Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų sąjūdžio taryba elektroniniu balsavimu pritarė koalicinės sutarties projekto pasirašymui, pirmadienį pranešė partija. 

Liberalų sąjūdžio taryba elektroniniu balsavimu pritarė koalicinės sutarties projekto pasirašymui, pirmadienį pranešė partija. 

REKLAMA

Formuojamos trijų dešiniųjų partijų – Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos – valdančiosios koalicijos sutarties pasirašymas numatomas pirmadienį.

„Savaitę trukusios derybos su partnerėmis buvo sėkmingos – pavyko susitarti dėl svarbiausių visoms šalims klausimų. Darbas vyko užtikrintai ir konstruktyviai. Neabejoju, kad taip vyks ir mūsų bendradarbiavimas valdančiojoje koalicijoje ateinančius ketverius kadencijos metus“, – pranešime cituojama Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, koalicijos susitarime išvardinti svarbiausi prioritetai, liberalams itin svarbios temos ir darbai.

„Tai – žmogaus teisių apsauga, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, savivaldybiųsavarankiškumo stiprinimo klausimas, profesinės savivaldos užtikrinimas, tolimesnė neformaliojo vaiko krepšelio sistemos plėtra, asmenvardžių rašymas dokumentuose lotyniškais rašmenimis“, – teigė Liberalų sąjūdžio vadovė.

REKLAMA

Kaip svarbius liberalams susitarime minimus klausimus V. Čmilytė-Nielsen išskyrė ir priemones, užtikrinančias motinystės ir tėvystės atostogų lankstumą, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą, galimybę kandidatuoti į Seimą asmenims nuo21 metų, Reprodukcinės sveikatos įstatymo priėmimą, Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, taip pat – reikalingiausių, o ne pigiausių vaistų kompensavimą.

Po koalicijos sutarties pasirašymo prasidės derybos dėl Vyriausybės programos ir ministrų portfelių bei pozicijų Seime.

Naujajai Vyriausybei turėtų vadovauti konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė. Koalicija turės 74 atstovus Seime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų