• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per ketverius metus Europos ombudsmenas iš Lietuvos gavo 75 skundus, o tai nesudarė nė pusės procento visų jo gautų skundų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Europos ombudsmeno pareigas einantis Nikiforosas Diamandourosas (Nikiforosas Diamandurosas).

REKLAMA

N.Diamandouroso teigimu, 2007 metais iš Lietuvos jį tepasiekė 12 skundų - tai skaičius, sudarantis tik menką dalį jo kasmet gaunamų 3400-3800 skundų.

Be to, iš tų dvylikos skundų Europos ombudsmeno kompetencijai priklausę vos du, likusieji dešimt, susiję su Lietuvos teismų, policijos veiksmais, padėtimi Lietuvos kalėjimuose, turėjo būti adresuoti Lietuvos Seimo kontrolierių įstaigai.

REKLAMA
REKLAMA

Europos ombudsmenas teigė šiuo metu tiriantis Žvėryno bendruomenės skundą dėl netinkamai išverstos Orhuso konvencijos bei vienos Lietuvos teisės kompanijos skundą, kad šiai nepavyko gauti prašomos informacijos iš Europos Komisijos.

Lietuvos piliečių pasyvumą skundžiant Europos Sąjungos (ES) institucijas N.Diamandourosas siejo su tuo, kad Lietuva palyginti neseniai tapo ES nare ir šalies gyventojai dar nepakankamai gerai žino savo kaip ES piliečių teises, tarp jų ir teisę skųsti ES institucijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia skundų Europos ombudsmenas teigė gaunantis iš didžiųjų ES narių - Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos. Pagal vienam gyventojui tenkančių skundų skaičių, pasak N.Diamandouroso, pirmauja Liuksemburgas, Malta ir Kipras.

REKLAMA

Anot ombudsmeno, dažniausiai - trečdaliu atvejų - skundžiamasi dėl ES institucijų skaidrumo trūkumo - atsisakymo suteikti norimą informaciją.

Taip pat skundžiamasi dėl pažeidimų rengiant konkursus gauti darbui ES institucijose.

Europos ombudsmenas vylėsi, kad jam apsilankius Lietuvoje informacija apie teisę skųsti ES institucijas taps plačiau žinoma mūsų šalies piliečiams.

REKLAMA

Pagrindinis Europos ombudsmeno uždavinys - tirti skundus dėl netinkamo administravimo atvejų ES institucijose ir įstaigose.

Su netinkamu administravimu susiduriama, kai institucija veikia nesilaikydama įstatymų, netaiko gero viešojo administravimo principų arba pažeidžia žmogaus teises, pavyzdžiui, delsia sumokėti Europos Sąjungos projektų lėšas, neatsako į paklausimus ar atsakymą be reikalo vilkina, atsisako pateikti informaciją ar dokumentus, pažeidžia pagrindines teises ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų