Lietuvis žudikas nepagailėjo nei mylimosios, nei dviejų jos vaikų

Užgesinus nedidelį gaisrą Mažeikiuose, Vaičkaus gatvės name, rasti 32-jų moters ir dviejų jos mažamečių vaikų – 10 metų berniuko bei 7-metės mergaitės – lavonai. Ši 1997-ųjų pradžioje įvykusi tragedija įgavo netikėtą siaubo atspalvį, kai ekspertai nustatė, jog visi jie – nušauti.

119

Šį žiaurų nusikaltimą prisipažino įvykdęs buvęs 32-jų Daivos sugyventinis Stanislovas Smilgys (tuomet jam buvo 37 metai), pavydėjęs moteriai naujo draugo. Tiesa, iš pradžių kaltę vertęs mafijai, bet vėliau, greičiausia, dėl girtumo net nepagalvojęs atsikratyti nusikaltimo įrankio – revolverio.

(119 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodė kitokį Lukiškių kalėjimo veidą: slapta darytos nuotraukos atsidūrė „Facebook'e“

1997 m. rugsėjo mėnesį Šiaulių apygardos teismas žudiką nuteisė kalėti iki gyvos galvos. Iš pradžių jam skirta mirties bausmė, bet netrukus ji pakeista į įkalinimą iki gyvos galvos. Tad moters ir dviejų mažamečių gyvybes atėmęs S. Smilgys savo bausmę atlieka Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Vaikams šaudė į galvas

Kaip rašoma to meto laikraštyje „Akistata“, S. Smilgys nuo degtinės ir įniršio apdujusiomis akimis nusikaltimo vietoje išsitraukė revolverį. Nakties tylą sudrumstė trys šūviai, kruvina moteris griuvo ant grindų. Lovose pravirko prabudę vaikai.

REKLAMA

Žudikas priėjo prie abiejų, šaudė į galvas – kad neliktų nė mažamečių liudytojų. Tuomet banditas ėmėsi naikinti nusikaltimo pėdsakus – prieš išeidamas atsuko dujas, padegė namą. Ir tai ne kino filmo scenarijus. Ši trijų žmonių žmogžudystė įvykdyta Mažeikiuose.

(51 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų ir sulaikytųjų platinami Lukiškių kalėjimo vaizdai

Ir tai padarė ne užkietėjęs recidyvistas, o iki tol neteistas alkoholikas S. Smilgys. Kai teisėjas skaitydamas nuosprendį ištarė, kad žmogžudžiui skirtina mirties bausmė, jo motina raudodama susmuko ant teismo salės suolo.

Ginklą įsigijo iš taksisto

Apie S. Smilgio problemas dėl alkoholio žinojo praktiškai visi jį pažinoję asmenys. S. Smilgys bandė nuo alkoholizmo gydytis savo noru, tačiau visiškai atsisakyti taurelės neužteko valios. Per degtinę nesisekė gyvenimas su žmona ir sūnumi (berniukui tuomet buvo 7-eri), tad vyras buvo palikęs šeimą.

1996 metais S. Smilgys Mažeikiuose susipažino su jau minėta Daiva. Ši moteris, neapsikentusi su girtuokliu vyru, išsiskyrė, su dviem vaikais glaudėsi nuosavame name Mažeikiuose. Apie trejetą mėnesių S. Smilgys gyveno pas Daivą. Bet vis dažniau S. Smilgys ir pas naująją moterį ėmė grįžinėti girtas bei agresyvus.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Pirmosiomis 1997-ųjų sausio dienomis S. Smilgys Mažeikiuose susitiko taksistą Eduardą M. Taksistas remontavo savo automobilio plafoną. S. Smilgys pasisūlė į pagalbą. Remontuodamas pastebėjo mašinos durelių kišenėje kyšančią revolverio rankeną.

Ginklą apžiūrėjo, susižavėjo. „Perleisk jį man, - paprašė brigadininkas. - Aš važinėju po kaimus darbo reikalais, gali praversti, jei kas užpultų“. Vėliau tardomas taksistas teigė, kad revolverį ir dar 10 šovinių jis S. Smilgiui atidavęs kaip atlyginimą už sutaisytą plafoną.

Nuo tos sausio dienos lyg vaikas su nauju žaislu S. Smilgys su revolveriu nesiskyrė, juo džiaugėsi, rodė patikimiems pažįstamiems. Niekas nežinojo, kad brigadininkui proto ir atsakomybės saugiai turėti ginklą užteks vos keletui dienų.

Aiškiaregė perspėjo apie nelaimę

1997-ųjų sausio 16-ąją po darbo ginkluotas S. Smilgys užsuko pas pažįstamą mažeikiškį Rimantą P. Vyrai išgėrė butelį degtinės, S. Smilgys neištvėrė, pasipuikavo revolveriu. „Važiuojam pašaudyti!“ - pasiūlė kažkuris. Abu bičiuliai sukrito į S. Smilgio automobilį ir nudardėjo į Mažeikių pakraštį, prie Ventos, į dykvietę už kapinių.

REKLAMA

Po atrakcijos vyrai grįžo į Mažeikius girtauti toliau pas tokį Juozapą P. Čia, be paties buto šeimininko, kartu degtinę maukė jo sugyventinė bei vėliau žiauriai nužudytos Daivos brolis Algimantas. Iš pastarojo S. Smilgys išgirdo, kad moteris neseniai buvo užsukusi ir norėjo jį parsivesti namo. Brolis atsisakė nutraukti išgertuves.

Tad Daiva, grįžusi namo, kambaryje užmigdė sūnų, o su dukra nuėjo pas kaimynę, pas kurią pastarosiomis dienomis užsukdavo nuolat. Kol dar gyveno su S. Smilgiu, Daiva draugei buvo prasitarusi, kad sugyventinio prisibijo, nežinanti kaip gyventi toliau.

Abi moterys 1996 metų vasarą buvo nuvažiavusios į Skuodą pas aiškiaregę. „Artimas žmogus, blogų ketinimų vedamas, gali padaryti ką nors labai blogo tau arba tavo vaikams! - Daivą išgąsdino žiniuonė. - Nelaimė gali atsitikti 1997 metų sausį“.

Lyg nujausdama nelaimę, ir tą sausio 16-osios vakarą kaimynė Daivai pasiūlė likti pas ją, tačiau namo traukė kambaryje paliktas miegantis sūnus. Apie 23 valandą grįžusi į šaltą kambarį, Daiva paskutinį kartą šalia berniuko užmigdė ir dukrą. Naktį į sausio 17-ąją, apie trečią valandą nakties, gerokai apgirtęs S.Smilgys užsikepė aplankyti buvusią sugyventinę.

Iššaudė visus šovinius

Paryčiais sulaukusi girto buvusio sugyventinio moteris neapsidžiaugė, bet įsileido. Abu šnekėjosi kambaryje, kuriame šnopavo miegantys Daivos vaikai. S. Smilgys siūlė taikytis, bet moteris paaiškino, jog „jei jau esi grįžęs pas žmoną, tai su ja ir derėtų būti“. „Daugiau nebeateik“, - paprašė moteris.

„Tada negyvensi arba tu, arba aš!“ - tardytojams prisipažino tokius žodžius pasakęs S. Smilgys. Įpykęs jis išsitraukė revolverį, moteriai tris kartus iš arti šovė į galvą. Kai moteris griuvo negyva, pabudęs lovoje pravirko berniukas.

„Aš išsigandau, pasimečiau, atsukęs ginklą į vaikus nesitaikydamas šoviau į tą pusę, bet kiek kartų – nepamenu. Po to iš namo išbėgau“, - taip vėliau tardomas pasakojo S. Smilgys.

Bet ekspertai įrodė, kad žudikas meluoja. Nušovęs moterį, banditas priėjo prie verkiančio berniuko ir, ne toliau negu metro prisitaikęs du kartus šovė jam į smilkinį. Mergaitei teskyrė vieną kulką. Gal todėl, kad revolverio būgnelis po šešto šūvio jau turėjo būti tuščias? Žinodamas, kad už tris žmogžudystes pasigailėjimo nebus, S. Smilgys suskubo slėpti savo juodo darbo pėdsakus.

REKLAMA

Jis padegė patalynę, atsuko dujų baliono ir viryklės čiaupus ir tik tada išėjo. Ugnis šaltame ir drėgname kambaryje degė vangiai, dėl deguonies trūkumo labiau neįsiplieskė. Vėliau ekspertai nustatė, kad kambarys buvo padegtas keturiose vietose. Pas sugėrovus S. Smilgys grįžo apie penktą ryto.

Vėliau S. Smilgys susiruošė dar parnešti svaigalų. Pilstuko jis ėjo pro tą patį namą, kur įvykdė savo žiaurią egzekuciją. Namas, kuriame gyveno moteris su vaikais, nedegė. „Pagalvojau, gal nieko nežudžiau, - tokias savo mintis tą baisią naktį nupasakojo teisiamasis, stovėdamas teismo narve. - Pagalvojau, gal man viskas tik prisisapnavo?“. Deja...

Bandė išsisukinėti

Išžudytą šeimą ryte aptiko kaimynai. Durys buvo nerakintos. Jas pravėręs kaimynas pamatė, kad Daivos buto kambarys pilnas dūmų. Su dar vienu atskubėjusiu vyru moterį už kojų skubiai ištempė į lauką, bet jai pagalbos jau nebereikėjo.

Atvykę iškviesti ugniagesiai užgesino rūkstantį kambarį, užsuko nesprogusio dujų baliono čiaupą. Tada rasti ir vaikų lavonai. Žmogžudys juos buvo palikęs gulėti savo lovelėse. Užgesinus gaisrą, žmonės ėmė ieškoti nušautosios brolio, norėdami jam pranešti apie tragediją. Girtas vyras rastas ten, kur ir gėrė, kartu buvo ir S. Smilgys.

Kompanijai sužinojus apie tragediją, S. Smilgys nepasigėdijo mesti savo nuomonę: „Tai mafijozų darbas. Aš atkeršysiu tiems mafijozams!“. Veidmainiauti žudikas nesiliovė ir po to. Paklaustas, kodėl neina į darbą, jis atsakė, kad „toks įvykis! Man darbas šiandien nerūpi!“

Įsijautęs į kenčiančiojo rolę, S. Smilgys net užmiršo atsikratyti pistoletu. Kai į kambarį įžengė policija, buvo jau vėlu. Vežamas policijos automobilyje, banditas paslapčiomis revolverį užkišo po sėdyne. S. Smilgys apklausai buvo per girtas, todėl jį paguldė į blaivyklą. Kol brigadininkas išsimiegojo, policijos mašinoje buvo aptiktas revolveris.

Psichiatrams buvo pavesta patikrinti, ar motiną su vaikais šaltakraujiškai nužudęs banditas yra psichiškai normalus. Ekspertai nustatė, jog S. Smilgys žudė išgėręs gerą puslitrį degtinės, tačiau ką daro suvokė.

REKLAMA

Kaip žudikas gyvena šiandien

Šiandien jau 57-erių S. Smilgys dienas leidžia Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Dauguma jo sugėrovų išmirė. Kaip ir nužudytosios Daivos brolis, kuris tuomet atsisakė grįžti namo kartu su seserimi ir taip galimai užkirsti kelią būsimai tragedijai.


Rašyti komentarą...
A
As niekaip
2018-10-28 22:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu kodel apie tai rasote. As negaliu dabar negalvoti apie tuos vaikucius-angeliukus.
Bet tu ten dvesk kalejime. Ir kodel taves nesusaude. Sito nkd nesuprasiu!!!
Atsakyti
-1

M
Marius
2018-10-29 08:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Surinkti.is visu ginklus. Alkoholkus i kalejima
Atsakyti
-1

E
Egidijus
2018-10-29 16:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu kodel tokiam dar zmogui pakeite is mirties bausmes i kalejima iki gyvos galvos??? Pagalvokit patys, kad ir koks bebutu girtas tevas, kaip jis galetu nuzudyt paties savo vaikus??? Kodel dabar uz mano ir kitu mokesciu moketoju pinigus turim maitint ta padugne?? As sutinku moket mokescius tik sveikotos draudimui, valstybes tarnautojams bet ne tikrai tokiems pjokams-zmogzudziams!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų