Opozicinis Liberalų sąjūdis prašys premjero Gedimino Kirkilo ir valdančiosios koalicijos grįžti prie internetinio balsavimo idėjos, kurią Seimas palaidojo sausį, atmesdamas visą rinkimų įstatymų pataisų paketą.
"Mes kreipsimės į Vyriausybę, į jos vadovą (...) Kalbėsimės su ministru pirmininku, kad Vyriausybės iniciatyva ir valdančiosios koalicijos partijų pastangomis prie elektroninio balsavimo klausimo būtų grįžta dar šiais metais pačioje sesijos pradžioje", - spaudos konferencijoje trečiadienį pranešė Seimo vicepirmininkas liberalas Gintaras Steponavičius.
Sausio 17 dieną parlamentarai atmetė elektroninį balsavimą įteisinti turėjusias įstatymų pataisas. Pagrindinė priešininkų motyvacija - saugumo stoka. Seimo nariai suabejojo Lietuvos pajėgumais apsisaugoti nuo įsilaužėlių, arba vadinamųjų "hakerių", taip pat ragino neskubėti ir palaukti, kol Estijos patirtį įteisinant internetinį balsavimą perims kitos Europos valstybės.
G.Steponavičius trečiadienį atkreipė dėmesį, kad Lietuva renkasi drąsios šalies įvaizdį, tačiau nesiryžta išbandyti tokios pažangios naujovės, kaip balsavimas internetu.
"Galima pasakyti, kad Lietuva drąsi šalis, bet baili jos valdžia", - nusivylimo prieš kelias savaites priimtu sprendimu neslėpė liberalas.
Liberalai buvo pateikę Seimo, Europos Parlamento, prezidento bei savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisas, kuriomis siekta įteisinti galimybę balsuoti internetu.
2006 metų pabaigoje parlamentarai buvo pritarę Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paruoštai balsavimo internetu rinkimuose ir referendumuose koncepcijai.
VRK yra skelbusi, kad galimybė balsuoti šiemet vyksiančiuose Seimo rinkimuose yra reali, tik reikalingas didelis aiškinamasis darbas bei teisės aktų pakeitimai.
Seimūnams nepritarus elektroninį balsavimą įteisinti turėjusias įstatymų pataisas, ore pakibo ir šiam tikslui skirti pinigai. "Lietuvos ryto" duomenimis, Vyriausybė techniniam pasirengimui 2008 metams jau buvo skyrusi apie 2 mln. litų, praėjusiais metais buvo išleista 427 tūkst. litų.
Pernai spalio pradžioje "Vilmorus" atliktos apklausos duomenimis, 15 proc. Lietuvos gyventojų buvo tvirtai apsisprendę balsuoti internetu, 9 proc. sakė, jog greičiau balsuos internetu nei rinkimų apylinkėje, 47 proc. buvo nusiteikę balsuoti tradiciniu būdu.
Pirmąja valstybe pasaulyje, kurios parlamentas buvo renkamas ir balsuojant internetu, pernai kovo pradžioje tapo Estija. Pranešama, kad internetu balsavo apie 3,5 proc. visų dalyvavusiųjų Estijos parlamento rinkimuose.