• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 4 d. tęsiasi Slovakijos kariuomenės vado generolo Liubomiro Bulik (Ľubomír Bulík) oficialus vizitas Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar į Lietuvą atvykęs Slovakijos kariuomenės vadas jau susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir kariuomenės vadu generolu majoru Valdu Tutkumi, kitais Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovais. Susitikime generolas L. Bulik surengė pristatymą apie Slovakijos kariuomenės patirtį pereinant prie profesionalios kariuomenės.

REKLAMA

„Mums labai svarbi Slovakijos kariuomenės patirtis šioje srityje,“ – po susitikimo su L. Bulik kalbėjo kariuomenės vadas generolas majoras V. Tutkus. „Slovakijos kariuomenė jau nuo 2006 metų yra profesionali. Teisinės bazės keitimas, karių motyvavimo priemonės, karių mokymo programų pakeitimas – tai tik kelios sritys, su kuriomis mums teks susidurti pereinant prie profesionalios kariuomenės, ir kuriose Slovakijos patirtis mums gali būti labai naudinga,“ – sakė gen. mjr.V. Tutkus. Lietuvos ir Slovakijos kariuomenių vadai savo susitikimo metu aptarė galimybę Lietuvos karių ekspertų grupei, kuri užsiima kariuomenės reorganizavimo klausimu, asu darbo vizitu apsilankyti Slovakijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kita L. Bulik ir V. Tutkaus susitikimo metu aptarta tema – Europos Sąjungos (ES) kovinės grupės. 2006 metų rudenį Lietuva, Latvija, Lenkija, Slovakija ir Vokietija pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendros ES kovinės grupės kūrimo. Planuojama, kad ši penkių šalių kovinė grupė, pasiekusi aukštą parengtį, budės ES greitojo reagavimo pajėgose 2010 metų pirmą pusmetį. Slovakija ir Lietuva kovinei grupei planuoja skirti panašų skaičių karių – apie 200. Lietuvos indėlis į ES kovinę grupę bus pėstininkų kuopa, logistikos, medicinos ir karo policijos vienetai. Slovakija skirs karo inžinierių kuopą, transporto sraigtasparnių ir logistikos vienetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien, gegužės 4 d., generolas L. Bulik lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Oro erdvės kontrolės centre bei Valdymo ir pranešimų centre Karmėlavoje.

Nuo šių metų pradžios Karmėlavoje įsikūręs Valdymo ir pranešimų centras perėmė Baltijos šalių oro erdvės kontrolę ir analogiško centro Vokietijoje. Nuo šiol, užfiksavus Baltijos šalių oro erdvės pažeidimą, centras turi teisę nurodyti Šiauliuose dislokuotiems NATO naikintuvams pakilti į orą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų