• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę kaisime it pirtyje, bet orų pokyčiai – jau netrukus. Lenkijos orų prognozių modeliai parodė, kada Lietuvą pasieks audros debesys ir kuriems regionams klius labiausiai. 

Šią savaitę kaisime it pirtyje, bet orų pokyčiai – jau netrukus. Lenkijos orų prognozių modeliai parodė, kada Lietuvą pasieks audros debesys ir kuriems regionams klius labiausiai. 

REKLAMA

Lenkijos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienio rytą orai subjurs pajūryje, o popietę, maždaug nuo 14 val., audros debesys iš vakarų slinks per visą Lietuvą.

Vakariniuose šalies rajonuose numatomos liūtys su perkūnija, stipriais vėjo gūsiais. Kaip rodo orų modelis, stichija stipriausiai smogs vakare, maždaug nuo 18 val.

Šis ciklonas, tarsi juosta uždengęs ruožą nuo Suomijos iki Ukrainos, keliaus rytų link ir vis pažers audringų reiškinių, o penktadienio naktį jau aprimę pasieks rytinius rajonus. 

Penktadienį ryte pavieniai kritulių židiniai susiformuos kai kur vakariniuose, rytiniuose ir pietrytiniuose rajonuose.

Jausimės tarsi pirtyje, bet orų pokyčiai jau čia pat

Kol kas Lietuvoje jausimės kaip Pietų Europoje. Kaip skelbia sinoptikė Elvyra Latvėnaitė, šią savaitę oras įkais ir iki 33 laipsnių. Tačiau vien tik karščiais neapsiribosime, mat Lietuvą vis pasieks liūtys su perkūnija ir stipriais vėjo gūsiais. 

REKLAMA
REKLAMA

„Anticiklonas, vardu Dominik, su ramiais, sausais orais įsikūrė virš Skandinavijos, Baltijos ir Rytų Europos. Bet gana trumpam – nuo ketvirtadienio dienos iš vakarų jį nustums ciklonas, vardu Elkė, vėl šaltasis atmosferos frontas mus pasieks, gerokai su perkūnija nulis, ne tik ketvirtadienį, bet ir penktadienį, ypač naktį.

REKLAMA

Neramus bus ir savaitgalis – trumpos, vietomis ir smarkokos liūtys su perkūnija nušniokš, stipresni vėjo gūsiai įsisuks. Vis šiltesnis oras iš pietų plūs, o nuo penktadienio ir gerokai pakaitins. Ir tik  trumpos liūtys trumpam gaivą atneš, bet vėl galim visokių orų negandų sulaukti – trankios perkūnijos, stiprių vėjo gūsių su ja“, – praneša E. Latvėnaitė.

Kitos savaitės pradžioje virš Skandinavijos vėl stiprės anticiklonas su ramesniais orais.

„Kaitra atlėgs, bet bus dar pakankamai šilta. Lietaus su perkūnijom irgi dar sulauksim“, – skelbia sinoptikė.

REKLAMA
REKLAMA

Išsami sinoptikės orų prognozė savaitei

Antradienį, liepos 9 d., dieną gali kai kur iš tamsesnio debesėlio palašnoti. Vėjas nepastovus 4-8m/s. Naktį 9-14°C, pajūryje ir pietvakariniuose rajonuose15–16°C, dieną 24–28°C, vėsiausia pajūryje 20–23°C.

Trečiadienį, liepos 10 d., be lietaus. Vėjas rytinių krypčių naktį 3–6 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 12–17°C, dieną 25–30°C.

Ketvirtadienio, liepos 11-osios, naktį be lietaus, rytą su perkūnija palis pajūryje ir vakariniuose rajonuose, dieną lietaus debesys slinks į rytus, su perkūnija laistys, vietomis smarkokai. Vėjas pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s, per perkūniją gūsiai 15–20 m/s. Naktį 17–21°C, šiaurės rytiniuose rajonuose 14–16°C, dieną karštis 27–32°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, liepos 12 d., vis dar su trankia perkūnija lis, gausiau naktį, dieną gausiau rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose.Vėjas nepastovus 5–10 m/s. Naktį 16–21°C, dieną karštis 26–31°C.

Šeštadienio, liepos 13-osios, naktį be lietaus, rūkai nusidrieks, daugiausia rytinėje, šiaurės rytinėje Lietuvos pusėje, dieną su perkūnija palis, popietę vėl smarkiau. Vėjas pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 17–22°C, dieną karštis 28–33°C.

REKLAMA

Sekmadienį, liepos 14 d., trumpai, su perkūnija nulis. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 18–22°C, dieną 24–29°C.

Pirmadienį, liepos 15 d., vis dar su perkūnija nulis, gausiau rytinėje Lietuvos pusėje. Vėjas šiaurinių krypčių, silpnas. Naktį 18–21°C, vakariniuose rajonuose 15–17°C, dieną 23–27°C.

Antradienį, liepos 16 d., gali trumpai, su perkūnija nulyti, daugiausia rytinėje, šiaurės rytinėje Lietuvos pusėje. Vėjas nepastovus, silpnas. Naktį 17–20°C, vakariniuose rajonuose 14–16°C, dieną 22–26°C.

Siulau orų prognozę Lietuvai žiurėti per lenkų orų modelius, o mūsų Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą, kurioje sunkiai nuo ryto iki vakaro aria, dėmesio.... 200 žmonių !!!! Ir kurie kiekvieną dieną ateina į darbą ir ten negailėdami saves dirba, uždaryti. O sutaupytus pinigus išleisti gynybai ir nereikės kelti akcizų.
Tai kam pinigus taskyt, pagal Lenkus ir pasitvirtina,kam tos "sulijos"kuris vos ne Nostradamo pranašystės, nežino kas už dviejų valandų bus ar smogs.daržininkai žinau pyksta,"sulija"turėk. Nežinai ir nepyk..link!
kelintas straipsnis kad lenku prignozes perspausdina sitie rasliavotojai durnas klausimas kam tada reikalingi vietiniai sinoptikai jei nauja pirkta diegta oru stebejimo prognozavimo sistema neatleka tu paciu funkciju kaip lenku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų