Liberalų sąjūdis sieks trijų ministerijų ir Seimo pirmininko posto

Valdančiosios koalicijos dalimi ketinantis tapti Liberalų sąjūdis pagrindiniais savo prioritetais per ateinančius ketverius metus įvardina švietimą, aplinkosaugą ir ekonomiką. Būtent todėl partija norėtų gauti Aplinkos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas.

Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose iš viso iškovojo 13 mandatų ir kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais ir Laisvės partija formuos valdančiąją koaliciją.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rytas po rinkimų – Liberalų sąjūdžio spaudos konferencija

„Liberalų sąjūdžiui yra svarbios kelios temos. Viena jų – mokestinės bazės stabilumas. Per ketverius metus mes matėme labai daug chaoso šioje srityje, atėjo laikas labiau nuosekliems, pamatuotiems sprendimams. Mūsų tikslas yra atsisakyti nereikalingų mokesčių ir galbūt mažinti dalį tų, kurie daugiau pinigų paliktų žmonių kišenėse“, – žurnalistams rytą po rinkimų kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Antroji partijai svarbi sritis – švietimas.

„Manau, prie nacionalinio susitarimo bus būtina grįžti. Mes manome, kad būtina didinti finansavimą, kuris pasiektų kiekvieną mokinį ar studentą. Svarbu, kad neformalusis švietimas pasiektų kuo didesnį vaikų skaičių – 85 proc. iki kadencijos pabaigos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Trečiąją sritimi partija įvardina aplinkosaugą. Aplinkos ministerijos vairą norima perduoti partijos pirmininkės pavaduotojui Simonui Gentvilui. Ekonomikos ir inovacijų ministru norma skirti Simoną Kairį. Kandidato į švietimo ministrus partija neatskleidžia. Be to, Liberalų sąjūdis norėtų gauti ir Seimo pirmininko postą, jis atitektų partijos pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen.

„Mes nedarysime tos klaidos, kaip valstiečiai, kurie paskyrė tik profesionalų Vyriausybę“, – pridūrė S. Gentvilas.


Rašyti komentarą...
K
Kuklumas
2020-10-26 10:27:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne per didelis kąsnis už 13 mandatų 3 ministerijos ir Seimo vadovo postas.?
Atsakyti
-2

L
Lt
2020-10-26 10:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prabalsavo už Čipolino nuotyklių scenarijų Lietuvos piliečiai. O jei dar sėdės ministerijose liberalai tai čia bus kaip nusamdyti lapę saugoti vištidę.
Atsakyti
-1

R
Regina
2020-10-26 10:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oho ho!!??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų