Liberalų sąjūdžio skyriaus sostinėje laukia neįprastas likimas

Liberalų sąjūdžio sostinės skyrius bus steigiamas iš naujo, partiją palikus jo vadovei parlamentarei Aušrinei Armonaitei, Vilniaus merui Remigijui Šimašiui bei kitiems partiečiams.

Liberalų sąjūdžio valdyba trečiadienį pavedė iniciatyvinei grupei iki lapkričio 20 dienos sušaukti sostinės skyriaus steigiamąjį susirinkimą, BNS po posėdžio informavo Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Anot E. Gentvilo, iniciatyvinėje grupėje yra Vilniaus miesto skyriaus sekretorė Rūta Leinartaitė, skyriaus tarybos narys Donatas Baranauskas bei dar trys asmenys.

Anot E. Gentvilo, po steigiamojo susirinkimo bus šaukiamas visuotinis susirinkimas, kuriame skyrius apsispręs, ką kels kandidatu į metus, suformuos rinkiminį sąrašą.

„Bus bus steigiamasis susirinkimas, o po to jie gali organizuoti visuotinį susirinkimą, kuriame daro reikalingas procedūras“, – sakė E. Gentvilas.

Partijos vadovas tvirtino nežinantis, kas svarstomi nuo liberalų kandidatuoti į merus sostinėje. „Šiandien paklausiau tų vilniečių, jie sako, mes planuojam kelt, bet jokios pavardės nežinau“, – teigė partijos vadovas.

Liberalų sąjūdžio Etikos ir skaidrumo komisija pirmadienį nusprendė, kad partijos valdyba neviršijo įgaliojimų panaikindama sostinės skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o rinkimų komiteto sąrašu. Tuomet pranešta apie Vilniaus skyriaus laukiančią pertvarką.

„Vilniaus skyrius pažeidė partijos valdybos sprendimus, t.y., ir įstatus. Po to gavo nurodymą sušaukti naują susirinkimą. Nesušaukė. Skyriaus pirmininkė ir pavaduotojas išėjo. Nebėra skyriaus vadovų. Nebėra, kas gali kviesti skyriaus susirinkimus, o skyriuje liko apie tūkstantis narių“, – tuomet apie situaciją BNS sakė E. Gentvilas.

Spalio 17-ąją partijos Liberalų sąjūdžio valdyba panaikino Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu. Iki spalio 31-osios Vilniaus skyrius turėjo atšaukti siekius savivaldos rinkimuose dalyvauti su komiteto sąrašu. Bet skyrius to nepadarė.

REKLAMA

Vilniaus meras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas R. Šimašius, sieksiantis dar vienos sostinės vadovo kadencijos, jau pristatė visuomeninio rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ komandą ir idėjas.

Liberalų valdyba taip pat reagavo į dienraščio lrytas.lt publikaciją, kad britų kompanija „Cambridge Analytica“ neteisėtai rinko „Facebook“ vartotojų duomenis ir vėliau juos naudojo rinkėjams paveikti.

Anot lryto.lt, prieš trejus metus bendrovės motininės įmonės „SCL Elections“ paslaugomis naudojosi ir Liberalų sąjūdis, per savivaldos rinkimus į Vilniaus miesto merus iškėlęs R. Šimašiaus kandidatūrą.

Liberalų valdyba nusprendė R. Šimašiaus, taip pat kitų galimai susijusių buvusių ir esamų partiečių užklausti, ką jie žino apie esamą situaciją.

„Baikim čia špaguotis per spaudą, kreipsimės, kad pasakytų, kur yra tas produktas, gal čia nėra jokio kriminalo, greičiausiai ir nėra jokio kriminalo, ir suformuluosime laišką kolegoms“, – sakė E. Gentvilas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų