naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seimas galutinai apsisprendė – patvirtino piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją. Gyventojai bus ruošiami priešintis prieš Lietuvą nukreiptai agresijai ir okupacijai.

Antradienį Seimas galutinai apsisprendė – patvirtino piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją. Gyventojai bus ruošiami priešintis prieš Lietuvą nukreiptai agresijai ir okupacijai.

REKLAMA

Absoliuti dauguma parlamentarų balsavo „už“ projekto įtvirtinimą – 114 iš 115. Vienas Seimo narys susilaikė, o balsavusiųjų „prieš“ nebuvo.

Projekte numatyta, kad pilietinis ugdymas taps švietimo dalimi. Taip pat planuojama didinti piliečių nusiteikimą ginti tėvynę ginklu maždaug penktadaliu iki 2035 m.

Šiuo dokumentu siekiama „ugdyti atsparumą, pilietinę valią ir įgūdžius, kurie užtikrintų piliečių pasirengimą ir dalyvavimą atsakant į nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes, priešintis agresijai ir okupacijai“.

„Taikos metu piliečiai bus rengiami pilietiniam pasipriešinimui: stiprinamas jų atsparumas ir pilietinė valia, piliečiams suteikiamos pilietinio pasipriešinimo žinios ir praktiniai įgūdžiai. Tai padėtų užtikrinti veiksmingą piliečių įsitraukimą į šalies gynybą ir efektyvų atgrasymą“, – rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

„Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijoje“ išskirtinis vaidmuo pilietiniame pasipriešinime suteikiamas Lietuvos šaulių sąjungai, nurodoma, kad ji rengiasi ir okupacijos sąlygomis organizuoja rezistencinį judėjimą.

REKLAMA

Numatyta pilietinį ugdymą įtraukti į formaliojo ir neformaliojo švietimo sistemą, kaip bendrojo ugdymo dalį įvesti privalomą nacionalinio saugumo ir krašto gynybos mokymą pagrindinio ir vidurinio ugdymo programoje, užtikrinti šiam mokymui tinkamą pedagogų rengimą, stiprinti jų kompetencijas, spręsti pedagogų trūkumo problemą pritraukiant buvusius karius ir pareigūnus.

Dokumente nurodomas siekis, kad piliečių, nusiteikusių ginti šalį ginklu, dalis nuo 44 proc., remiantis 2020 metais Krašto apsaugos ministerijos užsakytos apklausos duomenimis, augtų iki 60 proc. 2035 metais.

REKLAMA

 

Primenama, kad Konstitucijoje įtvirtinta piliečių teisė priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į šalies nepriklausomybę, jos teritorinį vientisumą ir konstitucinę santvarką, ir jų teisės bei pareigos ginti valstybę nuo užsienio ginkluoto užpuolimo įgyvendinimas.

Pilietinis pasipriešinimas suprantamas kaip piliečių veikla priešinantis agresijai – ginkluotos jėgos panaudojimui ar grasinimui panaudoti ją prieš Lietuvos Respublikos suverenitetą, teritorijos vientisumą ar politinę nepriklausomybę – ir okupacijai, rašoma pranešime. Pilietinis pasipriešinimas gali būti tiek ginkluotas, tiek neginkluotas.

Eikit valdininkai patys ir zaiskit savo karus, ko cia ant paprastu zmonii peciu sumetat viską!? Atpirkti pradžiai Lietuvele reiktų, baigėt visa parduot, zmones jau kaip žmonės gyvent negali, vagiu vagiai esat.. Priversti del geresnio gyvenimo emigruoti, pinigu VERGAI.! pONAI amzinai NEgyvensit... Kainas matet kokios? Algas matet kokios? Nematau kad kazkas kazka del zmoniu geroves darytu, vis randat priezasti kaip pinigu tik daugiau susirinkt.. Lietuva lietuvele valdzios nabagele... Pradau atsakykit seimunai man i komentara: Jusu galva su sudu maisyta? Visu? Nemanau kad protingas zmogus eis tos lietuvos gint tik del to kad JUS pONAI taip norit, jusu zaidimai jus ir zaiskit nabagai dvasios... Kas per pensinįu amžių didinimas ka? Kas per pensininko išmokos po MIN; 150 Eurų kas cia per tvarka runkeliai jus?? Politikai mat atsirado... Bandiugos tik, ir sarlatanai o ne politikai...
Ne tokią Lietuvą turėčiau ginti, nes ji tapo užvaldyta vieno klano
Aikit patis ir ginkitės vagis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų