Buvęs profsąjungos turtas Druskininkuose pagaliau atsidūrė kurorto savivaldybės rankose.

Po daugkartinių kreipimųsi į prezidentą, Seimą ir Vyriausybę Druskininkų savivaldybei pagaliau perduoti sanatorijos „Nemunas“ pastatai ir Karolio Dineikos sveikatingumo parke esantys statiniai, anksčiau priklausę profsąjungoms, rašo „Lietuvos žinios“.

Po tokio Vyriausybės nutarimo druskininkiečiai puoselėja viltį naujam gyvenimui prikelti buvusią garsią sanatoriją. Ji nuo 2000 metų merdėjo ir dirbo nuostolingai, o pernai buvo uždaryta. Dėl šios priežasties darbo neteko apie 100 žmonių.

Nors Valstybės turto fondas dar prieš trejus metus kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, kad profsąjungų turtas būtų perduotas valstybei, bei sulaukė palankaus sprendimo, kurį palaikė ir Aukščiausiasis Teismas, reikalai kurį laiką buvo įstrigę.

Kai profesinė sąjunga „Solidarumas“ sanatoriją perdavė administruoti Profsąjungų mokymo ir tyrimo institutui, kurį įsteigė prieštaringai vertinama buvusi profsąjungos lyderė Aldona Balsienė, Druskininkų prokuratūroje buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine ir finansine veikla.

Druskininkiečiai, pasipiktinę griūvančiais ir grėsmę jų saugumui keliančiais sveikatingumo parko statiniais, ligų židiniais tapusiomis šiukšlių krūvomis, inicijavo parašų rinkimo akciją. Ja siekta, kad profsąjungoms nuosavybės teise priklausantis turtas būtų kuo greičiau perduotas savivaldybei ir naudojamas visuomenės poreikiams tenkinti.

REKLAMA

Kurorto savivaldybė planuoja sutvarkyti dalį „Nemuno“ sanatorijos statinių - atnaujinti kultūros centrą, įrengti koncertų, kino, repeticijų ir parodų sales, teatro studiją, o likusią dalį perduoti į privačias rankas, kad būtų atidarytas ekonominės klasės viešbutis.

Atnaujintame ir pertvarkytame sveikatingumo parke ketinama taikyti senovinio gydymo mineraliniu vandeniu metodus, atnaujinti jonizacijos paviljoną, kaskadas, įrengti žiemos sodą, sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takus.


Rašyti komentarą...
A
Aferistų
2008-05-27 11:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų