Vyriausioji rinkimų komisija baigė Seimo rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių registraciją. Prie starto linijos stojo ir kaip niekada gausus naujokų būrys. Kokios jų galimybės? Ar politikos senbuviams iššūkį metę naujokai gali tapti jėga, kuri sudrebins šalies politinę sistemą?

Dienraščiui „Lietuvos rytas“ politologas Lauras Bielinis tvirtino, kad dabartinių naujokų problema – ryškaus lyderio stoka.

„Kiekvienuose rinkimuose atsiranda koks nors politinis junginys, kuris staiga gauna daugiau balsų, nei buvo manyta. Tačiau abejoju, ar ši taisyklė pasitvirtins ir šįkart. Dabartiniai politikos naujokai neturi ryškių lyderių“, – sakė politologas.

Taip pat jis pastebėjo, kad „Drąsos kelias“ susiformavo ne dėl jų narių politinės valios, o daugiau susiklosčius dramatiškai situacijai.

„Nors, pavyzdžiui, „Drąsos kelias“ visuomenėje buvo sukėlęs daug emocijų, tai ne partijos nuopelnas. Ši organizacija susiformavo tik iš tos dramatiškos situacijos, bet rimtai jos įvaizdžio niekas nekūrė, jos atsiradimą lydėjo isterija. Galbūt sukelta isterija ir buvo palanki steigti partiją, bet vargu ar ši emocinė būsena išsilaikys ilgai. Manau, nė viena naujoji partija neįveiks 5 procentų barjero“, – sakė L. Bielinis.

Be to, politologas atkreipė dėmesį, kad vos susibūrė, šie naujokai jau spėjo keliskart skilti.

„Nors visuomenė, kaip minėjau, geranoriška naujokams, vis dėlto bet koks naujumas turi būti pagrįstas aiškia ir konstruktyvia politine platforma. O šiandieniai naujieji judėjimai net emocine prasme nesugeba telkti, – sakė politologas. – Priešingai, vos susibūrę jie jau ėmė skilinėti. Todėl nemanyčiau, kad rinkėjai šiose partijose ras tą naują, įspūdingą naujovę, kuri leistų jiems pripažinti kaip kitokią politinę jėgą.“


Rašyti komentarą...
R
Romas
2012-08-14 08:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koncervatoriai labai gerai moka kurti savo įvaizdį,net nepažiūrėję filmuotos medžegos,kas smurtavo Garliavoje, leidžia patraukti baudžiamojon atsakomybėn, teisėją Neringą venskienę.Po to Bielinis kalba, kad ten nemato lyderio,nes jis bus pasodintas ir jo nebus.Po šitokio įvaizdžio kūrimo,kiekvienas sveiko proto žmogus, už juos nebalsuos.Aš visą laiką, balsavęs už koncervatorius,daugiau tokios klaidos nepadarysiu.
Atsakyti
0

J
Jo
2012-08-14 11:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ar pereis ponas Bielinis į kitą darbą, jei jo prognozės nepasitvirtins ir dar net labai? Jeigu žmonės gana gausiai balsavo net už žmonių juokintoją, tai kodėl žmonės negali balsuoti už tikrai padorius ir garsius žmones, kuriuos visus apjungia visiškas valdžios cinizmas ir nesiskaitymas nei su žmonėmis, nei su jų nuomone. Pedofilijos byla yra tik labai ryškus (ryškiausias visiško nesiskaitymo nei su žmonėmis, nei su jų nuomone) pavyzdys. Bet problemų per nepriklausomybės laikotarpį susikaupė aišku beveik begalė. Visas tas problemas išspręsti jau susiformavęs klanas, apjungęs visas valdžioje jau buvusias partijas, yra tikrai neįgalus. Tą parodė dabartinės kadencijos Seimas, kuris po naktinės reformos ir riaušių tapo pačiu nepopuliariausiu ir tokiu išliko iki šiol. Todėl tik kvailys arba pats valdininkas, ar iš valdžios malonės besiverčiantis gali rinkti buvusiuosius. Tad tik nauji žmonės gali pradėti srėbti tą klano praraugintą košę ir protingi žmonės tiesiog privalo juo palaikyti...
Atsakyti
0

r
rūta
2012-08-14 08:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai iš kur tokie faktai ,kad neperžengs ko gero jau nusprendė kaip klastos rinkimų rezulatus ir jei jis jau toks aiškiaregis gal gali nurodyti klaną ,kuris griauna Lietuvą ,vadovus.įvaizdis kas iš to įvaizdžio ,jei vidus supuvęs ir bepigu įvaizdį kurti ,kai partijos finansuojamos iš biudžeto ,o juk tie pinigėliai būt labiau reikalingi žmonėms ,kurie paskendę skolose ir neturi iš ko normaliai net vaikų į mokyklą išleisti va iki ko dasigyvenom ponas Bielinį su visais Jūsų įvaizdžių kurimais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų