Lenkija neremia Grybauskaitės ES postų dalybose

Dienraštis „Rzeczpospolita“ teigia, kad Lenkija nepalaiko kadenciją baigiančios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės kandidatūros į Europos Vadovų Tarybos pirmininkės pareigas.

Dienraščio teigimu, vadinamoji Višegrado grupė – Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija – informavo dabar šias pareigas einantį Donaldą Tuską, kad neremia D. Grybauskatiės.

„Jos niekas nesiūlo. Tuo tarpu Višegrado grupė (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija), kurios nuomonę šiuo reikalu zondavo Tuskas, yra nusistačiusi prieš“, – Lenkijos dienraščiui neoficialiai sakė vienas Vakarų šalių diplomatas.

Kitas neįvardytas pareigūnas sakė, kad D. Grybauskaitė yra individualistė, nekelianti entuziazmo savo kolegoms, tačiau jie galbūt būtų pasiruošę ją priimti kaip regiono kandidatę.

Višegrado grupė savo kandidatu oficialiai siūlo slovakų socialistą Marošą Šefčovičių, dabartinį Europos Komisijos pirmininko pavaduotoją energetikos sąjungos reikalams.

Tačiau kalbėdami neoficialiai šių šalių atstovai šypsodamiesi sako, kad visiškai nėra nusiteikę primygtinai spausti priimti šią kandidatūrą. Slovako iškėlimas turi tik parodyti, kad naujoje dėlionėje turėtų būti kas nors iš Vidurio ir Rytų Europos, rašo „Rzeczpospolita“.

ES šalių lyderiai derėtis dėl aukštų postų susirinks birželio 20-21 dienomis. BNS kalbinti diplomatai sako, kad galutiniai sprendimai gali nusikelti į liepą.

Derybose taip pat sprendžiama, kas taps Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Europos užsienio politikos vadovais.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė manantis, kad dienraščio teiginiai apie D. Grybauskaitės nepalaikymą yra neteisingi.

„Pirmiausia, aš apie tai negirdėjau. Antra, manau, kad tai yra netiesa“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį teigė ministras.

 


Rašyti komentarą...
I
Ir Lietuva
2019-06-05 10:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir Lietuva, tiksliau jos piliečiai jos neremia, ne tik Lenkija ir Višegrado šalys. Atsikandome jos sočiai, nenorime jos matyti niekur ir niekada. Ačiū Dievui ir piliečiams, kad išrinko gerb. Gitaną Nausėdą, kuris parodė jau pirmomis dienomis savo žmogišką veidą, aplankydamas smarkiai sužalotą mergaitę iš Jurbarko, kai tuo tarpu madam tik sugebėjo 10 metų šokti vaikų ratelyje vaidinant fotosesijoms, o ne nuoširdžiai mylin vaikus, o ką jau kalbėti apie jos paliepimu uždarytus vaikų namus ir įvedant vaikų grobimo sistemą.
Atsakyti
-4

J
Julius
2019-06-05 11:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai.Ji nesirupino Lietuva.Koks jai dar postas ????
Atsakyti
-1

R
Rim
2019-06-05 12:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu lenkam,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų