REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokijo olimpinės žaidynės jau priartėjo prie pabaigos, o kvapą užgniaužę lietuviai stebi tautiečių pasirodymus. Lietuviai gali džiaugtis kol kas vienu iškovotu medaliu. Prizinės vietos Lietuvos sportininkams garantuoja ne tik įvairios prabos medalius, tačiau ir solidžias valstybės premijas.

Tokijo olimpinės žaidynės jau priartėjo prie pabaigos, o kvapą užgniaužę lietuviai stebi tautiečių pasirodymus. Lietuviai gali džiaugtis kol kas vienu iškovotu medaliu. Prizinės vietos Lietuvos sportininkams garantuoja ne tik įvairios prabos medalius, tačiau ir solidžias valstybės premijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš olimpinių žaidynių su apdovanojimais grįžę atletai dažnai nustebinami remėjų skirtais prizais, tarp kurių – net naujutėlaičiai automobiliai. Tiesa, tai dar ne viskas. Gerus rezultatus padomenstravę atletai apdovanojami ir pačios valstybės. Piniginės premijos svyruoja nuo 6 tūkst. iki beveik 122 tūkst. eurų.

REKLAMA

Premijų skyrimas net yra reglamentuotas Vyriausybės Sporto įstatyme.

Premijos – pirmoms 8 vietoms

Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Komunikacijos skyrius, olimpiečiai piniginiais prizais apdovanojami net ir nepasidabinę medaliu. Tai reiškia, kad valstybė apdovanoja atletus, olimpinėse žaidynėse užėmusius nuo 1 iki 8 vietos.

Kaip nurodoma įstatymo 23-ajame straipsnyje, sportininkas, turi teisę gauti valstybės premiją, jeigu jis, pagal atitinkamos sporto šakos tarptautinės federacijos ar kitų tarptautinių sporto organizacijų nustatytas taisykles atstovaudamas Lietuvos Respublikai, tapo olimpinių žaidynių 1–8 vietos laimėtoju“, – tikino ŠMSM atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, premijų dydžiai labai skiriasi. Aukso medaliu olimpinėse žaidynėse pasidabinęs sportininkas valstybės apdovanojamas 3049 bazinių socialinių išmokų dydžio premija. 1 bazinės socialinės išmokos dydis šiuo metu – 40 eurų. Tai reiškia, kad olimpinis aukso medalis sportininkui garantuoja vienkartinę 121 960 eurų premiją.

Už iškovotą sidabro medalį atletai gauna perpus mažesnę sumą. Ją sudaro 1525 bazinių socialinių išmokų dydžio premija arba lygiai 61 tūkst. eurų. Trečiąją vietą iškovoję atletai sulaukia 45 760 eurų premijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 4 iki 8 vietos – premijos daug kuklesnės. Pavyzdžiui, 4-oji vieta gauna 24 400 tūkst. eurų, o 8-oji – tik 6 120 eurų.

Stipendijos ir rentos už pasiekimus – kas mėnesį

Vienkartinės premijos – tai dar ne viskas, ką atletai gauna už gerus pasirodymus. Valstybė taip pat skiria ir stipendijas, kurios mokamos kas mėnesį. Stipendijas gali gauti olimpinėse žaidynėse nuo 1 iki 16 vietos užėmę sportininkai.

„Kalbant apie valstybės stipendijas, Sporto įstatymo 24 straipsnyje nurodyta, jog aukštus laimėjimus sporte pasiekusiems sportininkams yra skiriamos valstybės stipendijos, kurios mokamos kas mėnesį“, – pasakojo ministerijos atstovai.

REKLAMA

1–3 vietą užėmę sportininkai stipendijas gauna kas mėnesį tol, kol atletai tęsia savo aukšto meistriškumo karjerą. Už 1-ąją vietą olimpinėse žaidynėse – 1 080 eurų stipendija. 2–3 vietos gauna 920-ies eurų stipendiją.

Nuo 4 iki 16 vietos užėmę sportininkai stipendijas gauna 4 metus nuo laimėjimo dienos. 4–8 vietos – 840 eurų. 9–12 vietos – 680 eurų, o 13–16 vietos – 600 eurų.

Tiesa, 1–3 vietas olimpinėse žaidynėse užėmę sportininkai net ir po karjeros pabaigos gali gauti valstybinę rentą.

REKLAMA

„Sportininkai, baigę savo karjerą, turi teisę gauti rentą. Sporto įstatymo 25 straipsnis apibrėžia, už kokius sportininko pasiekimus ji yra skiriama. Pagal jį, olimpinių žaidynių 1–3 vietų laimėtojams yra skiriama 27 bazinių socialinių išmokų dydžio renta per mėnesį“, – tikino ministerija.

Tai reiškia, kad tokios rentos dydis – 1 080 eurų kas mėnesį.

Premijas gali skirti ir rėmėjai

Praėjusių olimpinių žaidynių patirtis parodė, kad olimpinėse žaidynėse medalius iškovoję sportininkai gali sulaukti ne tik piniginių premijų. Pavyzdžiui, 2016-aisiais, po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, medalius iškovoję sportininkai gavo rėmėjų dovanas. Tarp jų – net BMW automobiliai.

Tokios rėmėjų įsteigtos premijos nėra derinamos su valstybe, tikina ŠMSM:

„Kaip aukštų laimėjimų pasiekusius sportininkus ar komandas sveikins, pagerbs, kokias dovanas dovanos jų rėmėjai, sprendžia patys rėmėjai.“

Visas naujausias ir aktualiausias žinias iš Tokijo olimpinių žaidynių sekite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų