Lietuva ruošiasi užbėgti pavojams už akių: praplėstas grėsmių sąrašas

Įvertinus didžiausios Lietuvos kaimynės Rusijos karinę grėsmę, Vyriausybė imasi atsakomųjų priemonių. Gerokai praplečiamas sąrašas įvykių, dėl ko bus galima skelbti ekstremalią padėtį Lietuvoje.

Dabar nepaprastoji padėtis galės būti paskelbta ir Rusijai pradėjus karines pratybas prie mūsų sienos ar net vienam asmeniui įvykdžius išpuolį šalies teritorijoje. Dalis Seimo narių pripažįsta, kad grėsmės pagrįstos, bet sąrašas toks platus, kad ekstremalią padėtį Lietuvoje bus galima skelbti kas antrą dieną.

Ministras tvirtina, kad praplėtus galimų įvykių sąrašą, Lietuvos kariai ir vidaus reikalų sistemos pareigūnai galės greičiau reaguoti į grėsmes. Pasak krašto gynybos ekspertų, pavyzdžiui, kiekvienos Rusijos kariuomenės pratybos Kaliningrade kelia pavojų šalies saugumui.

Ministerija nustatė, ir kas pirmas bus evakuotas iš pavojaus zonos, jei šalyje nutiks nelaimė ar ją užpuls kita valstybė. Tačiau dalis politikų stebisi, kodėl į ekstremalių situacijų sąrašą įtraukiami pavienių asmenų išpuoliai prieš valstybės įstaigas ir diplomatines tarnybas.

Tiesa, tokie įvykiai padėtų greičiau reaguoti, jei Lietuvoje būtų įvykdytas teroro aktas. O tokia grėsmė kyla vis labiau, mat Estija jau sulaikė du asmenis, kurie kaltinami dirbę „Islamo valstybei“.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2015-05-22 10:08:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau parasykite apie "Finansini maidana" Ukrainoje ir kitus ivykius Kijeve. O gal bijote?
Atsakyti
-4

K
Karys
2015-05-22 17:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir idiotai! Tai rusai specialiai gali bairius daryti ta zinodami, kad musu valstybe prives prie bankroto! Ivanas nuejo pasisaudyti prie Nemuno, bum karine padetis Lietuvoje!!! Viskas tas kainuoja! O valdzios durniams reikia suprasti geografine valstybes padeti! Mums reikia deretis ir diplomatiskai manevruoti geriau, o ne zvanginti ginklais, tuo labiau pries Rusija!
Atsakyti
-1

m
mokslas-studijos-ekonomika
2015-05-22 11:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstybės kurstomas tyčiojimasis iš tarnybos reikalingumu abejojančių šauktinių yra blogas valstybei:

Bailiais išvadinti šauktiniai tik dar daugiau emigruos ir kitais būdais vengs beprasmės tarnybos.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: .
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų