Lėšos, skirtos "drąsios šalies" įvaizdžiui kurti, panaudotos neracionaliai, parodė Vyriausybės kanclerio Deivido Matulionio kovo pradžioje užsakytas vidaus auditas.

Tai BNS antradienį patvirtino Vyriausybės kancleris, pirmadienį gavęs auditorių išvadas dėl ankstesnės Vyriausybės kanceliarijos užsakytos ir reklamos agentūros "Not Perfect/Y&R" parengtos knygelės "Lietuvos įvaizdžio knyga. Praktinis vadovas" už 700 litų.

"Užduotis buvo skirta šios knygos nagrinėjimui, bet buvo pasižiūrėta plačiau, kaip ta programa - kada ji buvo patvirtinta, pradėta įgyvendinti", - BNS sakė D.Matulionis.

Anot jo, auditoriams užkliuvo tai, kad iš pradžių pasirinktas vienas projekto vykdytojas, bet vėliau darbus atliko kitas, taip pat per didelė programos kaina.

"Buvo čia tokių pažeidimų padarytų. Mes dar turime toliau tęsti, nes ten yra neaiškumų, kodėl būtent ta kompanija "Not Perfect" pasirinkta kaip programos vykdytoja. Anksčiau buvo sudaryta sutartis su kita kompanija - "Europos namai", vėliau su ja nutrauktas bendradarbiavimas, ir "Not Perfect" parengė tą "drąsios" Lietuvos koncepciją ir šią knygą. (...) Užkliuvo ir įkainiai, kurie buvo nustatyti už darbą. Čia dabar yra spekuliacijos, spėlionės, kodėl tokie įkainiai, bet jie akivaizdžiai per dideli", - aiškino Vyriausybės kancleris.

REKLAMA

D.Matulionis tikino šiuo metu svarstantis, ko imtis šioje situacijoje, kadangi sprendimus dėl neracionaliais pripažintų projektų priėmė jo pirmtakas Valdemaras Sarapinas. Šis kancleriu nebedirba, tad jo už tai nubausti nebegalima.

"Dabar žiūrėsime, koks turėtų būti asmeninės atsakomybės klausimas, kas iš tiesų čia aplaidžiai dirbo ties šiuo projektu ir ar galime ką nors nubausti. (...) Žiūrėsime, ar tie darbuotojai, kurie tiesiogiai kuravo tą klausimą, kiek nors prisidėjo prie to neracionalaus lėšų naudojimo, ar ne", - žadėjo D.Matulionis.

Programa "Lietuva - drąsi šalis" pradėta prieš metus tuometės Vyriausybės, vadovaujamos socialdemokrato Gedimino Kirkilo, iniciatyva.

Tačiau naujai valdžiai raginant "veržtis diržus", per krizę programą nuspręsta nutraukti - nuo vasario nebepasirašomos naujos sutartys, nutraukiami projektai. Tai esą padės Vyriausybės kanceliarijai šiemet sutaupyti per 1,7 mln. litų.

Kol programa dar buvo vykdoma - pernai birželį tuometinio kanclerio V.Sarapino vadovauta Vyriausybės kanceliarija, pasišovusi išmokyti valstybės institucijų atstovus vienu balsu kalbėti apie "drąsios" Lietuvos įvaizdį, užsakė "darbines instrukcijas", kurių vienos kaina siekia 700 litų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų