Marijampolės rajono apylinkės teismas leido 3 mėnesiams suimti Kazlų Rūdos seniūnijos Geruliškių kaimo gyventoją Alvydą Bulotą (40 m.), kuris įtariamas netoliese gyvenusios Virginijos Gerdžiūnienės (72 m.) nužudymu.

Pagalbą iškvietė žentas

Nužudytoji, su kirstinėmis žaizdomis galvoje, praėjusio ketvirtadienio rytą buvo aptikta savo sodyboje, dabar jau su Bagotosios gyvenviete beveik susiliejusiame Šakmušio kaime.

Apie 10 valandą ryto į sodybą užsuko kone kasdien čia apsilankantis Virginijos žentas Robertas su savo dešimtmečiu sūnumi. Atvykėlius nustebino tai, kad Virginijos gyvenamasis namas buvo užrakintas, nors visų kitų sodybos pastatų durys buvo atlapos. Sunerimęs Robertas kelis kartus pašaukė uošvę ir nesulaukęs atsako, pasiuntė sūnų apžiūrėti malkinės, o pats nuskubėjo į tvartą.

Netrukus sodyboje nuskambėjo garsus klyksmas. Vaikas malkinėje pastebėjo iš po malkų krūvos kyšančią močiutės ranką. Robertas skubiai iškvietė greitosios pagalbos ekipažą, tačiau atskubėjusiems medikams teliko konstatuoti sodybos šeimininkės mirtį ir pasirūpinti šoko ištiktu berniuku. Kirstinės žaizdos moters galvoje nekėlė jokių abejonių, jog prieš Virginiją buvo smurtauta, todėl netrukus buvo iškviesti ir policijos pareigūnai.

Žudikas atvažiavo vežimu

Kieme aptikti grumtynių ir kraujo pėdsakai bylojo, jog su moterimi susidorota buvo būtent lauke. Tik vėliau žudikas savo auką nuvilko į malkinę ir užvertė ją pliauskomis. Ryškios ratų vėžės rodė, kad užpuolikas buvo atvažiavęs arklio traukiamu vežimu, į kurį vėliau susikrovė visus jam patikusius nužudytosios daiktus. Nusikaltėlis aplandžiojo visus pašalius ir išnešė į lauką televizorių, sulčiaspaudę, bulvių tarkavimo mašinėlę, kitus buitinius elektros prietaisus, o taip pat stiklainius su žiemai užkonservuotais agurkais, kitomis sodo ir daržo gėrybėmis.

REKLAMA

Visą šį grobį vyriškis susikrovė į vežimą, kuriame jau buvo prikrauta kieme gulėjusių beržinių malkų. Atrodo, jog būtent dėl šių malkų ir kilo kruvina žmogžudyste pasibaigęs konfliktas. Neseniai šiose apylinkėse siautėjusi vėtra su visomis šaknimis išvertė didžiulį seną beržą, kuris nukritęs užtvėrė įvažiavimą į Virginijos sodybą. Todėl šeimininkės žentas Robertas supjaustė medžio kamieną, o vėliau kalades, jau neskubėdamas kapojo į malkas. Nemažą beržinių pliauskų krūvą pamatė ir netoliese esančiame Geruliškių kaime gyvenantis, anksčiau už vagystę teistas Alvydas Bernota, kuris nusprendė pasisavinti dalį tarsi iš dangaus nukritusio kuro. Manoma, kad vyriškis malkas vogė ne vieną kartą, nes išvakarėse Virginija skundėsi savo kaimynei, kad Alvydas esą ją apvogęs. Veikiausiai, sodybos šeimininkė netylėjo ir užklupusi vagišių kitos dienos pavakare, kai vyriškis atvažiavo arklio traukiamu vežimu.

Pastaruoju metu geruliškis nuolat girtavo, o būdamas neblaivus jis tapdavo itin agresyvus ir neprognozuojamo elgesio. Įtariama, jog įkaušęs nenaudėlis garbaus amžiaus moterį amžiams nutildė čia pat, prie malkų krūvos gulėjusiu kirviu, kurį vėliau taip pat išsivežė. Paslėpęs nužudytosios kūną ir susikrovęs pavogtas gėrybes, užpuolikas užrakino namo duris ir išvažiavo namo. Dar tą patį vakarą neblaivus A. Bernota šlaistėsi po kaimą ir siūlė pigiai pirkti ar keisti į svaigalus kai kuriuos iš V. Girdžiūnienės namų pradingusius daiktus, tačiau įkalčių užteko ir kitą rytą įtariamojo namuose apsilankiusiems kriminalistams. Savo kaltę sulaikytasis vyriškis pripažįsta iš dalies, tačiau jo nurodomi nusikaltimo motyvai tyrėjams neatrodo labai logiški. Neatmetama, kad tyrimo eigoje įtariamajam teks skirti kompleksinę psichiatrinę ekspertizę.

Šūviai, sugriovę gyvenimą

Atrodo, jog nužudytosios Virginijos šeimą persekioja pikta lemtis, nes į Šakmušio kaimą moteriškė persikėlė tik 2006 metais, po kitos ją bei artimuosius ištikusios tragedijos. Tuomet V. Girdžiūnienė gyveno pačioje Bagotoje stovinčiame, kažkada buvusiam kolūkio pirmininkui priklausiusiame išvaizdžiame name. Kartu buvo įsikūrusi ir tuo metu Kazlų Rūdoje dirbusi jos dukra Ilona su penkiolikamečiu sūnumi bei sugyventiniu Audroniu Šukausku (42 m.). Iš Kauno atsibeldęs Audronis mėgo išgerti, todėl niekaip nepritapo prie šios darbščios šeimos. Visiškai nutraukti santykius su sugyventiniu Ilona apsisprendė, kai Audronis, su keliais vietiniais savo sugėrovais Švedijoje įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis ir kelis mėnesius praleido tenykščiame kalėjime. Švedijoje jį ir pasiekė Ilonos perduota žinia, kad tolesnio bendro gyvenimo nebebus, tačiau išleistas į laisvę A. Šukauskas sugrįžo į Ilonos mamos namus.

REKLAMA

Nesvetingai sutiktas vyriškis visą savaitę girtavo, nes taip ir neįstengė susitaikyti su buvusia sugyventine, o kovo 10 dieną susirado nelegaliai laikytą dvivamzdį šautuvą. Ilona tą dieną buvo darbe, o Virginija, tarsi nujausdama kažką negero ir nenorėdama bendrauti su neblaiviu Audroniu, buvo išėjusi pas netoliese gyvenančią kitą savo dukrą. Namie liko tik nepilnametis Virginijos anūkas bei su savo drauge Janina iš Kauno paviešėti atvažiavęs V. Girdžiūnienės sūnus Artūras Girdžiūnas (30 m.). Kai vakare Ilonai į darbą paskambinęs sūnus pranešė, kad A. Šukauskas po namus šlaistosi su šautuvu, ši nedvejodama kreipėsi pagalbos į Kazlų Rūdos policiją. Kai moteris su keliais pareigūnais jau suko į mamos sodybos kiemą, name pasigirdo šūvis. Netrukus paaiškėjo, kad taip sąskaitas su gyvenimu suvedė A. Šukauskas, kuris buvo rastas sėdintis kambaryje su šautine žaizda galvoje. Nupjautavamzdis buvo nukritęs prie savižudžio kojų.


Rašyti komentarą...
2
2
2010-09-02 06:50:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia du viename-Alvydas Bulota ir Alvydas Bernota.Rašyt rašo,o ką rašo-dzin.
Atsakyti
0

s
ss
2010-09-02 10:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
gaila namuko vieniso
Atsakyti
0

p
pasibaisejas
2010-09-02 10:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaubas. bet tai kas tiesm kaimieciams i galva sauna? kazkokias nesamones kaip pradeda daryti. kapja, zudo vienas kita. del kazkokiu malku, absurdas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų