REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Lietuvos krašto apsaugos ministerija neigia, kad ir keli neginkluoti  mūsų kariai  gegužės 9-ąją Maskvos Raudonojoje aikštėje atiduos pagarbą Stalino portretams, pačioje Lietuvoje krašto apsaugos struktūros susilaukia padėkos iš Rusijos Federacijos ambasados už pagalbą  per „šlovingosios pergalės prie rudąjį marą 65-mečio renginius”.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį savaitgalį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kareiviai  padėjo iškilmingai perlaidoti dviejų dešimčių raudonarmiečių  palaikus.  Antrąjį pasaulinį karą pralaimėjusios Vokietijos karių Lietuvos krašto apsaugos ministerija  neprisimena – ūkininkų akėčių atsitiktinai iš žemės išversti 1941-1945 metais Lietuvoje žuvusių Wehrmachto ar Waffen SS eilinių ir karininkų palaikai tiesiog sudedami į juodas kartonines dėžes, nuleidžiami į negilius buldozeriais išraustus griovius Vilniaus Vingio parke, Kauno Aukštųjų Šančių kapinėse ir be kunigų ar pastorių palaiminimo, be Lietuvos karių garbės sargybos salvių, nedalyvaujant Vokietijos ambasados atstovams  užverčiami žemėmis.  O Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus, kovo mėnesį Rusijos sostinėje padėjusio vainiką ant numanomos sovietų nužudyto partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto palaidojimo vietos,  į kapines šalia Maskvos krematoriumo nelydėjo nei Rusijos pareigūnai, nei rusų kariuomenės garbės sargyba.Lietuviškas  saliutas  „civilizacijos gelbėtojams”

REKLAMA

Balandžio 17 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kareiviai į Vilniaus Antakalnio kapines iškilmingai  atnešė dviejų dešimčių raudonarmiečių  palaikus.  Po Rusijos ambasadoriaus Vladimiro Čchikvadzės įprastinio užkalbėjimo, kad „SSRS darbininkų ir valstiečių raudonoji armija prieš  65 metus išgelbėjo pasaulinę civilizaciją”, stačiatikių popui pašventinus raudonu aksomu apsiūtas dėžutes su palaikais,  lietuvių kareiviai prie šviežių kauburėlių  saliutavo amerikietiškais šautuvais.

REKLAMA
REKLAMA

Neskirsto pagal tautybę?

21 raudonarmiečio palaikus ir išlikusius asmeninius daiktus  2009 m. Girulių miške netoli Vilniaus aptiko rusakalbis karinis-istorinis sambūris „Pamiršti kariai“. Ši Rusijos kariuomenės slepiamos spalvos  uniformomis be skiriamųjų ženklų vilkinčių aktyvistų organizacija tikina besistengianti surasti ir pagarbiai perlaidoti visų  Lietuvoje žuvusių kareivių palaikus, neskirstydama jų pagal tautybę. Pasak organizacijos prezidento Vladimiro Kazakovo, pernai jis su bendraminčiais perlaidojo 140-ies  „fašistinės Vokietijos”  kareivių palaikus.  Tokios pagalbos paprašiusi Vokietijos karių kapų globos Baltijos šalyse tautinė sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokiečių palaikus užkasė ekskavatoriais

„2009 m. lapkričio 6 d.  iš Kėdainių evangelikų bažnyčios,  laikinojo hitlerininkų prieglobsčio, Vilniaus karinio istorinio susivienijimo „Pamiršti kariai “  ir Vokietijos karių kapų globos tautinės sąjungos atstovai sukrovė kartonines dėžes su palaikais į automobilio priekabą. Visos dėžės netilpo, dalį teko sudėti į  automobilių salonus.  Kauno Aukštųjų Šančių karių kapinėse mūsų jau laukė ekskavatorius. Palaikai buvo nuleidžiami į duobę, o ekskavatoriaus kaušas juos užversdavo rausdamas kitą griovį naujai dėžių eilei, kol  į žemę nebuvo paguldyta paskutinė sunumeruota dėžė su vokiečių kaulais”, – rašoma „Pamirštų karių” tinklalapyje. Anot liudininkų,  Katynėje sušaudytus lenkų karininkus 1940 m. balandį panašiai užkasė sovietų enkavėdistai.

REKLAMA

Paminklas Muravjovo „Koriko“ leitenantui  

O sovietų kariuomenei prie Sedos žūtbūtinai priešinęsi Tėvynės apsaugos rinktinės kariai ar vienų vieni  į karą su šeštadalį pasaulio užvaldžiusia „blogio imperija“ stoję Lietuvos partizanai „pamirštiems kariams“ apskritai yra  nereikšmingi „marginalai“ -  neverta vargintis ir  gaišti laiko ieškant jų palaikų.  2008 m. gegužės 10 d. Lietuvos valdžios oficialiai įregistruotai organizacijai per akis daug reikšmingesnių darbų.  Ji sutvarkė ir prižiūri  netoli  Rūdninkų girios pastatytą paminklą  Rusijos imperatoriškosios armijos poručikui (leitenantui) Arbuzovui, Rusijos generalgubernatoriaus Šiaurės Vakarų krašte Michailo „Koriko“ Muravjovo  numylėtiniui,  1863 m. žuvusiam „nelygiame mūšyje“ su „priešais“ (Kosto Kalinausko vadovaujamais lietuvių ir lenkų sukilėliais). „Ūkininko patarėjui“ nepavyko sužinoti, ar Lietuvos kariuomenės LDK Gedimino štabo bataliono kariai stovėjo garbės sargyboje  šalia paminklo jį atšventinant.

REKLAMA

Lietuvių tautos žiedo broliškos kapinės

Artėjant antihitlerinės koalicijos pergalės prieš nacionalsocialistinę  Vokietiją 65-mečiui, Lietuvos politinis elitas vis karščiau svarsto, kokio rango pareigūną gegužės 9 d. reikėtų pasiųsti į „pergalės dienos“ iškilmes Maskvoje, kur susirinks „visas pasaulis“. Tačiau nei valdančioji koalicija, nei opozicija neužsimena, kad užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui, o gal ir pačiai prezidentei Daliai Grybauskaitei tą dieną reikėtų  skristi ne į Maskvą, o į Červenę (Igumenę) prie Minsko. 1941 m. birželio 26 d. toje  miškingoje vietovėje sovietų enkavėdistai pistoletų šūviais į pakaušius (panašiai kaip lenkų karininkus Katynėje) nužudė lietuvių tautos žiedą – karininkus, ministrus, diplomatus, 1918 m. Nepriklausomybės akto signatarą Kazį Bizauską.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kremliaus atgailos spąstai

Tiesa,  po „antrosios Katynės“ lankytis tokiose vietose vėl pavojinga. Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis,  naiviai patikėjęs, kad Rusijos režimas iš tiesų nuoširdžiai atgailauja dėl praeities nusikaltimų, ir skridęs susitaikyti su Kremliumi, praėjusį sekmadienį kartu su žmona amžiams atgulė Krokuvos Vavelio pilies  karališkuosiuose laidojimo rūsiuose, o Rusijos teismo medicinos  ekspertai iki šiol nepajėgia nustatyti L.Kaczynskį lydėjusių neatpažįstamai sumaitotų Lenkijos kariuomenės generolų ir prezidento apsaugininkų tapatybių bei paaiškinti visuomenei, kur iš lėktuvo avarijos vietos dingo jų asmeniniai ginklai. 

REKLAMA

Istorija – ne vienpusio eismo gatvė

Kovo 26 -27 dienomis Maskvoje viešėjęs  Lietuvos premjeras Andrius Kubilius vylėsi, kad pasikeitė Rusijos požiūris ne tik  į Katynės žudynes, bet ir į Baltijos šalių laisvės kovų istoriją. „Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka jau padeda Lietuvai  narplioti Sausio 13-osios bylą. Tikimės, kad ir  Rusija peržiūrės savo nuostatą dėl SSRS 1991 m. agresijos prieš Lietuvą.  Juk mums taip pat  buvo labai  sudėtinga visam pasauliui prisipažinti, kad būta lietuvių, per Antrąjį pasaulinį karą žudžiusių žydus, ir atsiprašyti už tai”, - sakė A.Kubilius. Tačiau po susitikimo su  Rusijos premjeru Vladimiru Putinu į Donskojės kapines prie Maskvos krematoriumo, kur, spėjama, buvo užkasti Kremliaus nuosprendžiu  1954 m. sušaudyto Lietuvos partizanų vado, kovojančios mūsų šalies prezidento, generolo Jono Žemaičio-Vytauto palaikai,  A.Kubilius ėjo lydimas tik Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje Antano Vinkaus.

REKLAMA

Tad gal ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijai kol kas nereikėtų siųsti mūsų karių nešti stačiatikių kryžių per   Rusijos ambasados ir sukarintų „istorinių-pažintinių“ rusų organizacijų rengiamas sovietų kareivių palaikų perlaidojimo ceremonijas?      

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų