Latvijoje ir Lenkijoje – nauji sergamumo COVID-19 rekordai

Latvijoje per praėjusią parą užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius – 404 nauji pacientai, be to, mirė vienas anksčiau užsikrėtęs asmuo, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Penktadienį buvo atliktas 6 651 testas, iš jų 6,1 proc. buvo teigiami. Centras anksčiau paaiškino, kad Europos Sąjungoje šis rodiklis laikomas svarbiu, nes jam perkopus 4 proc. ribą ligos plitimas laikomas sparčiu ir nekontroliuojamu.

Naujausia COVID-19 auka tapo žmogus, priklausęs 80–85 metų amžiaus grupei. 

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje nuo infekcijos mirė 96 žmonės.

Per pastarąją parą buvo hospitalizuoti 35 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 242 COVID-19 pacientai, iš jų 12 būklė yra sunki.

Iki šeštadienio Latvijoje užregistruota 7 880 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų, 1 444 žmonės jau pasveiko.

Latvijoje nuo lapkričio 9 iki gruodžio 6 dienos galios nepaprastoji padėtis, siekiant apriboti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, penktadienį per bendrą posėdį nusprendė vyriausybė ir krizių valdymo taryba.

Nepaprastosios padėties metu visi vieši renginiai bus draudžiami. Šis draudimas nebus taikomas lauke rengiamiems susibūrimams, procesijoms ir piketams. Privačiuose renginiuose, išskyrus laidotuves, bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 10 žmonių iš daugiausiai dviejų namų ūkių.

Lenkijoje atvejų – daugiausiai nuo pandemijos pradžios

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti 27 875 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, daugiausiai nuo pandemijos pradžios, taip pat mirė 349 anksčiau užsikrėtę pacientai, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną Lenkijoje buvo patvirtintas rekordinis COVID-19 pacientų mirštamumas, epidemijai per vieną parą pareikalavus 445 žmonių gyvybių.

Testais per parą patvirtinamų COVID-19 atvejų skaičius šalyje jau trečią parą iš eilės viršija 27 000.

REKLAMA

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ nurodė, kad tarp naujausių COVID-19 aukų 49 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su koronavirusinės infekcijos komplikacijomis, o dar 300 pacientų taip pat sirgo gretutinėmis ligomis.

Nuo pandemijos pradžios šalyje koronavirusinė infekcija testais patvirtinta iš viso 521 640 žmonių, iš jų 7 636 mirė, nurodė pareigūnai.

Iš vėliausių užsikrėtimo atvejų daugiausiai (4 290) atvejų nustatyta pietinėje Silezijos vaivadijoje. Centrinėje Mazovijos vaivadijoje, kurioje yra ir sostinė Varšuva, patvirtinti 2 998 užsikrėtimo atvejai. Vakarinėje Didžiosios Lenkijos vaivadijoje, kurios didžiausias miestas yra Poznanė, patvirtinta 2 451 COVID-19 atvejų. 

Penktadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 20 249 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių 1 813 buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol šalyje pasveiko 200 510 COVID-19 pacientų, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų