• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkų rinkimų akcija skundžia rinkimų Vilniaus rajone rezultatus

Lietuvos lenkų rinkimų akcija nusprendė skųsti rinkimų rezultatus Vilniaus rajone, rašo partijai artimas portalas L24.lt.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija nusprendė skųsti rinkimų rezultatus Vilniaus rajone, rašo partijai artimas portalas L24.lt.

REKLAMA

Kaip rašoma pranešime, partijos atstovas jau pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Prašoma panaikinti rinkimų rezultatus ir pakartoti Vilniaus rajono mero rinkimus.

Šis sprendimas grindžiamas tuo, kad neva „šie rinkimai nebuvo nei laisvi, nei demokratiški“.

Pareiškėja Danuta Krasnowska nurodė, kad vienoje rinkimų apylinkėje buvo rasta keliolika balsavimo biuletenių, kurie nebuvo antspauduoti, o tokie biuleteniai laikomi negaliojančiais.

Anot leidinio, rinkimų rezultatams įtakos turėjo ir tai, kad Vilniaus apygardoje, kurioje balsavo daugiausia rinkėjų, vietoj buvusių keturių rinkimų apylinkių liko tik dvi, todėl daugeliui Vilniaus apygardos gyventojų, norint atiduoti savo balsą, teko važiuoti dešimtis kilometrų, o tai vertintina kaip piliečių valios išreiškimo rinkimuose apsunkinimas.

Partija taip pat įsitikinusi, kad rinkimų taisyklės buvo pažeistos ir tuomet, kai premjerė Ingrida Šimonytė neva „prieštaraudama aukštesnių valdžios sluoksnių taisyklėms ir piktnaudžiaudama savo padėtimi, aiškiai ir nediplomatiškai pasisakė prieš LLRA-KŠS kandidatą Valdemarą Urboną Vilniaus rajono mero rinkimuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Jos liūdnai pagarsėjusiomis pėdomis pasekė ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen“, – nurodoma tekste.

REKLAMA

„Dėl daugybės akivaizdžių Rinkimų kodekso pažeidimų LLRA-KŠS atstovas VRK prašė anuliuoti ir pakartoti Vilniaus rajono mero rinkimus, užtikrinant, kad šį kartą jie būtų laisvi ir tikrai demokratiški“, – priduriame pranešime.

Tomaszewskis: rezultatai Vilniaus rajone – „politinio turgaus“ pasekmė

Rezultatai Vilniaus rajone – „politinio turgaus“, šalies vadovų intervencijos pasekmė, jų negalima vadinti laisvais, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Waldemaras Tomaszewskis.

REKLAMA
REKLAMA

„Konstatuojam tą faktą – po nešvarios ir nešališkos kampanijos rinkimų negalima pavadinti laisvais, deja“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė W. Tomaszewskis. 

Anot jo, rezultatus, kai Vilniaus rajone pirmą kartą nuo 1995 metų šios partijos kandidatas, šįkart –  Waldemaras Urbanas, pralaimėjo užleisdamas vietą socialdemokratui Robertui Duchnevičiui, partija sutiko „ramiai“. 

„Pasitikome ramiai, prognozavom panašią situaciją. Tai vadinu situacija, kadangi tai nėra kažkoks pralaimėjimas, tai yra pasekmė politinio turgaus, kada vienijasi ne tik partijos, kurios nedalyvauja net nedalyvauja rinkimuose šioje apygardoje, bet ir aukščiausi šalies vadovai kreipėsi naudodamiesi savo tarnybine padėtimi, kreipėsi ir palaikė vieną iš kandidatų“, – kalbėjo partijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, nuolatinių rinkėjų ši partija rajone turi apie 40 proc., Vilniaus rajone gyvena 42 proc. lenkų tautybės gyventojų.

„O Waldemaras Urban gavo virš 49 proc., taigi rezultatas, kaip matote, iš šių skaičių išplaukia, yra geras“, – sakė W. Tomaszewskis. 

Jo teigimu, Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus rezultatus aptikta ir pažeidimų. Rudaminoje, anot partijos vadovo, tarp kandidatų esant vos kelių šimtų balsų skirtumui, apie šimtas jų buvo „paslėpti“, priskirti socialdemokratų kandidatui.  

REKLAMA

„Pastebėjo po pusvalandžio atstovai kiti, bet čia ryškus pavyzdys nesąžiningų rinkimų, kada komisijos nariai paslepia šimtą balsų, skiria kitiems kandidatams. Jei yra tokia nesąžininga kova, tokių nepastebėtų įvykių gali būti dar daugiau“, – teigė W. Tomaszewskis. 

Vilniaus rajone iš viso dirbo apie 800 stebėtojų – daugiau nedirbo nė viename rajone. Partijos lyderis teigė, kad kai kurie stebėtojai rinkimuose trukdė pareikšti valią rinkėjams. W. Tomaszewskis spaudos konferencijoje tvirtino, kad ties apylinkėmis budėjo „sukarintų struktūrų“ atstovai.

REKLAMA

„Kai kažkas atvažiuoja balsuoti, kaimyną paveža, iškart dešimt stebėtojų, sukarinta struktūra terorizuoja, negali įeit į apylinkę“, – kalbėjo partijos vadovas. 

Namuose balsavusieji asmenys, anot jo, juto psichologinį spaudimą, kai į namus ateidavo iki aštuonių stebėtojų. Pagrindiniu pažeidimu jis įvardijo trukdymą pasinaudoti rinkimų teise, visgi nepatikslino, ar ketina kreiptis į teisėsaugą.

Partijos lyderis savo pasisakyme ne kartą akcentavo, kad pralaimėti galima tik sąžiningoje kovoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi pralaimėti galima tik kovoj sąžiningoj, kai laisvi rinkimai, mes šitą rinkimų antrą ratą negalim pavadint laisvais, tai pralaimėjimo nėra, tiktai konstatuojamas faktas pagal VRK duomenis – mūsų kandidatas nėra pirmas, tą galime konstatuot, nieko daugiau. VRK pranešimai po teismo sprendimo anuliuojami, masiškai anuliuojami“, – kalbėjo W. Tomaszewskis. 

„Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga Vilniaus rajone pelnė daugumą taryboje, iš 31 mandato 18 atiteko šiai partijai. 

REKLAMA

Mero posto siekęs W. Urban teigė, jog meras R. Duchnevičius turės paisyti gyventojų interesų, tuomet ir taryba dirbs vienu požiūriu.

„Jeigu meras matys gyventojų interesą virš savo interesų, tai taryba su meru bendradarbiaus ir dirbs vienu požiūriu. Reikia pabrėžt, kad mero funkcija tarybos veikloj kaip moderatoriaus, jis neturės balso teisės. Taip, meras galės kaišiot pagalius į ratus, jei matys savo interesą aukščiau gyventojų interesų. Taip, galės stabdyt projektus, darbas nebus toks sklandus, viskas priklauso noro ir bendro matymo“, – teigė W. Urban. 

REKLAMA

Anot jo, partija kol kas renka informaciją dėl pažeidimų ir spręs, ar kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo. 

„Tai yra du momentai – pažeidimai susiję su procesais rinkimų apylinkėse, mes ir naktį ir dabar renkame stebėtojų informaciją, turime terminą apskundimui, jei informacija bus pakankamai rimta", - teigė W. Urban.

Gaila,kaip visada pripylė rinkimus susitaikyti negali.Vienvaldystė lenkams jau baigėsi ir ačių Dievui.
Manau, kad visojos Lietuvos mastu įvyko dogovorniakas: Vilnius ir liūto dalis finansinių srautų atiteko konservams, provincija, įskaitant Vilniaus rajoną-socdemams, o pasienio srautai-skvernelininkams. Tai ir bus sekanti valdančioji dauguma kitame seime.
12 metu gyvenu Vilniaus raj. pirma karta nemaciau pazeidimu.visada kai atvaziuodavau balsuoti atrodydavo kat ne ten pataikej nes esi Lietuvis. atrodo kad tautiniu mazumu svente, vaises,agitacijos balsavimo metu vienu zodziu ju piknykas. o dabar buvo tvarka.todel koloradiniam veikejui ir nepatiko nes pirma karta galejai ramiai ir laisvai balsuoti. aciu visiems kas priziurejo tvarka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų