Lietuvių aferos: kaltinimai prekyba žmonėmis ir Britanijos išmokų grobstymu

Aštuonių asmenų bendrininkų grupei, vežusiai asmenis į Jungtinę Karalystę neteisėtai pasipelnyti iš šalies socialinių išmokų, pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, pirmadienį pranešė Šiaulių policija.

Įtariamieji sulaikyti rugsėjo 22 dieną. Iki tol vykdyto tyrimo metu paaiškėjo, kad Šiaulių ir Telšių apskričių rajonuose veikusi bendrininkų grupė verbavo socialiai pažeidžiamus, sunkai materialiai besiverčiančius, nuo alkoholio priklausomus, anksčiau teistus asmenis ir juos veždavo į Jungtinę Karalystę nusikalstamai veiklai vykdyti.

Du pagrindiniai organizatoriai už kiekvieną užverbuotąjį gaudavo maždaug kelių šimtų eurų, o jiems rajonuose talkinantys asmenys - kelių dešimčių eurų atlygį.

Užverbuotieji būdavo įtikinami, kad tai, ką jie darys, nėra nusikalstama veikla, o tik pasinaudojimas Didžiosios Britanijos įstatymų spragomis. Už tai jiems būdavo žadama nemokama kelionė į šią šalį, dienpinigiai maistui, gyvenimas viešbutyje ir 200 eurų uždarbis.

Svetimoje šalyje atsidūrusiems lietuviams būdavo suklastojami reikiami dokumentai, jų vardu atidaromos banko sąskaitos, jie nuvedami į institucijas, tvarkančias išmokas socialiai remtiniems asmenims. Pasirašę reikiamuose dokumentuose, užverbuotieji būdavo parvežami į Lietuvą, o šio nelegalaus verslo, kuris Anglijoje prilyginamas sukčiavimui, iniciatoriai po to vienerius metus savindavosi kasmėnesines kelių šimtų eurų išmokas.

Iš viso ikiteisminiame tyrime figūruoja apie 100 nusikalstamai veiklai vykdyti verbuotų asmenų pavardžių. Už tokio masto prekybą žmonėmis Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki dvylikos metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų