REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojama Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ iš verslininko Vidmanto Kučinsko gali išieškoti 3,175 mln. eurų skolą pagal jo kontroliuojamos įmonės „Arvi ir Ko“ išduotą vekselį, galutinai nutarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojama Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ iš verslininko Vidmanto Kučinsko gali išieškoti 3,175 mln. eurų skolą pagal jo kontroliuojamos įmonės „Arvi ir Ko“ išduotą vekselį, galutinai nutarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

REKLAMA

LAT gruodžio 23 dieną paliko nepakeistą V. Kučinskui nepalankią šių metų vasarį priimtą Apeliacinio teismo nutartį, taip pat panaikino laikinai sustabdytą skolos išieškojimą „Belor“ naudai.

„Belor“ skolos reikalauja pagal 2016-ųjų sausį „Arvi ir ko“ išduotą vekselį – V. Kučinskas, anot „Belor“, yra jo laiduotojas, o vekselio galiojimas baigėsi 2016 metų balandį. Tuo metu V. Kučinskas teigė nesantis vekselio laiduotojas, nes jį pasirašė tik kaip „Arvi ir ko“ valdybos pirmininkas, tvirtindamas ir leisdamas bendrovei išduoti vekselį.

Tiek LAT, tiek žemesnės instancijos teismas šiuos V. Kučinsko argumentus atmetė, pažymėję, kad jie neatitinka vekselyje esančio aiškaus įrašo, kuriuo tiesiogiai nurodyta, kad „už šiame vekselyje nurodytos sumos sumokėjimą laiduoja laiduotojas“, o prie šio įrašo yra  V. Kučinsko ranka įrašytas vardas ir pavardė bei parašas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Teisėjų kolegija, įvertinusi pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų motyvus, (...) neturi pagrindo nesutikti su teismų išvada, kad „Arvi ir ko“ 2016 metų sausio 6 dieną išduotame neprotestuotiname vekselyje V. Kučinskas pasirašė kaip vekselio laiduotojas“, – rašoma LAT nutartyje.

REKLAMA

„Belor“ yra viena bendrovių, siekiančių atgauti milijonines skolas iš V. Kučinsko ir jo įmonių. Anksčiau skelbta, kad Rusijos bankas „Alfa Bank“ iš V. Kučinsko per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas, „Sorainen“ partneris Laurynas Lukošiūnas yra teigęs, kad bendra „Arvi“ grupės įsiskolinimų suma tarptautiniams kreditoriams gali siekti daugiau kaip 40 mln. eurų.

V. Kučinskas liepos mėnesį sulaikytas Slovėnijoje Rusijos, kurioje yra kaltinamas sukčiavimu, prašymu. Rugpjūčio pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją dėl V. Kučinsko perdavimo Lietuvai, nes Kauno apygardos prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskas turi įtariamojo statusą.

REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio viduryje V. Kučinskas buvo sugrąžintas į Lietuvą ir išleistas į laisvę už 20 tūkst. eurų užstatą, o gruodžio 23 dieną Kauno apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, nustačius, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta. Šis sprendimas kol kas nėra įsigaliojęs ir gali būti skundžiamas. 

Kučinsko „Arvi ir ko“ iškelta bankroto byla 

Teismas iškėlė bankroto bylą pagrindinei verslininko Vidmanto Kučinsko grupės įmonei „Arvi ir ko“, rašo portalas 15min.lt. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno apygardos teismas bankroto bylą iškėlė antradienį. Pasak portalo, dvejus metus bankrotą šiai įmonei bandė paskelbti kreditoriai, tačiau galiausiai to paprašė pati bendrovė, kuri, teismo vertinimu, skolinga apie 40 mln. eurų.

2019 metų vasarį į teismą kreipėsi „Dreymoor Fertilizers Overseas“, o vėliau – ir kita kreditorė „Belor“. Įmonės tvirtino, kad „Arvi ir ko“ daugiau kaip dvejus metus neteikia finansinės atskaitomybės Juridinių asmenų registrui, o kreditoriai skolų neatgauna nuo 2016 metų pradžios.

REKLAMA

Šių metų gegužę Kauno apygardos teismas atsisakė iškelti bankroto bylą „Arvi ir ko“, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas perdavė bylą nagrinėti iš naujo. Gruodžio 1 dieną teismas gavo „Arvi“ vadovo Vytauto Freimanto prašymą iškelti įmonei bankroto bylą.

„Atsakovė šiuo metu susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu (...), vėluojama mokėti tiek ir mokesčius valstybei, tiek ir atsiskaityti su kitais kreditoriais“, – rašoma teismo nutartyje.

Kitam dideliam V. Kučinsko kreditoriui, Rusijos bankui „Alfa bank“ atstovaujantis advokatas Laurynas Lukošiūnas 15min.lt tvirtino, kad bankas svarsto, ar skųsti nutartį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų