Landsbergis Laisvės partijos suvažiavime partnerystę lygino su Kovo 11-ąją: „Manęs klausia, koks tu konservatorius“

Laisvės partija sostinės Rotušės aikštėje rengia kasmetinį partijos suvažiavimą, kurio metu bus renkami atstovai į pagrindinius valdymo organus ir partijos pirmininkas. Sveikindamas Laisvės partiją konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis partnerystę lygino su Kovo 11-ąją.

69

„Kai bandėme priimti Partnerystės įstatymą Seime, pasakiau, kad man tai Kovo 11-osios dalykas. Čia yra fundamentalus klausimas, kurį turime atsakyti. <...> Ką pasiekėme Kovo 11-ąją, ką reiškia Kovos 11-oji? Kovo 11-oji man yra vergystės pabaigos diena. Visi mes Lietuvoje tapome laisvi.

Mes to neįsisąmoniname, praėjo 30 metų, viską nugalėjome ir viskas  baigiasi. Jūsų iškelti klausimai, kurie kalba apie pagarbą kiekvienam žmogui, apie teisingą Lietuvą. Jie, man asmeniškai, Kovo 11-osios klausimai“, – teigia G. Landsbergis.

Landsbergis: „Manęs klausia, koks tu konservatorius“

„Dėl to, kai manęs klausia, koks tu konservatorius, jei gini lygybę ar kažką. Aš galiu pasakyti drąsiai – aš ginu Kovo 11-ąją, man tai yra pamatas valstybės, ant kurios mes visi statome kiekvienas po mažą plytelę ir lipame į viršų.

Tai yra jūsų pergalė ir kai kurie maršai kalba, kad yra Sąjūdis, tai yra diskusija. Tebūnie, ir man gal nebūtinai patinka, kaip tai vyksta, bet jūs iškėlėte klausimus, kas yra Lietuvoje laimėta ir pasiekta“, – kalba G. Landsbergis.

(69 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje Rotušės aikštėje – Laisvės partijos suvažiavimas

G. Landsbergis teigia, kad su Laisvės partijos nariais eitų į žvalgybą.

„Aš su jumis eičiau į žvalgybą ir, jeigu kada nors atsiras diena ir jūs pasakysite, kad aš su kai kuriais iš tų irgi eičiau, tai būtų didžiausia dovana man ir mūsų artimiems žmonėms, kurie yra koalicijoje, tai būtų didžiausia dovana tiems, kurie siekia tuos pokyčius įtvirtinti <...>.

Nepaisant sunkumų ir iššūkių, kurių buvo ar  bus, iš tikrųjų aš noriu atkreipti dėmesį į du dalykus: kas pasikeitė su jūsų atėjimu į Seimą. Su jūsų atėjimu Seime atsirado daugiau šviesos ir tai didžiulis pokytis. 2016-2020 metai buvo sunkūs ir kas buvo viduje gali įvertinti.

REKLAMA

Gal kai kurie sakytų, kad galbūt buvo daugiau vaibo, esu bumeris, tai neišmanau tų dalykų. Bet man yra daugiau šviesos, daugiau žmogiškumo ir tai keičia jauseną, kur plaka Lietuvos širdis. Ir bandome priimti svarbiausius sprendimus ir čia jūsų pergalė.

Pasak G. Landsbergio, Laisvės partija kalba apie ateitį, o TS-LKD apie praeitį.

Tai partija, kuri kalba apie ateitį. Aš esu iš kitos partijos, kuri dažniau kalba apie praeitį. Man su jūsų atsiradimu Seime buvo dalykas, kad jūsų partija kalba apie praeitį“, – teigia G. Landsbergis.

Laisvės partijos suvažiavime perrinkta partijos pirmininkė

Suvažiavimo metu buvo perrinkta partijos pirmininkė. Ja dar vienai kadencijai, pritarus delegatams, tapo vienintelė kandidatė – dabartinė pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Pasak partijos pirmininkės A. Armonaitės, per pastaruosius dvejus metus Laisvės partija iš liberaliai mąstančių entuziastų būrio tapo politine organizacija, turinčia realius įrankius įgyvendinti savo programą.

Per šį laikotarpį partijos narių skaičius išaugo iki pusketvirto tūkstančio, o Seimo rinkimuose Laisvės partijai atiteko vienuolika mandatų, vieta valdančiojoje koalicijoje bei trys ministrų portfeliai.

„Po dviejų partijai metų dar nėra tų, kas nori pasiūlyti alternatyvą, gal tai visai natūralu, nes kryptis pasirinkta sudėtinga. Žinoma, tikimės, kad bus daugiau lyderių, nors jų pakankamai nemažai Seime ir Vyriausybėje“, – po balsavimo kalbėjo A. Armonaitė.

Partijos suvažiavime už A. Armonaitę balsavo 265 partijos nariai, 7 buvo prieš, o 6 susilaikė.

A. Armonaitė užsiminė, kad jau ieško pamainos į Vilniaus miesto merus nebeketinančiam kandidatuoti Remigijui Šimašiui: „Jau ieškome dabar ir turime kandidatų, apie kuriuos tikrai netrukus duosime žinoti“.


Rašyti komentarą...
p
pilietis
2021-06-05 11:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
siūlau tokiai partijai susilikviduoti pačiai kol ne per vėlu, nes normalūs žmonės niekada daugiau už ją nebalsuos
Atsakyti
-5

R
RO
2021-06-05 11:58:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar buvo gautas savivaldybės leidimas susirinkimui, kaip numato įstatymas.
Atsakyti
-6

K
Katė
2021-06-05 11:58:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dieve,apsaugok nuo tos partijos.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (89)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų