Opoziciniai liberaldemokratai ketvirtadienį pranešė apie jų iniciatyva esą surinktus pakankamai parlamentarų parašų, kad būtų sudaryta Seimo laikinoji komisija, tirsianti galimas grėsmes valstybės konstitucinei sandarai.

Pasak frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, komisija turės atsakyti į keturis pagrindinius klausimus dėl "nekonstitucinių įtakų" sudarant dabartinę vyriausybę ir formuojant Seimo daugumą bei kuriant nacionalinį investuotoją atominės elektrinės statybai.

"Atsižvelgiant į visuomenės informavimo priemonėse, taip pat esamų bei buvusių Seimo ir Vyriausybės narių pateiktą informaciją, kyla rimtų abejonių, ar visi paminėti procesai nebuvo įtakoti neoficialių fizinių arba juridinių asmenų, o juos inicijavę oficialūs bei neoficialūs asmenys galimai darė antikonstitucinius veiksmus", - liberaldemokratų frakcijos pranešime spaudai cituojamas V. Mazuronis.

Komisija, jei būtų sutverta, taip pat turėtų atsakyti, kurių asmenų sprendimai lėmė, kad premjero patarėju buvo paskirtas Albinas Januška bei ar jo veikla nepažeidžia valdžių atskyrimo principo, dar - kas ir kodėl siekė iš Seimo Nacionalinio gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pareigų pašalinti Seimo narį Algimantą Matulevičių.

Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius ketvirtadienį BNS teigė, jog jis ir kiti frakcijos nariai pasirašė už tokios komisijos sudarymą.

REKLAMA

Pasak A.Kubiliaus, šios komisijos tikslai iš dalies atitinka jo paties kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, esmę - "ištirti, kuris iš Seimo narių - Jonas Pinskus ar Gediminas Kirkilas viešai kalba netiesą". Dešiniųjų lyderio teigimu, "darbietis" J.Pinskus ir socialdemokratų pirmininkas G.Kirkilas skirtingai kalba apie bendrovės

"Dujotekana" vadovo Rimando Stonio ir politologo Raimondo Lopatos dalyvavimo aplinkybes šių partijų atstovų susitikime 2006-ųjų vasarą, tuo pačiu - ir apie dabartinės Vyriausybės sudarymo aplinkybes.

A.Kubilius, remdamasis socialdemokratų Zigmantu Balčyčiu, pažymėjo, jog dėl šio fakto prasidėjo ir vidinės socialdemokratų diskusijos.

Tuo tarpu kitas socialdemokratas Justinas Karosas sakė itin skeptiškai vertinąs inciatyvą sudaryti šią komisiją. Jis pavadino ją "politinio šou darymu" ir "priešrinkiminiais šūkaliojimais", kuomet yra nekreipiama dėmesio į žymiai svarbesnius ir labiau neatidėliotinus darbus. J.Karosas nebuvo linkęs sureikšminti teiginių dėl vidinės diskusijos partijoje, anot jo, tai yra pavienės kalbos.


Rašyti komentarą...
G
Gediminas
2008-01-31 19:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
TT yra vienintelė opozicinė partija,nuosekliai siekianti demokratinio ir konstitucinio valstybės vystymosi.Pasipriešinimas Lietuvą skandinantiems klanams galėtų įgauti naujų jėgų po sekančių Seimo rinkimų, jeigu ši partija laimėtų parlamentinę daugumą. Nuo mūsų pačių tai priklauso.
Atsakyti
0

E
Edvardas
2008-01-31 22:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Gediminai, taip ir bus
Atsakyti
0

J
Jonas P.
2008-02-01 06:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kreipimasis į visus Lietuvos SEIMO narius.
Gerbiami Lietuvos PARLAMENTARAI, PRAŠAU Jus visus aktyviai išreikšti savo poziciją prieš amžiaus aferą LeoLT. Sustabdykite nusikaltėlius su premjeru G.Kirkilu priešakyje. "Maximos" berniukai eilinį kartą rafinuotai, gudriai ruošiasi pasipelnyti visos Tautos sąskaita. Netylėkime, nesiduokime mulkinami, užkirskime kelią amžiaus aferai. Sustabdykime juos kol nevėlu. Prašau, maldauju, reikalauju.Nuo Jūsų protingų veiksmų šiandien priklauso Lietuvos ateitis.Amžiaus nusikaltimas, pono G.Kirkilo ir "Maximos" bendras kūdikis LeoLT privalo būti sustabdytas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų