Liberalai vėl siūlo grąžinti 18 proc. PVM

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą per trejus metus siūloma sumažinti 3 procentiniais punktais iki 18 procentų. Atitinkamą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą registravo liberalas Eugenijus Gentvilas.

Jeigu Seimas tokia siūlymui pritartų, PVM tarifas grįžtų į ikikrizinį lygį - iki 2009 metų rudens.

„Buvo pažadėta krizei pasibaigus grąžinti PVM į buvusį lygį. Tai dabar krizei seniai pasibaigus, labai švelniai, laipsniškai siūlau grąžinti tą buvusį lygį. Tuo labiau, kad vasarą Skvernelis (premjeras Saulius Skvernelis - BNS) pasakė, kad sutiktų svarstyti tokį variantą. Tai aš, artėjant kitų metų biudžeto tvirtinimui, ir siūlau tokį variantą“, - BNS sakė E. Gentvilas.

Jei pataisos būtų priimtos, nuo 2018 metų PVM mažėtų nuo 21 proc. iki 20 proc., nuo 2019 metų - iki 19 proc., o nuo 2020-ųjų - iki 18 procentų.

Tai antras liberalų bandymas grįžti prie 18 proc. PVM - tokias pataisas jie jau siūlė 2016-ųjų pavasarį, bet Seimas jas iš darbotvarkės išbraukė, o vėliau nebeįtraukė. Iki 18 proc. sumažinti PVM tarifą siūlė ir kiti parlamentarai, bet jų siūlymai taip pat atgulė į stalčius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų