Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2021-ųjų lapkritis yra „rekordininkas“ pagal mirčių skaičių – tiek daug mirusiųjų dar nebuvo nei vieną šio amžiaus lapkritį. Profesorius Mindaugas Stankūnas skaičiuoja, kad mirčių skaičius būtų buvęs gerokai mažesnis, jei daugiau gyventojų būtų pasiskiepiję nuo COVID-19.

2021-ųjų lapkritis yra „rekordininkas“ pagal mirčių skaičių – tiek daug mirusiųjų dar nebuvo nei vieną šio amžiaus lapkritį. Profesorius Mindaugas Stankūnas skaičiuoja, kad mirčių skaičius būtų buvęs gerokai mažesnis, jei daugiau gyventojų būtų pasiskiepiję nuo COVID-19.

REKLAMA

Kiek anksčiau šią savaitę Sveikatos teisės instituto (STI) vadovas savo „Facebook“ paskyroje pasidalino grafiku, kuriame matyti, kad 2020-ųjų ir 2021-ųjų lapkritis pasižymi šoktelėjusiu mirčių perviršiu.

Stankūnas: galėjome turėti mažiau mirčių

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas patikrino šią informaciją ir savo pastabomis pasidalino savo „Facebook“ paskyroje.

Profesorius tikina, kad pagal išankstinius duomenis, šių metų lapkritį Lietuvoje mirė 4572 asmenys. M. Stankūnas analizuoja, kad prie šio skaičiaus prisidėjo ir COVID-19 aukos.

REKLAMA

„Matome, kad per 2021 m. lapkričio mėn. nuo kovido pagal patį konservatyviausią apibrėžimą mirė 834 žmonės. Tad, jei „nebūtų koronos“, tai mes turėtume 3783 mirtis ir tai būtų ketvirtas rezultatas per paskutinius 20 metų.

Bet nekalbėkim „kas būtų jeigu būtų“. Turim tą koroną ir pakeisti šio fakto negalim. Tačiau galim pakeisti kitą faktą – sumažinti galimybę numirti nuo koronos.

Dar kartą pažiūrėkim į lentelę. Matome, kad iš tų mirusių nuo COVID-19 (primenu dar kartą, kad tai pats siauriausias apibrėžimas) 650 buvo neskiepyti arba pasiskiepiję nepilnai ir 184 pilnai pasiskiepiję.

Jei dabar iš visų mirusių per lapkričio mėn. atimtume nesiskiepijusius ir mirusius nuo COVID-19, tai gautume 3922 mirtis. Tai būtų antra didžiausia reikšmė ir nedaug skirtųsi nuo 2006 ar 2007 m. lapkričio mėn. rodiklių.Trečią kartą pakartosiu, kad čia pagal pirmą mirties apibrėžimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei naudotume antrąjį apibrėžimą (kur įskaičiuojamos mirtys, kai COVID-19 yra bet kuri mirties priežastis), tai gautume dar įspūdingesnius skaičius. Bet jau čia kitam kartui.

Kokia išvada būtų? Taip, lapkritį mirė daug žmonių. Tačiau tą skaičių galėjome turėti gerokai mažesnį jei daugiau žmonių būtų pasiskiepiję. Arba (čia ne teiginys, o tik pasvarstymas – kaip mėgsta kartoti STI direktorius), o kiek žmonių STI paskatino ir paragino pasiskiepyti nuo COVID-19? Ir kiek sulaikė nuo šio žingsnio? Ar Jūs pasidomėjot? Ar Jūs nors pirštą pajudinot…“ – savo „Facebook“ paskyroje rašo M. Stankūnas.

Praėjusią parą COVID-19 pražudė 12 žmonių

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 161 žmogus – maždaug pusšimčiu daugiau, nei buvo prieš parą.

63 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1090 žmonių.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po tris asmenis 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėse, du mirusieji buvo vyresni nei 60-ies, vienas – vyresnis nei 100 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Pilnai paskiepyti buvo pusė, t.y. šeši iš jų – po du vyresnius nei 60-ies ir 80-ies, po vieną 70-79, 80-89 metų amžiaus grupėse.

Iš beveik 7 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 562. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 13,3 tūkst. mirčių.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1,89 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,34 mln. gyventojų, dar maždaug 466 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo apie 12,8 tūkst. žmonių.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančią dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 67,7 proc. gyventojų.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 70,6 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,15 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 3,9 mln. dozių. 

Šiuo metu koronavirusu tebeserga apie 18,2 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų