REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad praėjusią naktį nedaug trūko iki gegužės 19 d. šalčio rekordo, kuris buvo pasiektas 2015 metais.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad praėjusią naktį nedaug trūko iki gegužės 19 d. šalčio rekordo, kuris buvo pasiektas 2015 metais.

REKLAMA

Kaip skelbia tarnyba, vakar dieną jau buvo šilčiau, laikėsi saulėti orai. Dieną aukščiausia oro temperatūra siekė 14–18 laipsnių, tik pajūrio regione buvo 11–13 laipsnių.

Naktį žemiausia oro (2 metrų aukštyje) temperatūra siekė 0–5 laipsnius šilumos, pajūryje ir Ventėje atšalo iki 4–7 laipsnių. Neigiama temperatūra ore užfiksuota Rietave ir Šilutėje (iki -0,1 laipsnio), Alytuje (iki -0,3 laipsnio), Kazlų Rūdoje (iki -1 laipsnio) bei Varėnoje (iki -1,2 laipsnio).

„Įdomu tai, kad ir šiąnakt nedaug trūko iki naujo šalčio rekordo. 2015 m. gegužės 19 d. Varėnoje buvo užfiksuota -1,8 laipsnio, tad iki šios reikšmės pagerinimo trūko vos 0,7 laipsnio.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu šalnos dirvos paviršiuje (5 cm virš žemės) fiksuotos daugiausia rytinėje Lietuvos dalyje. Labiausiai temperatūra nukrito Varėnoje, Šilutėje, Utenoje ir Kaune.

REKLAMA

Ateinančiomis naktimis šalnos jau neprognozuojamos“, – savo socialiniame „Facebook“ tinkle dalinasi Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Šiandien po šaltokos nakties plūstelės vasariška šiluma. Dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, trumpai palis , galima perkūnija.

Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra 19–24, pajūryje ir šiaurės rytiniame šalies pakraštyje 16–18 laipsnių šilumos.

Trečiadienį Lietuvoje buvo puikūs, saulėti orai. Vakare dangus irgi buvo tikras astronomų džiaugsmas, bet po vidurnakčio ėmė rastis vis daugiau aukštų plonų debesų. Dieną debesys darysis vis storesni, vis žemesni ir vis sunkesni. Šalies šiaurėje kai kur palynos.

REKLAMA
REKLAMA

Po šaltokos nakties plūstelės vasariška šiluma.

Ketvirtadienio dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra 19–24, pajūryje ir šiaurės rytiniame šalies pakraštyje 16–18 laipsnių šilumos.

„Kitaip tariant, orai bus geri, bet ne visiems vienodai. Kai kur palynos tik rytoj dieną šalies šiaurėje. Naktį atvės iki 3–6 laipsnių, bet šalnų irgi pasitaikys, dieną šils labai nevienodai: įdienojus vyraus 20–22 laipsniai, pietvakariuose iki 24, bet rytuose tik 16–18 laipsnių šilumos“, – dar trečiadienį kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Penktadienį daug kur lietus, vietomis smarkus, kai kur su perkūnija. Vėjas naktį silpnas, dieną vakarų, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 9–14 laipsnių šilumos, dieną 17–22, kai kur 14–16, šalies pietuose vietomis 23–25 laipsniai šilumos. 

Panašūs orai turėtų vyrauti ir savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų