• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasarėjant dažnas žmogus ima planuoti vasaros atostogas. Iš anksto numatyti atostogų datas dažnai prašo ir darbdaviai. Kelionių agentūros pastebi, kad lietuviai jau ruošiasi atostogų sezonui. Keliautojams jau yra pateikti išankstiniai pasiūlymai, tad kelionę susiplanavus dabar ne tik galėsite rinktis iš daugiausiai pasiūlymų, bet ir gausite patraukliausias kainas.

Pavasarėjant dažnas žmogus ima planuoti vasaros atostogas. Iš anksto numatyti atostogų datas dažnai prašo ir darbdaviai. Kelionių agentūros pastebi, kad lietuviai jau ruošiasi atostogų sezonui. Keliautojams jau yra pateikti išankstiniai pasiūlymai, tad kelionę susiplanavus dabar ne tik galėsite rinktis iš daugiausiai pasiūlymų, bet ir gausite patraukliausias kainas.

REKLAMA

Jau matyti, kad patraukliausios kryptys šią vasarą išliks šiltieji kraštai – Turkija, Graikija, Italja ir t.t. Mėgstantys kiek kitokį poilsį noriai renkasi Norvegiją ar Aliaską.

Kelionių pardavimai jau įsibėgėjo, šiemet tikimasi bumo

Artėjant vasaros sezonui, kelionių organizatoriai jau pastebi, kad gyventojai ėmė planuoti savo atostogas. Jau yra graibstomi vasaros kelionių pasiūlymai.

„Neretas darbdavys prašo darbuotojų susidaryti atostogų kalendorių, derintis su kolegomis, todėl tik sužinoję atostogų dienas, keliautojai raitojasi rankoves ir pradeda rinktis iš pasiūlymų gausos“, – tv3.lt aiškina „Baltic Tours“ atstovė Rasa Levickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius pandeminius metus itin daug gyventojų iš viso neatostogavo, tad sukaupė nemažai atostogų dienų. Todėl 2022-ųjų vasarą yra tikimasi tikro kelionių bumo.

REKLAMA

„Galime pasidžiaugti, kad, kitaip nei praėjusiais metais, lietuviai vėl savo keliones planuoja iš anksto – aktyviai pildosi pavasario ir vasaros sezono skrydžiai. Lapkričio pabaigoje startavę išankstiniai vasaros kelionių pardavimai viršijo lūkesčius“, – tv3.lt sako I. Aukštuolytė.

Pasak jos, vietos lėktuvuose ir viešbučiuose pildosi itin sparčiai. Populiariausiomis datomis jau yra rezervuota daugiau nei pusė vietų.

Kelionių agentūra „Baltic Tours“ taip pat jau pradėjo išankstinius kelionių pardavimus. Kaip sako R. Levickaitė, norint gauti geriausią kainos, datos ir kelionės krypties pasiūlymą, jau reikėtų paskubėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš kitos pusės, yra keliautojų, kurie yra lankstūs prisitaikyti, todėl galima palūkėti ir rezervuotis vėliau. Paskutinės minutės vasarą tikrai neverta laukti, nes tokių pasiūlymų būna išties mažai“, – pataria R. Levickaitė.

Kelionių organizatoriaus „Grūda“ Vilniaus filialo vadovė Ieva Bogvilė mano, kad kai kurie keliautojai savo atostogų planuoti neskuba dėl neaiškios pandeminės situacijos. Dalis žmonių vis dar abejoja dėl COVID-19 saugumo reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ilgai laukti nepatartume, nes tiesiog gali nebelikti vietų pageidaujamų krypčių grupėse. Stebime vis labiau laisvėjančias keliavimo galimybes, vis daugiau šalių atsisako ribojimų, todėl tikimės, kad didesnių sunkumų dėl COVID-19 situacijos keliautojams šį sezoną nekils“, – tv3.lt komentuoja I. Bogvilė.

Vis dėlto „Novaturo“ turizmo ekspertė Olga Belova sako, kad vasaros atostogų sezoną agentūra atidarys jau kovo pabaigoje. Turistai skris į Turkiją. Pasak jos, žmonės šių metų atostogomis kaip tik pradėjo rūpintis iš anksto – dar praėjusiais metais. Galutinis pasiūlymų sąrašas buvo pristatytas lapkritį.

REKLAMA

„Gyventojų aktyvumas grįžta į prieš pandeminį laikotarpį ir vienas svarbiausių šį aktyvumą indikuojančių aspektų yra grįžęs išankstinis kelionių planavimas. Tai reiškia, kad keliautojai ruošiasi būsimoms vasaros atostogoms – jau esame pardavę daugiau nei 30 procentų visos vasaros programos.

Labai džiaugiamės stebėdami tokį keliautojų aktyvumą ir šiemet padidinome vietų skaičių ne tik populiariausiuose viešbučiuose mėgstamose atostogų kryptyse, bet ir grąžinome anksčiau buvusias populiarias atostogų kryptis į pasiūlą. Šių metų vasaros sezono programą esame suplanavę didesnę nei 2019-aisiais metais“, – tv3.lt komentuoja O. Belova.

REKLAMA

Populiariausios kryptys – patikrintos laiko

„Grūda“ atstovė I. Bogvilė pastebi, kad aktyviai graibstomi ir kelionių autobusu pasiūlymai. Jau sulaukta daug užsakymų tiek pavasariui, tiek vasarai.

„Kai kurios pažintinių kelionių autobusu grupės jau surinktos, skelbiame papildomas datas, pavyzdžiui, Šiaurės Norvegijos, Italijos, Graikijos kelionėms.

Sparčiai pildosi ir tolimų kraštų kelionių grupės į Uzbekiją, Maroką, Sakartvelą, Kanadą – Aliaską, Šri Lanką ir kitas. Į pirmas poilsinių kelionių gretas veržiasi Madeira, Graikijos ir Kanarų salos. Populiari išlieka Turkija, Egiptas“, – tv3.lt komentuoja I. Bogvilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Baltic Tours“ atstovė R. Levickaitė svarsto, kad populiariausia kelionių kryptis šią vasarą bus Turkijos kurortai, agentūra taip pat neabejoja, kad atsiras vykstančių į Graikiją, Bulgariją, Kroatiją, Ispaniją ir Italiją.

Kaip pastebi „Tez Tour“ atstovė I. Aukštuolytė, atsižvelgę į pandeminę situaciją žmonės dažniausiai renkasi tas kryptis, kurios yra patikrintos laiko. Tai dažniausiai yra jau minėti Turkijos kurortai – Antalija, Alanija, Bodrumas, Marmaris. Pasak I. Aukštuolytės, poilsis čia yra kokybiškas ir už patrauklias kainas.

REKLAMA

„Po Turkijos kurortų, populiariausių krypčių sąraše toliau rikiuojasi Graikija su savo salomis Kreta, Rodu, šios vasaros naujiena Korfu ir žemyninėje dalyje esančiu Peloponesu.

Šiame sąraše yra ir žemyninė Portugalija bei į populiarumo aukštumas šokusi Madeiros sala. Taip pat ispaniškoji Maljorka, Italijos bei Bulgarijos kurortai, Sakartvelas, Egiptas“, – vardija I. Aukštuolytė.

„Novaturo“ atstovė O. Belova priduria, kad lietuviai itin mėgsta dar dvi nepaminėtas kryptis. Po pertraukos grįžta dar viena lietuvių itin mėgstama atostogų kryptis – Tunisas, šiemet populiariausiųjų sąraše turėtų rikiuotis praėjusių metų žvaigždė Juodkalnija.

REKLAMA

Pandemijos įtaka kainoms neturėtų būti didelė

Praėję dveji metai buvo stipriai pažymėti pandemijos. Kuriam laikui dėl viruso grėsmės kelionės iš viso buvo praktiškai sustojusios, o gyvenimui grįžtant į normalias vėžes vis tiek reikėjo laikytis tam tikrų saugumo apribojimų. Dėl to turizmo sektorius patyrė nuostolių.

„Grūda“ atstovė I. Bogvilė sako, kad turizmo sektoriui pandemija turėjo įtakos ir kita prasme, ne tik finansine. Žmonės atostogoms ėmė rinktis neįprastas kryptis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kuomet keliavimo galimybės buvo ribotos, daug žmonių iš naujo atrado Lietuvos lankomas vietas, turime daug pasiūlymų išvykoms mūsų šalyje, kurias turistai taip pat mielai ir gausiai renkasi trumpam savaitgalio atokvėpiui“, – teigia I. Bogvilė.

„Baltic Tours“ atstovė R. Levickaitė spėja, kad kainos užsienio kurortuose dėl pandeminės situacijos šiemet neturėtų ženkliai kilti.

„Kainos užsienio kurortuose vasaros sezoną neplanuojamos ženkliai augti. Brangstant kurui, kylant darbo užmokesčiui, skiriant papildomą dėmesį dezinfekcijai, higienai – kainos natūraliai auga, bet išskirtinio kainų šuolio tikrai nebus“, – svarsto R. Levickaitė.

REKLAMA

Kaip aiškina „Novaturo“ ekspertė O. Belova, kelionės kaina susideda iš trijų pagrindinių dalykų: skrydžio bilietų, apgyvendinimo ir kelionės į ar iš oro uosto.

„Skrydžio bilietų kainai šiemet įtakos turi ženkliai išaugusios kuro kainos bei didėjantys CO2 taršos mokesčiai. Švelnėjant keliavimo ribojimams ir atsigaunant turizmo sektoriui, aktyviai keliauja ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių piliečiai, tad konkurencija dėl mėgstamiausių atostogų krypčių bei viešbučių didėja ir tai atsispindi nakvynės viešbučiuose kainoje.

REKLAMA

Dar vienas veiksnys turintis įtakos galutinei kainai – išaugusi infliacija ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių“, – sako O. Belova.

Planuojant kelionę „Baltic Tours“ atstovė R. Levickaitė pataria iš anksto apsispręsti, koks galimas kelionės biudžetas ir nepuoselėti lūkesčių, kad pavyks gauti įspūdingą pasiūlymą už itin mažą kainą.

„Reikia realistiškai nusiteikti ir įsigyti tokią kelionę, kuri neverstų jaustis nekomfortiškai išleidus ženkliai per daug, ir jaustis prastai, pasirinkus skurdaus varianto atostogas. Tam ir yra kelionių agentai, kurie gali iš gausybės pasiūlymų pagal kliento kriterijus ir biudžetą išrinkti optimaliausius kelionės variantus“, – aiškina R. Levickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tez Tour“ skaičiuoja, kad vidutiniškai savaitės trukmės kelionė užsienyje kainuoja apie 700 eurų asmeniui. I. Aukštuolytė aiškina, kad kelionės kaina priklauso nuo šalies, pasirinkto viešbučio kategorijos, maitinimo. Galima rasti tiek pigesnių, tiek brangesnių variantų.

„Natūralu tai, kad atsigaunant turizmo sektoriui, pradėjus vėl keliauti didžiųjų valstybių turistams, viešbučių kainos kyla. Kita vertus, brangsta ir kitos žaliavos, taip pat lemiančios atostogų kainų pokyčius. Vien kuro kaina, kuri yra viena iš sudedamųjų kelionės dalių, lyginant su 2019 metais, padidėjo net 46 proc.

Vis tik išankstinių pardavimų metu taikomos patrauklios nuolaidos. Tad norintiems pasirūpinti atostogomis palankiomis kainomis, rekomenduotume tai daryti kaip įmanoma anksčiau. Taip pat verta apsvarstyti atostogas ne pagrindinio sezono metu – ankstyvą pavasarį ar rudenį“, – pataria I. Aukštuolytė.

Suprasdamos vis dar pandemines aplinkybes kai kurios kelionių agentūros iš anksto susiplanavusiems savo keliones siūlo papildomas paslaugas. Pavyzdžiui, „Novaturas“ vasaros kelionę užsisakiusiems iki vasario pabaigos, dovanoja kelionės keitimo paslaugą „auksinė galimybė keisti kelionę“. Paslauga leidžia vieną kartą pakeisti kelionės planus ištikus nenumatytiems atvejams.

REKLAMA

„Kad šiandienos aplinkybėmis suplanuotų atostogų laukimas būtų ramus, mes sukūrėme specialius kelionių apsaugos paketus „Covid pauzė“ ir „Saviizoliacijos pauzė“. Šios papildomos paslaugos suteikia galimybę keliautojams pakeisti kelionių planus, jei prieš atostogas keliautojui patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas arba jis turėjo kontaktą su sergančiuoju ir yra priverstas izoliuotis. Šios kelionių apsaugos leidžia mūsų keliautojams užtikrinčiau planuoti būsimas keliones, nesibaiminant, kad gali tekti keisti kelionių planus“, – atskleidžia O. Belova.

Apie kiekvienoje šalyje šiuo metu galiojančius reikalavimus galima sužinoti Lietuvos Užsienio ministerijos interneto tinklalapyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų