nerūpi ir neskauda, kad jie dėl jos perimtų iniciatyvą“, - sakė buvęs eurparlamentaras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
J
Je
2015-04-20 12:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai taip su vienybe. Kaip sulaužyti tą ,ko nėra?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų